Bilgi

Meme Toparlama ve Dolgunlaştırma Maskesi

Dolgun ve Bakımlı Göğüsler İçin…

Her bayan dolgun ve güzel göğüslere sahip olmak ister ve özellikle bu bölgelerini koruma altına almaya çalışır. Ancak ne var ki geçen yıllar, artan yaş, hamilelik, emzirme süreci, sık kilo alıp verme gibi faktörler göğüs estetiğini ve elastikeyitini bozabilir. Güzelliğinizi korumak ve oluşan bazı deformasyonları gidermek için doğal, ev yapımı göğüs toparlayıcı maskeyi uygulayabilir, kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayabilirsiniz.

İŞTE MASKE TARİFİ…

Malzemeler:

2 olgun avokado

1 çay bardağı beyaz kil

3 yemek kaşığı papatya yağı

1 tatlı kaşığı anason yağı

Hazırlanışı:

Avokadolar soyulur ve ardından iyice ezilir. Kil, ılık suyla macun kıvamına gelene kadar karıştırılır ve içine avokado ve yağlar ilave edilir. Maske göğüslere uygulanır ve arzu edilirse üzeri gazlı bez ile sarılır. 15 dakika bekletildikten sonra soğuya yakın ılık su ile durulanır.

Not: Bu maske haftada 1 gün uygulanır.

 

Bir diğer Göğüs Maskesi Tarifi de şu şekilde…

Malzemeler:

3 yemek kaşığı zeytinyağı

2 yemek kaşığı susam yağı

2 yemek kaşığı bal

1 çay kaşığı biberiye yağı

Hazırlanışı:

Yağlar karıştırılır ve benmari yöntemi ile ılıklaştırılır(çok sıcak olması zarar verir). Yağlar bal ile karıştırılır. Hazırlanan karışım göğüs bölgesine yumuşak ve aşağıdan yukarı doğru hareketlerle uygulanır. Maske ciltte 20 dakika kaldıktan sonra soğuya yakın ılık suyla ciltten arındırılır.

Not:

Haftada bir uygulanır. Hamile ve süt verenlere uygun değildir. Akışkan bir madde olduğu için tülbentle göğüs sarılabilir.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Meme Toparlama ve Dolgunlaştırma Maskesi konusunda çok yazı okudum ama Meme Toparlama ve Dolgunlaştırma Maskesi konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

  2. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu