istanbul masöz
YaşamSağlık

Göz Altı Morluğu İçin Hangi Vitamini Kullanmalı?


K Vitamini İle Göz Altı Morluğunuz Kayboluyor

Göz altı morluğu birçok insanın yaşadığı sorunlardan biridir. Oluşan morlukların çok sayıda sebebi olabilir. Özellikle vitamin eksikliğinden de meydana gelen morlukları gidermek amacıyla K vitamini yoğun olarak tercih edilebiliyor.

K Vitamini; Lahana, Camembert peyniri, Karnabahar, Çedar peyniri, Yeşil Çay, Yulaf, Soya fasulyesi, Ispanak, karaciğer, tereyağı, marul ve şalgamda yeteri kadar bulunur. Sebzelerin yeşil bölümleri, kabak, lahana, Brüksel lahanasın, karnabahar, marul, yeşil domates, fasulye, bezelye, yoğurt, yumurta sarısı, patates, yeşilbiber ve yeşil çay bol miktarda K Vitamini içeren besinler arasındadır. K vitamini insan bağırsağındaki yararlı bakteriler tarafından da üretilir. K vitamininin yalnızca küçük bir bölümü karaciğerde depolanır. Bağırsaklardaki bakteriler de K vitamini üretirler.

K vitamini bakımından çok zengin besin kaynakları: Maydanoz, lahana, ıspanak, Brüksel lahanası, pazı, yeşil fasulye, kuşkonmaz, brokoli, lahana, hardal yaprakları, şalgam, lahana, kekik, marul ve salata, adaçayı, kekik, lahana, kereviz, deniz sebzeleri dahil, salatalık, pırasa, karnabahar, domates, yaban mersini.

Bunların arasında yeşil çay ( 100 gr.da 700 mikrogram ) önde gelirken, siyah çaydaki miktarı sıfır seviyesindedir. Gözaltı morluklarında neden yeşil çay kompresleri önerildiği de buradan daha iyi anlaşılıyor sanırım. Bu listeye bakarak lahana, tereyağı, karnabahar maskeleri de önerilebilir.

Yoğurt, kefir asitlenmiş süt ise bağırsaklardaki bakterilerin K Vitamini üretmesini arttırır. Bağırsak bakterilerinin aleyhine antibiyotikler K Vitamini üretimini engeller. Öte yandan fazla E Vitamini alınması, K Vitaminin emilimini bozar.

 

Morarmaların Çözümü K Vitaminde

Kılcal damarlar üzerindeki bu etkisi nedeniyle K Vitamini gözaltı morluklarının güzel ilaçlarından birisidir. Bazı ciltler en küçük bir çarpmada veya travmada morarırlar. Onların da dermanı K Vitaminindedir. Varis tedavilerinde de haricen kullanılır. Cildin gözeneklerinden derinin alt katmanlarına doğru iner ve hasar görmüş kan damarlarını onarır, sızıntıların kapanmasını sağlar, dokunun kendi kendini onarmasına yardımcı olur.

microsoft project 2019 satın al

İlgili Makaleler

14 Yorum

  1. Göz Altı Morluğu İçin Hangi Vitamini Kullanmalı? konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

  2. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Göz Altı Morluğu İçin Hangi Vitamini Kullanmalı? konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

  3. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

  4. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

  5. Göz Altı Morluğu İçin Hangi Vitamini Kullanmalı? konusunda anlatımınız çok iyi olmuş . İyi çalışmalar dilerim

  6. Göz Altı Morluğu İçin Hangi Vitamini Kullanmalı? konusunda çok yazı okudum ama Göz Altı Morluğu İçin Hangi Vitamini Kullanmalı? konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

  7. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

  8. Göz Altı Morluğu İçin Hangi Vitamini Kullanmalı? konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

  9. Göz Altı Morluğu İçin Hangi Vitamini Kullanmalı? konusunda anlatımınız çok iyi olmuş . İyi çalışmalar dilerim

  10. Göz Altı Morluğu İçin Hangi Vitamini Kullanmalı? konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu