Kapat

Göz Altı Morluğu İçin Hangi Vitamini Kullanmalı?

Göz Altı Morluğu İçin Hangi Vitamini Kullanmalı? 1
Abone Ol

K Vitamini İle Göz Altı Morluğunuz Kayboluyor

birçok insanın yaşadığı sorunlardan biridir. Oluşan morlukların çok sayıda sebebi olabilir. Özellikle vitamin eksikliğinden de meydana gelen morlukları gidermek amacıyla K vitamini yoğun olarak tercih edilebiliyor.

K Vitamini; Lahana, Camembert peyniri, Karnabahar, Çedar peyniri, Yeşil Çay, Yulaf, Soya fasulyesi, Ispanak, karaciğer, tereyağı, marul ve şalgamda yeteri kadar bulunur. Sebzelerin yeşil bölümleri, kabak, lahana, Brüksel lahanasın, karnabahar, marul, yeşil domates, fasulye, bezelye, yoğurt, yumurta sarısı, patates, yeşilbiber ve yeşil çay bol miktarda K Vitamini içeren besinler arasındadır. K vitamini insan bağırsağındaki yararlı bakteriler tarafından da üretilir. K vitamininin yalnızca küçük bir bölümü karaciğerde depolanır. Bağırsaklardaki bakteriler de K vitamini üretirler.

K vitamini bakımından çok zengin besin kaynakları: Maydanoz, lahana, ıspanak, Brüksel lahanası, pazı, yeşil fasulye, kuşkonmaz, brokoli, lahana, hardal yaprakları, şalgam, lahana, kekik, marul ve salata, adaçayı, kekik, lahana, kereviz, deniz sebzeleri dahil, salatalık, pırasa, karnabahar, domates, yaban mersini.

Bunların arasında yeşil çay ( 100 gr.da 700 mikrogram ) önde gelirken, siyah çaydaki miktarı sıfır seviyesindedir. Gözaltı morluklarında neden yeşil çay kompresleri önerildiği de buradan daha iyi anlaşılıyor sanırım. Bu listeye bakarak lahana, tereyağı, karnabahar maskeleri de önerilebilir.

Yoğurt, kefir asitlenmiş süt ise bağırsaklardaki bakterilerin K Vitamini üretmesini arttırır. Bağırsak bakterilerinin aleyhine olan antibiyotikler K Vitamini üretimini engeller. Öte yandan fazla E Vitamini alınması, K Vitaminin emilimini bozar.

 

Morarmaların Çözümü K Vitaminde

Kılcal damarlar üzerindeki bu etkisi nedeniyle K Vitamini gözaltı morluklarının en güzel ilaçlarından birisidir. Bazı ciltler en küçük bir çarpmada veya travmada morarırlar. Onların da dermanı K Vitaminindedir. Varis tedavilerinde de haricen kullanılır. Cildin gözeneklerinden derinin alt katmanlarına doğru iner ve hasar görmüş kan damarlarını onarır, sızıntıların kapanmasını sağlar, dokunun kendi kendini onarmasına yardımcı olur.

Aradığınızı bulamadınız mı ? Sorun cevaplayalım ... Sende hemen >> Tıkla Sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

    DAHA FAZLA GÖSTER
    Reklam & Sponsorluk