istanbul masöz
YaşamSağlıkVideo

Güneş Sonrası Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır? Cilt Bakımı

Cilt Bakımı: Güneşten gelen ışıklar her ne kadar insan cildinin beslenmesine ve yenilenmesine olumlu etki gösterseler de fazlası sıcak havalarda veya güneşe olduğundan fazla maruz kalınan günlerde kızarıklık ve lekeler oluşabilmektedir. Bu tür sorunlar ile karşılaşılmaması için uygun cilt bakım ürünleri kullanılarak ve derinin nemini ve dolayısı ile canlı görüntüsünü koruması sağlanmalıdır.

Cilt Bakım Ürünleri

Hassas cilde sahip insanlar bu tür problemlerden daha fazla etkilenebildiğinden bu kişilerin profesyonel markaların özel ürünlerini tercih etmeleri gerekmektedir. NeoStrata, bu anlamda sektörde başarılı markalar arasında gösterilmekte ve ürünlerini müşterilerinden gelen talep ve istekler doğrultusunda sürekli geliştirmektedir.

En İyi Güneş Kremleri

Skin Active Matrix Support SPF 20 ürünü, cildi güneşin zararlarından korumakla beraber yaşlanmayı geciktirici ve onarıcı etkisi sebebi ile pek çok bayanın kozmetik setinin vazgeçilmezleri arasındadır.

Günlük kullanım için ideal olan ürün, cildin genel yenilenmesine de yardımcı olarak canlı görüntünün daimi olmasını sağlamaktadır. Antioksidanlardan oluşan içeriği sayesinde doğal bir onarım malzemesi görevi görerek, dış etkenlerden gelebilecek olumsuzluklara karşı da bir koruma kalkanı görevi görmektedir.

Güneş Sonrası Cilt Bakımı

Güneş Sonrası Cilt Bakımı

Bayanlar tarafından sık tercih edilen cilt bakım ürünlerinden biri de Brightening Cream SPF 15’tir. Güneş yanığı, kaza, hamilelik ve bunun gibi deformasyona sebebiyet verebilecek durumlar sonrası oluşmuş leke ve kızarıklıkların tedavisinde kullanılan ürün kolay kullanımı sebebi ile beğeni görmektedir. İçerdiği meyan kökü ekstresi ve alfa arbutin sayesinde ciltteki lekeyi düzenleyerek zamanla ortadan kalkmasını sağlamakta ve tekrar bu tarz bir olumsuzluğun oluşmasını önlemektedir.

NeoStrata bu kapsamdaki cilt bakım ürünlerine ek olarak göz çevresi bakımı, peeling, nemlendirici ve cilt temizleme gibi pek çok alandaki seçenekleri ile de ihtiyaç sahiplerinin ilk tercihi olmayı sürdürmektedir.

Cilt Bakımı

Cilt Bakımı

Cilt bakımı, makyaj işlemleri gibi keyfi davranılabilecek bir konu değildir. Hangi yaş ve cinsiyetten olursa olsun, tüm insanların ciltleri dış ve iç etkenler dolayısı ile sürekli olarak olumsuzluklara maruz kaldığından dolayı, bu konuya önem gösterilerek gerekli cilt bakım ürünleri ile koruma programları uygulanması gerekmektedir. Neutrogena bu anlamda ülkemizde ve dünyada uzun yıllardır ciltlerin canlılığı ve gençliğinin korunabilmesi için çalışmalarına devam etmektedir.

Markanın cilt bakım ürünleri konusundaki uzmanlığı şüphesiz nemlendiricilerdir. Benzer nemlendiricilerden farklı olarak yapısında yağ içermeyen bakım kremleri, kullanıcısının cildini beslerken aynı zamanda dış etkilerden de korumaktadır. Cildin hassasiyetine bağlı olarak farklı koruma faktörlerinde sunulan kremler, gündüz ve gece özelliklerine göre da ayrılmaktadır.

Makyaj Temizleme Cilt Bakım Ürünleri

Neutrogena makyaj temizleme sütleri konusunda da uzmandır. Tüm bir gün boyunca gözeneklerin makyaj malzemelerinden kapalı olmasından dolayı gün bitiminde uygun ürünler ile temizlenmesi gerekmektedir. Cilt temizleme sütleri nemlendirme, ferahlatma ve canlandırma etkilerine sahip olduklarından dolayı, kişiyi gece boyu kaşıntı ve kızarıklık gibi problemlerden koruyacakları gibi aynı zamanda yeni güne hazırlayarak huzurlu bir uyku uyumalarını sağlayacaklardır. Arzu eden kişiler markanın Deep & Clean serisinden ikisi bir arada olarak tabir edilen karma ürünlerden de faydalanabilmektedirler. Yoğun peeling etkileri ile beraber cildinizin an be an daha temiz ve canlı olduğunu fark edebilirsiniz.

Cilt Bakım

Cilt bakımı söz konusu olduğunda müşterilerine sundukları ürünlerin içeriği doğal olmayan ve sektördeki başarısını kanıtlamamış markaların seçilmesi, kişiye kısa ve uzun vadede problemler yaratabilecektir.

İlgili Makaleler

13 Yorum

  1. Güneş Sonrası Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır? Cilt Bakımı konusunda bilgilendirmeniz için teşekkürler.

  2. Güneş Sonrası Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır? Cilt Bakımı konusunda çok yazı okudum ama Güneş Sonrası Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır? Cilt Bakımı konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

  3. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

  4. Merhaba bu konuda daha detaylı bir bilgi almak isterim iletişim kısmından size yazdım dönüş bekliyorum

  5. Güneş Sonrası Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır? Cilt Bakımı konusunda anlatımınız çok iyi olmuş . İyi çalışmalar dilerim

  6. Güneş Sonrası Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır? Cilt Bakımı konusunda bizi çok iyi bilgilendirdiniz teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu