İslam

Hangi Vakitlerde Dua Etmeli ?

Secdede, gece yarıları ve seher vakitlerinde yapılan dualar çok makbuldür. Bu hususta Hz. Peygamber (s.a.v) şöyle buyurmuşlardır:

“Kulun, Rabbine en yakın oldğu zaman secde ettiği zamandır, Öyleyse çok dua ediniz.R;

“Rabbiniz her gece gecenin üçte biri kalınca dünya semasına iner ve derki: Kim bana çok dua ediyor; onun duasını kabul edeyim, kim benden istiyor, ona vereyim; kim bana istiğfar ediyor, onu bağışlayayım.”

Müslimin bir rivayetinde de hadis şöyledir: “Gecenin yarısı veya üçte ikisi geçince Yüce Alalh en yakın semaya iner ve der ki: Yok mu bir isteyen ki dileği verilsin; yok mu bir dua eden ki duası kabul edilsin; yok mu bir istiğfar eden ki bağışlansın? Sabah oluncaya kadar böylece devam eder.”

“Kulun, Rabbine en yakın olduğu zaman gece yarısıdır. Eğer sen de o saate Allah’ı zikredenlerden olabilirsen ol.”

“Hz. Peygamber’e soruldu: Ya Resulallah hangi dua daha çok duyulur? Buyurdu ki: Gece yarısından sonra ve farz namazlarının arkasından yapılan dua.”

İlgili Makaleler

12 Yorum

  1. İslam kategorisinde yazmış olduğunuz Hangi Vakitlerde Dua Etmeli ? konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

  2. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

  3. Yazılarınızı takip ediyorum. Hayli güzel ve özgün içerikler paylaşıyorsunuz. Benim siteme de beklerim.

  4. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

  5. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu