BilgiSağlık

Hayat Kurtaran Organik Çaylar

Delik Kekik, Karabaş Otu, Yayla Ada Çayları ile Sağlığınızı Koruyun

Bitkiler adeta şifa saçıyor. İş ki doğru bitkileri doğru zamanlarda kullanalım. Özellikle bazı çay türleri var ki, üretim aşamalarında bile hiçbir öğütücü işlemlerden geçmeyerek, direkt olarak doğadaki görünümü ile çiçek ya da ot halinde toplanıp, kurutulma yoluyla paketleniyor. Bitkiyi doğruda sıcak su dolu fincanınıza daldırıp, 2-3 dakika demlendikten sonra içebiliyor ve tüm faydalarını taze taze bünyenize çekebiliyorsunuz.

 

Hayat Kurtaran Organik Çaylar 2

Deli Kekik Çayının Özellikleri

Antiseptik olmasından dolayı tüm mikrobiyolojik rahatsızlıklara, tifo, verem, astım, bronşit gibi göğüs hastalıklarına, sinirsel gerginlikler, iç salgı bezlerinin çalışmaması durumlarında faydalıdır. Akciğer zarı iltihaplarında, ağız içi yaraları, boğaz ve bademcik enfeksiyonların da ANTİSEPTİK olarak suyuyla bedene masaj yapılırsa zindelik ve rahatlık verir. Bağırsaklardaki parazitlere karşı iyi bir antiseptik sayılır.

Bağırsak gazlarında, ishal hallerinde, yüksek çarpıntılarda, baş ağrısına, karın ağrısına, eziklere, burkulmalara, şişliklere karşı, beyin nezlesine, uykusuzluğa, nikris ve romatizma hastalıklarına, sinirsel gerginliklere, iç salgı bezlerinin çalışmama durumlarına iyi gelir, cinsel kuvvetin artırılmasını destekler.

Düzenli tüketimi halinda (günde 2-3 fincan) zayıflamaya yardımcı olur.

Hayat Kurtaran Organik Çaylar 3

 

Karabaş Otu Ada Çayının Özellikleri

 

Romatizma, yorgunluk, kan dolaşımı bozukluğu, yüksek , sinirsel baş ağrısı, iç huzursuzluk, uykuya geçememe, balgam söktürücü, sinir ve kalp güçlendirici, ağrı kesici, sinüzit, idrar yolları enfeksiyonları, yaraları, beyin timörleri, akciğer ve kan kanseri rahatsızlıklarına iyi gelir.

İçerisinde 1.8. Cineole sebebiyle; antibakteriyel, antialerjik, sakinleştirici, enfeksiyon önleyici ,tansiyon düşürme özellikleri olan bir maddedir. Genel olarak 20’nin üzerinde antibakteriyel özellikle etkin madde içermektedir. Özellikle içerdiği Caryophyllene, StaphtLoloc Akciğer ve kan kanserinin ilerlemesinde, beyin tümörlerinin ilerlemesinde güçlü bir geciktirici ve durdurucu etkiye sahiptir.

Sigarayı bırakmaya yardımcı olur.

 

Hayat Kurtaran Organik Çaylar 4

Yayla Ada Çayının Özellikleri

Sindirim , kan dolaşımının düzenli çalışması, astım, iç sıkıntısı, göğsün yumuşaması, diş eti ve bademcik iltihapları durumlarında rahatlıkla kullanılabilir. Suyuyla banyo yapılırsa yorgunluğu alır, vücudu zinde tutar. Sinirsel yorgunluğu giderir. Özellikle şeker hastalıkları, idrar ve kandaki şekerin düşürülmesinde, soğuk algınlıklarında depresif ve sinirsel hallerde, vücudun hastalıklara karşı direncin arttırılmasında faydalıdır.

Çayların Hazırlanışı: 100-130 cc arası hacimde cam fincan kullanınız. Fincanı sıcak su ile çalkaladıktan sonra, önce bitkiyi, sonra kaynar suyu fincana koyunuz. 2-3 dk. içinde içime hazırdır. 2-3 dk. içinde de tüketilmesi tavsiye edilir.

Günlük Tüketim Miktarları: Günlük 2-3 fincan ile sınırlı kalmalıdır. Limonla birlikte tavsiye edilmez.

Bütün yaş gruplarında önerilir. Serin ve kuru ortamda direk güneş ışığı görmeyecek şekilde saklanmalıdır.

İlgili Makaleler

32 Yorum

 1. Sivas şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 2. Yazılarınızı takip ediyorum. Hayli güzel ve özgün içerikler paylaşıyorsunuz. Benim siteme de beklerim.

 3. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

 4. Yazılarınızı takip ediyorum. Hayli güzel ve özgün içerikler paylaşıyorsunuz. Benim siteme de beklerim.

 5. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 6. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Hayat Kurtaran Organik Çaylar konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

 7. Bilecik merkezden ben Neslihan. selamun aleyküm paylaşımın valla ilgi uyandırıcı, sağolun 19-01-2022 08:43:22

 8. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 9. Hayat Kurtaran Organik Çaylar konusunda çok yazı okudum ama Hayat Kurtaran Organik Çaylar konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 10. Bilgi kategorisinde yazmış olduğunuz Hayat Kurtaran Organik Çaylar konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 11. Bilgi kategorisinde yazmış olduğunuz Hayat Kurtaran Organik Çaylar konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu