istanbul masöz
Yaşam

Hayatın Ritmini Yakalamanın Püf Noktaları Nelerdir?

Hayatın Ritmini Yakalamanın Püf Noktaları Nelerdir?

İnsan ömrü ortalama yetmiş yıldır. Kaba bir hesapla insanlar bu ömrünün yarısını uyuyarak geçiriyor. Geriye 3 yıl ömür kalıyor. Bu 35 yıl ömrün 18 senesi de kişinin çocukluk ve gençlik dönemi yani kendini arama, bulmayla geçmektedir. Neticede kişiye 17 sen ömür kalmaktadır. Yapmış olduğumuz bu kaba hesapla insanlar 17 yıl ömür sürmekteler. Bu 17 sene boyunca insan hayatın ritmini nasıl yakalaya bilir ve yaşamını mutlu ve huzurlu geçirebilir. İşte insan çok kısa olan ömründe hayatın ritmini yakalayarak geri kalan yaşamını mutlu ve huzurlu nasıl geçirebilir sorusuna yönelik yanıtlarımızı sıralayalım.

Hayat Arkadaşınızı Bulun!

Ömrünüze ömür katacak, sizi mutlu edecek, birlikteliğinize değer verecek ve sizi anlayacak kafa denginiz ve kültür yapınız aynı olan bir hayat arkadaşı bulun.

Planlı Yaşayın!

Planlı yaşayın ve ölçülü davranın. Yapacağınız işleri planlayın. Her daim plana sadık kalın. Anlık heveslere ve gelişen olayların ardına kapılıp gitmeyin.

İstişare Edin

Yapacağınız işler ve alacağınız kararlar öncesi mutlaka istişare edin. Bin biliyorsanız dahi yine bir bilene danışınız. Unutmayın ki, bu adınıza yapacağınız çok isabetli bir davranış olacaktır.

Arkadaşlarınızı İyi Seçin!

“Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim” atasözünü hatırlatarak arkadaşlarınızı iyi seçmenizi tavsiye ederim. Çevrenizdeki insanların kaliteli ve dürüst kişiler olmasına özen gösterin. Ayrıca size ileride yol gösterebilecek tecrübeli bir kişiyle, yeni trend ve gelişmeleri size aktaracak ve haber verecek sizden daha genç bir arkadaşla, sizi anlayacak ve fikirlerinizi tartışacağınız bir yaşıtınızla arkadaşlık kurun.

Bir Sosyal Projede Görev Alın!

İlişkilerinizi geliştirin yani insanlarla olan ilişkilerinizi geliştirecek adımlar atın. İnsanların düşüncelerine değer verin ve en az bir sosyal projede görev alın.

Her Zaman Aktif Olun!

Her zaman zinde olmak ve sağlıklı kalmak için günlük egzersizlerini ihmal etmeyin. Spor hayatınızın bir köşesinde her zaman yer bulsun. Kısacası hayatı pasif yerine aktif bir şekilde yaşayın.

Yeterli ve Dengeli Beslenin!

Uzun ve sağlıklı yaşamını sırrı yeterli ve dengeli beslenmektir. Sağlıklı olan her şeyden yeterli oranda istifade edin. Unutmayın ki, sağlık her şeyin başıdır. Sağlıksız süren bir yaşamdan huzur ve mutluluk beklemeyin.

İnsanları Anlamaya Çalışın!

Hayatınızın her anında sizinle aynı fikri taşımayan sizinle aynı yolda yürümek istemeyen yani kısacası tamamen sizinle zıt görüşlü insanlarla mutlaka karışılacaksınız. Bu durumlarda onları da yok saymayarak onların dünyasını anlamaya çalışın yani empati kurun. Göreceksiniz ki bu gibi durumlarında mutlu olan kişiler siz olacaksınız.

Sinemaya Gidin ve Kitap Okuyun!

Haftalık veya ayda en az iki defa sinemanın yolunu tutun. Sevdiğiniz bir filmi yalnız ya da arkadaşınızla izleyiniz. Öte yandan sevdiğiniz türden bir kitabı takip edin ve güncel olayları fazla derinleşmeden izleyin. Rotanızı ona göre belirleyin.

Teknoloji Kullanın!

Teknik gelişmelerden yararlanın ve teknolojinin nimetlerinden faydalanın. Efor sarf ederek ve zaman harcayarak yapacağınız birçok işi teknoloji kullanarak ta halledebilirsiniz. Bu sayede kendinize daha çok zaman oluşturmuş olursunuz. Asla teknolojiden korkmayınız ve uzak kalmayınız.

Stresten Uzak Durun!

Günümüzde birçok hastalığın baş aktörü maalesef strestir. Sizi her daim mutsuz ve huzursuz edecek stresten uzak durmaya özen gösterin. Stresli ortamlardan mümkün olduğunca kaçınız. Ayrıca siz de stres yaratan insanlardan da uzak durunuz.

İşlerinizi Önem Sırasına Göre Sıralayın!

Sizin hem zamanınızı verimli kullanmanıza hem de fazla emek harcamanıza engel olacak işlerinizin önem sırasını belirleyin. Yani işlerinizi önemi fazla olandan aza doğru yapmayı deneyin. Böylece gereksiz işlerin sizin zamanınızı boş yere meşgul etmesini de önlemiş olursunuz.

Bakınız  Robotlaşan Yaşam

İlgili Makaleler

33 Yorum

 1. Hayatın Ritmini Yakalamanın Püf Noktaları Nelerdir? konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

 2. Hayatın Ritmini Yakalamanın Püf Noktaları Nelerdir? konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

 3. Hayatın Ritmini Yakalamanın Püf Noktaları Nelerdir? konusunda yorumlardan geldim. İyi anlatım olmuş tebrikler

 4. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Hayatın Ritmini Yakalamanın Püf Noktaları Nelerdir? konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

 5. Merhaba bu konuda daha detaylı bir bilgi almak isterim iletişim kısmından size yazdım dönüş bekliyorum

 6. Yazılarınızı takip ediyorum. Hayli güzel ve özgün içerikler paylaşıyorsunuz. Benim siteme de beklerim.

 7. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 8. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

 9. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

 10. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Hayatın Ritmini Yakalamanın Püf Noktaları Nelerdir? konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

 11. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 12. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

 13. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Hayatın Ritmini Yakalamanın Püf Noktaları Nelerdir? konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

 14. Hayatın Ritmini Yakalamanın Püf Noktaları Nelerdir? konusunda yorumlardan geldim. İyi anlatım olmuş tebrikler

 15. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 16. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Hayatın Ritmini Yakalamanın Püf Noktaları Nelerdir? konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

 17. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

 18. Hayatın Ritmini Yakalamanın Püf Noktaları Nelerdir? konusunda bizi çok iyi bilgilendirdiniz teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu