Bilim

İklim değişikliği Dünya’yı Venüs’e çevirebilir mi?

İklim değişikliği Dünya’yı Venüs’e çevirebilir mi?

Venüs’ün atmosferi, yüzde 4’lük karbondioksittir ve 450 ° C’ye yüzey sıcaklıkları oluşturan güçlü bir sera etkisi yaratır. Öte yandan, dünyanın atmosferi, şu anda var olan miktarda diğer sera gazıyla birlikte yüzde 0,04 oranında karbondioksit barındırıyor.
Fosil yakıtlar yaktıkça sera gazı konsantrasyonları yükselirken, dünya  hala Venüs’ün sıcaklıkların’dan uzak. Tüm mevcut fosil yakıtları yakamasak bile, gezegenimizin sıcaklığındaki olası etki 10 ° C’lik bir artış olacaktır. Bu, Venus’un sıcaklığına göre düşük görünebilir, ancak deniz seviyesinin 50 metreden fazla yükselmesine sebep olacak kadar yeterli olacaktır.

İlgili Makaleler

24 Yorum

 1. İklim değişikliği Dünya’yı Venüs’e çevirebilir mi? konusunda bizi çok iyi bilgilendirdiniz teşekkür ederiz.

 2. Çankırı şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 3. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

 4. İklim değişikliği Dünya’yı Venüs’e çevirebilir mi? konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

 5. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

 6. Bilim kategorisinde yazmış olduğunuz İklim değişikliği Dünya’yı Venüs’e çevirebilir mi? konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 7. İklim değişikliği Dünya’yı Venüs’e çevirebilir mi? konusunda anlatımınız çok iyi olmuş . İyi çalışmalar dilerim

 8. Manisa şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 9. İklim değişikliği Dünya’yı Venüs’e çevirebilir mi? konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

 10. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 11. İklim değişikliği Dünya’yı Venüs’e çevirebilir mi? konusunda çok yazı okudum ama İklim değişikliği Dünya’yı Venüs’e çevirebilir mi? konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 12. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

 13. İklim değişikliği Dünya’yı Venüs’e çevirebilir mi? konusunda çok yazı okudum ama İklim değişikliği Dünya’yı Venüs’e çevirebilir mi? konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 14. Bilim kategorisinde yazmış olduğunuz İklim değişikliği Dünya’yı Venüs’e çevirebilir mi? konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 15. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

 16. İklim değişikliği Dünya’yı Venüs’e çevirebilir mi? konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu