Bilim

İklim değişikliği Dünya’yı Venüs’e çevirebilir mi?

İklim değişikliği Dünya’yı Venüs’e çevirebilir mi?

Venüs’ün atmosferi, yüzde 4’lük karbondioksittir ve 450 ° C’ye kadar yüzey sıcaklıkları oluşturan güçlü bir sera etkisi yaratır. Öte yandan, dünyanın atmosferi, şu anda var olan miktarda diğer sera gazıyla birlikte yüzde 0,04 oranında karbondioksit barındırıyor.
Fosil yakıtlar yaktıkça sera gazı konsantrasyonları yükselirken, dünya  hala Venüs’ün sıcaklıkların’dan uzak. Tüm mevcut fosil yakıtları yakamasak bile, gezegenimizin sıcaklığındaki olası etki 10 ° C’lik bir artış olacaktır. , Venus’un sıcaklığına göre düşük görünebilir, ancak deniz seviyesinin 50 metreden fazla yükselmesine sebep olacak kadar yeterli olacaktır.

İlgili Makaleler

9 Yorum

  1. İklim değişikliği Dünya’yı Venüs’e çevirebilir mi? konusunda çok yazı okudum ama İklim değişikliği Dünya’yı Venüs’e çevirebilir mi? konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

  2. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

  3. İklim değişikliği Dünya’yı Venüs’e çevirebilir mi? konusunda çok yazı okudum ama İklim değişikliği Dünya’yı Venüs’e çevirebilir mi? konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

  4. Bilim kategorisinde yazmış olduğunuz İklim değişikliği Dünya’yı Venüs’e çevirebilir mi? konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

  5. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

  6. İklim değişikliği Dünya’yı Venüs’e çevirebilir mi? konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu