istanbul masöz
Sağlık

İlaç Güvenliği: Yeni Ebeveynlere Tavsiye

İlaç Güvenliği: Ebeveynlere Tavsiye

Ebeveynler  çocuk sahibi oldukları zaman çok mutlu olurlar ve bu günler onlar için çok özeldir, ancak yeni bebeklerine bakma ve ona en iyi sağlık bakımını sağlama konusundaki endişeleri nedeniyle, bazı stres ve stresler olabilir.

Bebeğinizin güvende olduğundan emin olmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları:

 

Çocuğunuza ilaç vermeden önce doktorunuza danışın.

Bazı ilaçlar çocuğunuz için uygun olmayabilir .. Herhangi bir ilaç vermeden önce çocuk doktorunuza danışmanız önemlidir Doktorunuz çocuğunuz için bir ilaç verdiyse, ilacın çocuğunuz için güvenli olduğundan emin olmak için herhangi bir soru sormaktan çekinmeyin.

 

 

İlacı güvenli bir yerde saklayın

Kullandığınız tüm ilaçları güvenli bir yerde ve çocukların erişemeyeceği yerlerden tamamen uzak tuttuğunuzdan emin olun: Çocukların çoğu 5 ila 6 ayda sürünmeye başlar, ancak bazıları küçük yaşta sürünmeye başlar, böylece çocuğunuz sürünmeye başlamak için çok küçük olsa bile, İlaç ulaşılamayan bir yerde olmalıdır.

İlacın ekindeki broşürün üzerindeki saklama ve muhafaza ipuçlarını okuyun Örneğin, bazı antibiyotikler buzdolabında saklanmalı, böylece bozulmayacak ve süreleri dolmayacaktır, bu nedenle çocuğunuzun güvenliğini sağlamak için ilacı nasıl saklayacağınızdan emin olmalısınız.

 

Çocuğunuza en iyi ilacı verin

Varsa dozlama tertibatını kullanın, kızartma gibi, eğer ilaç içilebilirse, mutfak kaşığından daha iyi ve daha kesindir, bazı ilaçlar bu ilaçlarla gelmese de, eczacıdan sipariş edip satın alabilirsiniz.

Çocuğunuza, çocuk doktorunuz tarafından reçete edilen dozu, artırmadan veya azaltmadan, doğru şekilde verin ve doz hakkında herhangi bir sorunuz olursa doktorunuza veya eczacınıza sorun.

 

Doktorunuza emzirme döneminde ilacı alma olasılığını sorun.

Emzirme döneminde bir ilaç kullanıyorsanız, ilaç doğalsa veya reçetesiz satılan bir vitamin veya OTC ilacı satılsa bile doktorunuza bu ilacın güvenliğini çocuğunuza sormanız çok önemlidir. Bebek veya çocuğun zarar görmesine neden olur.

İlgili Makaleler

21 Yorum

  1. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

  2. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

  3. Yazılarınızı takip ediyorum. Hayli güzel ve özgün içerikler paylaşıyorsunuz. Benim siteme de beklerim.

  4. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

  5. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

  6. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

  7. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

  8. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu