istanbul masöz
Finans

İlk çeyrek Şirket Karları Açıklandı !

Bist  şirketleri  2020 yılı  ilk çeyrek kar oranları açıklandı. Bu şirketler arasında  dikkat çeken Telekom genel müdürü açıklaması aşaıdaki gibidir.

 

2020 ilk çeyrek sonuçlarını değerlendiren Türk Telekom Genel Müdürü Ümit Önal, “2020 yılına hem finansal hem de operasyonel olarak güçlü bir başlangıç yaptık. 1Ç20’de özellikle sabit geniş bant segmentindeki yıllık %19 büyümenin katkısı ile konsolide gelirlerimiz geçen yılın aynı çeyreğine göre %17 büyüme kaydetti” dedi. Kovid-19 salgınının küresel ekonomide ve tüketici davranışlarında etkileri olduğunu vurgulayan Önal, genel risk unsurlarını yansıtarak 2020 yılında satış gelirlerindeki büyümenin yıllık %13 seviyesinde gerçekleşeceğini öngördüklerini söyledi. Şirket disiplinli maliyet yönetimini ve ürün grubu satış dağılımındaki olumlu değişikliği göz önüne alarak konsolide FVAOK tutarının 12.4– 12.6 milyar TL’ye yükseltirken, 2020 yılı için bazı fiber yatırımlarını önce çekmesi ve kur hareketlerindeki etkiyi de değerlendirerek konsolide yatırım harcamalarını ise yaklaşık 6.4 milyar TL olarak güncelledi

 

Rapora ulaşmak için TIKLAYINIZ

 

İlgili Makaleler

15 Yorum

  1. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

  2. İlk çeyrek Şirket Karları Açıklandı ! konusunda çok yazı okudum ama İlk çeyrek Şirket Karları Açıklandı ! konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

  3. Yazılarınızı takip ediyorum. Hayli güzel ve özgün içerikler paylaşıyorsunuz. Benim siteme de beklerim.

  4. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

  5. Bursa şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu