istanbul masöz
Yaşam

İndirim Kodu Nedir? İndirim Kodu Nasıl Bulunur?

İnternetten alışveriş yaparken birçok indirime denk gelmişsinizdir. Bazen bu indirimler direkt ana sayfada görülürken bazen sizlere çeşitli yollarla haber verilir. Örneğin bazı online alışveriş siteleri SMS bildirimleriyle, bazıları e-mail gönderme yöntemiyle, bazıları uygulama bildirimleriyle, bazılarıysa televizyon ve internet reklamıyla sizleri indirimlerinden haberdar eder. Özellikle anneler günü, sevgililer günü, black friday, okulların açıldığı dönemler ve sezon sonlarında sıklıkla indirim kampanyaları . Bu indirim kampanyaları, firmaların sıklıkla başvurduğu bir satış stratejisidir. Bu indirimler sayesinde hem ellerindeki stokları eritir hem yeni müşteri kazanır hem de mevcut müşterilerini kendilerine bağlarlar. Firmalar tarafından en çok tercih edilen bir diğer benzer ise indirim kodu dağıtımıdır. İndirim kodu dağıtarak hem müşterilerini mutlu eder hem de yeni müşteriler kazanmayı hedeflerler. Biz de bu yazımızda sizlere indirim kodu hakkında detaylı bir rehber hazırladık.

İndirim Kodu Nedir?

Online olarak alışveriş yapmayı seven kişiler genellikle indirimleri takip ederler. Çünkü internet üzerinden satış yapan online alışveriş siteleri, yılın farklı dönemlerinde sık sık indirim ve kampanyalar yapmaktadır. Bu indirim ve kampanyalar sayesinde tüketiciler çok ciddi miktarlarda tasarruf edebilmektedir. Özellikle online alışveriş siteleri tarafından dağıtılan indirim kuponu, alışverişlerde çok ciddi oranlarda tasarruf yapma imkanı sağlar. İndirim kodu kullanarak yapacağınız online alışverişlerde, ürünlerin fiyatları üzerinden belirli oranlarda veya belirli miktarlarda indirim kazanabilirsiniz. Bu kazandığınız indirim sayesinde satın alacağınız ürünleri çok daha uygun fiyata alabilir veya dilerseniz aynı miktar paraya daha fazla ürün satın alabilirsiniz.

Ülkemizde de online alışveriş sektörü her geçen gün büyümekte. Bu büyüyen sektörü gören firmalarda, bu sektöre çok ciddi yatırımlar yapmakta. Özellikle ülkemizdeki dev e-ticaret siteleri olan Trendyol, Hepsiburada, N11, Gittigidiyor başta olmak üzere ülkemize yeni giriş yapan Amazon gibi siteler kıyasıya bir rekabet içerisinde. Bu rekabet içinde hemen hepsi daha büyük bir müşteri kitlesine ulaşmak ve elindeki müşterileri tutmak amacıyla sık sık indirim kodu dağıtmakta. Bu indirim kodları sayesinde, markaların müşterileri internet alışverişlerini ciddi oranlarda ucuza getirme fırsatını yakalayabiliyor. Böylece hem markalar kendi bilinirliklerini ve müşteri kitlesini arttırırken, tüketiciler ise indirimli şekilde ihtiyaçlarını karşılamanın keyfini çıkarıyor.

İndirim Kodu Nereden Bulunur?

İndirim kodları, online alışveriş yapan kişiler için firmalar tarafından sık sık dağıtılmaktadır. Firmadan firmaya değişik stratejiler olsa da takip ettikten sonra hemen hemen dilediğiniz her e-ticaret sitesinin indirim kodunu bulmak mümkündür. Genellikle e-mail bülteni ve markanın sosyal medya hesapları üzerinden dağıtılsa da sık sık markanın anlaştığı influencerlar tarafından da indirim kodları dağıtılmaktadır. Bu nedenle indirim kodu nasıl bulunur derseniz kısaca şu şekilde listeleyebiliriz:

  • Markanın kendi internet sitesinin “Kampanyalar” sayfası
  • Markanın mobil uygulama bildirimleri
  • Markanın e-mail bülteni
  • Markanın sosyal medya hesapları
  • Markanın anlaşmalı olduğu influencerlar

Tabi sizlerin indirim kodu bulmak için bunları tek tek yapmanıza gerek yok. İnternette sizin yerinize bu indirim kodlarını bulan ve ücretsiz olarak sizlerle paylaşan internet siteleri var. indirim kodu‘da bu internet sitelerinden bir tanesi. Hemen hemen tüm markaların indirim kodlarını sizler için araştırıp bularak internet sitelerine ekliyorlar. Sizin yapmanız gereken tek şeyse siteyi ziyaret edip, alışveriş yapmak istediğiniz markanın sayfasını ziyaret etmek. Sonrasında markanın indirim kodunu ücretsiz olarak alıp alışverişe başlamak.

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. İndirim Kodu Nedir? İndirim Kodu Nasıl Bulunur? konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

  2. Yaşam kategorisinde yazmış olduğunuz İndirim Kodu Nedir? İndirim Kodu Nasıl Bulunur? konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu