Bilgi

İnsanın Kendine Yapacağı 2 Önemli Yatırım

Bilgi Birikimi :

Bilgi birikiminin temel kaynakları vardır. Kişinin bireysel merakı ve aileden çevreye , okuldan diğer ilişkide bulunduğu dünyaya , insan kendi gözlemlerine ve deneyimlerine dayanarak , yaşamın sorunlarına karşı nasıl başa çıkacağını öğrenir , bu sorunlarla başa çıkmak için bir bilgiye ihtiyaç duyulur , bilgi bilinçi bir etkilenme , ilgi ve amaç , araç ve ortamın ortak ürünüdür . Eğitim ise bilgiye erişmenin , bilgiyi kullanmanın aracıdır.Çevrenin insana  ‘doğru’ diye aktardığı temel kural bilgisini ve kültür değerlini kullanır.

Ayrıcalıklı Olma :

Gelişme yaratmanın temel koşullarından biri , bir ağ yapısı içinde kendi kendini besleyen bir ‘topluluk’ oluşturmaktır. Girişimci kişi hem topluluğun oluşmasında , hem de topluluğun yarattığı potansiyelin zenginliğe dönüştürülmesinde önemli bir işleve sahiptir.O nedenle , girişimcilerin hem bir ‘yönlendirici öncü’ , hem de ‘kullanıcı öncü’ işlevi vardır.Girişimcinin insan ve sermaye kaynağını üretim sürecinde etkin kullanılarak , zenginlik üretilmesinin ardında ‘ ayrıcalıklı kişilik ‘ yaratabilmesi vardır. Bu da girişimcinin bir ‘çekirdek yeteneğe’ sahip olmasını gerektirir.Bütün ayırt edici olgular da girişmci kişiliğin ‘sürekli biriktici’ özelliğini ön plana çıkarır.

İlgili Makaleler

21 Yorum

  1. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

  2. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

  3. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

  4. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

  5. Tokat şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

  6. Eskişehir merkezden ben Fisun Öne. Slm paylaşım inanki dikkatimi çekti, face de paylaştım 01-05-2021 22:24:12

  7. İnsanın Kendine Yapacağı 2 Önemli Yatırım konusunda anlatımınız çok iyi olmuş . İyi çalışmalar dilerim

  8. İnsanın Kendine Yapacağı 2 Önemli Yatırım konusunda çok yazı okudum ama İnsanın Kendine Yapacağı 2 Önemli Yatırım konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu