Kapat

Instagram DM Nedir? Hangi Özelliklere Sahiptir?

Instagram DM Nedir? Hangi Özelliklere Sahiptir?
Abone Ol

DM nedir? Hangi özelliklere sahiptir? ’ın en çok kullanılan özelliklerinden biri olan DM sistemi, günümüzde neredeyse Whatsapp kadar kullanılıyor. Bunun yanında sağladığı avantajlar da azımsanacak kadar değil. kullanan veya kullanmaya başlayacak herkesin mutlaka DM’nin ne demek olduğunu, nasıl kullandığını ve neden bu kadar önemli olduğunu bilmesi gerekiyor.

(Direct Message)

Sadece Instagram’da değil, Twitter ve birçok platformda da bulunan DM (Direct Message) sistemi, temel olarak kullanıcılarla mesajlaşmanıza yarıyor. Bunun için Whatsapp’ı tercih edebiliriz diyebilirsiniz fakat DM’nin kullanılması için oldukça fazla sebep bulunuyor. Özellikle Instagram’da birçok özellik bulunuyor. Instagram DM ile yapabilecekleriniz şu şekilde;

 • Instagram kullanıcı olan herkesle mesajlaşabilirsiniz.
 • Sizi takip etmeyen kişilere mesaj gönderdiğinizde istek paneline düşer ve bu sayede istenmeyen mesajların önüne geçmiş olursunuz.
 • Aynı Whatsapp’taki gibi gruplar oluşturabilir ve adlandırabilirsiniz. Oldukça fazla kişiyi de bu gruba ekleyebilirsiniz.
 • Hem gruplarda hem de kişisel konuşmalarda Instagram üzerindeki içerikleri paylaşabilirsiniz. Böylece beğendiğiniz bir içeriği arkadaşlarınızın görmesini sağlayabilirsiniz.
 • Hem arkadaşlarınızla hem de gruplarda birbirinize hikâyeler gönderebilirsiniz. Bu açıdan snapchat ile oldukça benzerlik göstermektedir.

Kısacası Instagram platformunun tüm özelliklerini ayrıca Direct Message bölümünde de kullanabilirsiniz. Bunun yanında süresiz ve sınırsız mesajlaşma özelliğiyle de Whatsapp’tan daha fazla avantaja sahip olmaktadır.

Fakat Instagram DM, Whatsapp gibi telefon numarası yerine herkese açık bir platformda bulunduğu için isteyen herkes size mesaj atma isteğinde bulunabilir. Bu durumu engelleyebilirsiniz ancak size ulaşılması ve sizin başkalarına ulaşmanız daha kolaydır. Bu özellik duruma göre olumlu bir şey olabilirken bazı durumlarda çok sinir bozucu olabilir. Ayrıca Instagram DM üzerinden dosya gönderme, alma ve görüntülü arama gibi özellikler bulunmamaktadır. Bu sebeple Whatsapp’la çokta karşılaştırılmaması gerekmektedir.

Instagram kullanmadan önce DM gibi terimleri öğrenmeli ve bu tür özelliklerin nasıl kullanılması gerektiğini mutlaka öğrenmelisiniz. Aksi taktirde bu ve buna benzer platformların kullanımları size oldukça karmaşık gelebilir.

Aradığınızı bulamadınız mı ? Sorun cevaplayalım ... Sende hemen >> Tıkla Sor

“Instagram DM Nedir? Hangi Özelliklere Sahiptir?” üzerine 6 yorum

 1. Güler Hakan says:
 2. Gökhan says:
 3. Hakan says:
 4. Veli says:
 5. Özer says:
 6. cem says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam & Sponsorluk
ajax-loader