Sosyal Medya

Instagram Kaydedilenler Özelliği Nedir?

Instagram Kaydedilenler Özelliği Nedir?

 

Günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, 2016 yılının Aralık ayı itibarıyla kullanıcılarına “Kaydedilenler” adında bir özellik sundu.

 

Instagram ve Kaydedilenler Özelliği Hakkında

 

Dünyanın önde gelen sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, milyonlarca kullanıcıya sahip ve bu kullanıcıların istek ve taleplerine göre getirdiği yeniliklerle, Kaydedilenler özelliği gibi, tazelenen ve gün geçtikçe daha da büyüyen bir oluşum. Her gün milyonlarca kullanıcı, milyonlarca video ve fotoğrafla buluşma, kendi fotoğraflarını yayınlama, yeteneklerini sergileme, gündemi takip etme gibi fırsatlardan bu oluşum yardımıyla yararlanmakta. Instagram için küçük bir cihazdan dünyaya açılan kapı diyebiliriz aslında.

 

Kaydedilenler özelliği ise, Instagram’ın kullanıcılarına sunduğu oldukça faydalı bir özellik. Bu özellik, kullanıcılara herhangi bir sayfanın paylaştığı gönderiyi beğenmesi, daha sonra ihtiyaç duyacağını hissetmesi veya bulunduğu ortamın gönderideki videoyu izlemeye/fotoğrafı görmeye uygun olmaması halinde, daha sonra görebilmek için kaydetmesine olanak sağlıyor. Böylece istediğiniz zaman bu gönderilere erişim sağlayabiliyorsunuz.

Instagram Kaydedilenler Özelliği Nedir? 2

 

Instagram Kaydedilenler Özelliği Nasıl Kullanılır?

 

Instagram’in kullanıcılarına sunmuş olduğu bu hizmetten yararlanmak ise oldukça basit. Instagram’da atılmış her gönderinin sol alt köşesinde, beğen ve yorum yap butonlarının yanında bir de kaydetme butonu bulunuyor. Beğendiğiniz veya sonra tekrar bakabileceğinizi düşündüğünüz gönderilerde, bahsettiğimiz butona dokunarak kaydetme işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz. Böylece Instagram o gönderiyi “Kaydedilenler” başlığı altında depoluyor.

 

Peki kaydettiğiniz gönderilere nasıl tekrar ulaşabilirsiniz? Bunun için profil ekranınıza girerek 4. Sırada bulunan, yine aynı kaydetme butonuna dokunmanız yeterli. Böylece bugüne kadar kaydettiğiniz büyün gönderileri görebilirsiniz. Ancak eğer kaydetmiş olduğunuz gönderi, gönderinin sahibi tarafından silinmişse sizin kaydedilenler sekmenizden de siliniyor.

Sizin kaydedilenlerden silmek istediğiniz bir gönderi varsa, bunu yapmak için kaydedilenlerinize girmeli, silmek istediğiniz gönderiyi bulmalı ve altta bulunan kaydetme imgesine dokunmalısınız. Böylece gönderiyi kaydedilenlerinizden silmiş olacaksınız.

 

Instagram’da Kaydettiğimiz Gönderiler Başkası Tarafından Görülebilir mi?

 

Kaydettiğiniz gönderileri görmek için profil ekranınızda bulunan kaydetme imgesine dokunmanız gerekiyor. Ancak başka birisi sizin profilinize girdiğinde karşısına böyle bir imge çıkmıyor. Bundan dolayı kesinlikle başka birisi tarafından sizin Instagram’da kaydettiğiniz gönderilere erişim sağlanamıyor.

İlgili Makaleler

14 Yorum

  1. Merhaba bu konuda daha detaylı bir bilgi almak isterim iletişim kısmından size yazdım dönüş bekliyorum

  2. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

  3. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Instagram Kaydedilenler Özelliği Nedir? konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

  4. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

  5. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Instagram Kaydedilenler Özelliği Nedir? konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

  6. Merhaba bu konuda daha detaylı bir bilgi almak isterim iletişim kısmından size yazdım dönüş bekliyorum

  7. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

  8. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

  9. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu