Sosyal MedyaVideo

İnstagram Kişi Önerileri Nasıl Kapatılır?

İnstagram Kişi Önerileri Nasıl Kapatılır? İnstagram uygulaması ülkemizde çok sayıda kişi tarafından kullanılmaktadır. Kullanıcılara daha iyi hizmet verebilmek amacıyla İnstagram, kullanıcıların tüm bilgilerini kullanmaktadır. Bu nedenle kullanıcıların önüne uygulama içerisinde kişi önerileri bölümü açılmaktadır. Birçok kişi bu öneri durumundan rahatsız olmaktadır.

Bu nedenle İnstagram’da kişi önerileri nasıl kapatılır? En çok sorulan sorulardan birisidir. İnstagram kişi önerileri bölümü telefonunuzdaki bilgileri kullanır önünüze birçok kişiyi çıkarır. Bu konuda hangi bilgileri kullanıyor derseniz ilk başta telefon rehberi gelmektedir.

İnstagram, telefon rehberi sayesinde sizlere kişi önerileri sunabilmektedir. Herkesin telefon rehberinde çok sayıda kişi ve numaraları yer alır. Daha önce takipten çıkılan bir kişi telefon rehberi nedeniyle yeniden sizin karşınıza gelebilir. Bu nedenle telefon rehberini kapatmak için gereken işlemler yapılmalıdır.

İnstagram Kişi Önerileri Nasıl Kapatılır?

Kişi önerilerini kapatmak istiyorsanız telefon rehberinizin uygulamaya erişiminin olmaması gerekmektedir. İkisi arasındaki ilişiği kesmek için şu adımları izleyebilirsiniz;

 • Telefonunuzda yer alan İnstagram uygulamasına girin. Ve sağ köşede yer alan çizgilere dokunun.
 • Bu bölümden ayarlar kısmına giriş yapınız ve kişiler bölümüne giriniz.
 • Bu kısımda sizlere önerilen listeler için bağlantıları kaldırabilirsiniz.

İnstagram uygulamasının haricinde Facebook uygulaması nedeniyle kişi önerileri çıkarılabilir. Bu kısımda İnstagram ve Facebook için rehber ayarlarını gözden geçirebilirsiniz. Bu yöntemler sayesinde İnstagram uygulaması içerisinde daha rahat bir şekilde gezinti yapabilirsiniz. Özellikle birçok insan önerilenler kısmında yer alan kişileri yanlışlıkla takip ettikleri için bu kısmı kapatmak için bu yöntemi denemektedir.

İnstagram Kişi Önerileri Nasıl Kapatılır? 1

İnstagram Kişi Önerileri Silme

İnstagram uygulamasında kişi önerilerini kapatmak dışında ayrıca önerileri silebilirsiniz. Size önerilen kişileri tek tek silebilirsiniz. Bunun için şu adımları takip edebilirsiniz;

 • İnstagram uygulamasını açın ve kalp işaretine dokunun.
 • Bu kısımda karşınızda takip edilenler kısmı ve sen kısmı yer alır. Sen kısmı üzerinden devam edin.
 • Önerilen kişiler karşınızda yer alacaktır. Bu kısımda karşınızda yer alan kişilerin yanında takip et seçeneği yer alacaktır. Aynı zamanda çarpı işareti yer alır. Çarpı işaretine dokunarak kişileri tek tek silebilirsiniz. Çarpı işaretine dokunduğunuzda kişiler bir daha karşınıza gelmez.

İlgili Makaleler

32 Yorum

 1. Yazılarınızı takip ediyorum. Hayli güzel ve özgün içerikler paylaşıyorsunuz. Benim siteme de beklerim.

 2. İnstagram Kişi Önerileri Nasıl Kapatılır? konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

 3. İnstagram Kişi Önerileri Nasıl Kapatılır? konusunda anlatımınız çok iyi olmuş . İyi çalışmalar dilerim

 4. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

 5. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 6. İnstagram Kişi Önerileri Nasıl Kapatılır? konusunda çok yazı okudum ama İnstagram Kişi Önerileri Nasıl Kapatılır? konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 7. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

 8. İnstagram Kişi Önerileri Nasıl Kapatılır? konusunda yorumlardan geldim. İyi anlatım olmuş tebrikler

 9. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. İnstagram Kişi Önerileri Nasıl Kapatılır? konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

 10. İnstagram Kişi Önerileri Nasıl Kapatılır? konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

 11. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

 12. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

 13. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

 14. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

 15. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

 16. Merhaba bu konuda daha detaylı bir bilgi almak isterim iletişim kısmından size yazdım dönüş bekliyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu