Kapat

İnstagram Kişi Önerileri Nasıl Kapatılır?

İnstagram Kişi Önerileri Nasıl Kapatılır
Abone Ol

Nasıl Kapatılır? İnstagram sosyal medya uygulaması ülkemizde çok sayıda kişi tarafından kullanılmaktadır. Kullanıcılara daha iyi hizmet verebilmek amacıyla İnstagram, kullanıcıların tüm bilgilerini kullanmaktadır. Bu nedenle kullanıcıların önüne uygulama içerisinde kişi önerileri bölümü açılmaktadır. Birçok kişi bu öneri durumundan rahatsız olmaktadır.

Bu nedenle İnstagram’da kişi önerileri nasıl kapatılır? En çok sorulan sorulardan birisidir. İnstagram kişi önerileri bölümü telefonunuzdaki bilgileri kullanır ve önünüze birçok kişiyi çıkarır. Bu konuda hangi bilgileri kullanıyor derseniz ilk başta telefon rehberi gelmektedir.

İnstagram, telefon rehberi sayesinde sizlere kişi önerileri sunabilmektedir. Herkesin telefon rehberinde çok sayıda kişi ve numaraları yer alır. Daha önce takipten çıkılan bir kişi telefon rehberi nedeniyle yeniden sizin karşınıza gelebilir. Bu nedenle telefon rehberini kapatmak için gereken işlemler yapılmalıdır.

İnstagram Kişi Önerileri Nasıl Kapatılır?

Kişi önerilerini kapatmak istiyorsanız telefon rehberinizin uygulamaya erişiminin olmaması gerekmektedir. İkisi arasındaki ilişiği kesmek için şu adımları izleyebilirsiniz;

  • Telefonunuzda yer alan İnstagram uygulamasına girin. Ve sağ köşede yer alan çizgilere dokunun.
  • Bu bölümden ayarlar kısmına giriş yapınız ve kişiler bölümüne giriniz.
  • Bu kısımda sizlere önerilen listeler için bağlantıları kaldırabilirsiniz.

İnstagram uygulamasının haricinde uygulaması nedeniyle kişi önerileri çıkarılabilir. Bu kısımda İnstagram ve Facebook için rehber ayarlarını gözden geçirebilirsiniz. Bu yöntemler sayesinde İnstagram uygulaması içerisinde daha rahat bir şekilde gezinti yapabilirsiniz. Özellikle birçok insan önerilenler kısmında yer alan kişileri yanlışlıkla takip ettikleri için bu kısmı kapatmak için bu yöntemi denemektedir.

İnstagram Kişi Önerileri Nasıl Kapatılır? 1

İnstagram Kişi Önerileri Silme

İnstagram uygulamasında kişi önerilerini kapatmak dışında ayrıca önerileri silebilirsiniz. Size önerilen kişileri tek tek silebilirsiniz. Bunun için şu adımları takip edebilirsiniz;

  • İnstagram uygulamasını açın ve kalp işaretine dokunun.
  • Bu kısımda karşınızda takip edilenler kısmı ve sen kısmı yer alır. Sen kısmı üzerinden devam edin.
  • Önerilen kişiler karşınızda yer alacaktır. Bu kısımda karşınızda yer alan kişilerin yanında takip et seçeneği yer alacaktır. Aynı zamanda çarpı işareti yer alır. Çarpı işaretine dokunarak kişileri tek tek silebilirsiniz. Çarpı işaretine dokunduğunuzda kişiler bir daha karşınıza gelmez.
Aradığınızı bulamadınız mı ? Sorun cevaplayalım ... Sende hemen >> Tıkla Sor

“İnstagram Kişi Önerileri Nasıl Kapatılır?” üzerine 3 yorum

  1. Katibe says:
  2. zeynep says:
  3. Nurgül says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam & Sponsorluk