Kapat

İnternet Sitelerinde İletişim Sayfası Neden Önemlidir ?

Sekreter
Abone Ol

Çoğu internet sitelerin ne yazık ki iletişim sayfaları yok veya yarım, hal böyle olunca reklam verecek olan kişi veya kişiler iletşim kısmını bulamayınca veya ne olduğunu anlamayınca reklam vermekten vazgeçer. İnternet site sahibi de “ben neden reklam alamıyorum ?” diyor.

Yaptığın şey zaten yanlış ondan olabilir mi ? İnternet sitesi açmak kolay ama onu ilerletmek zordur. İnternet site sahipleri sitelerini açtıktan sonra hemen gerekli soruları ilk önce kendilerine sormaları lazım.

Site ile iletişime nasıl geçebilirim ?
İletişim sayfamı nasıl düzenlerim ?

Yukarıdaki iki soruyu kendinize sorduğunuzda problem ortadan otomatikman kalkar. Şimdi kendinizi sitenize ziyaret eden bir ziyaretçi olarak görün ve bu olayı her gün sitenize girdiğinizde böyle düşünün ki eksiklerinizi daha çabuk bulur ve düzeltirsiniz.

İletişim Sayfası Nasıl Olur ?
İletişim sayfanızda olması gereken ilk şeylerin başında gmail adresiniz gelmesi lazım. Daha sonra insanların size mail göndermeleri için iletişim formu lazım. Bu formları kullandığınız temanın eklentilerinde olması gerekir veya jotform, Google Drive vb. form sitelerinden çok basit yapıp sitenize ekleyebilirsiniz.

Oldu ki iletişim formunuz çalışmıyor, böylece ziyaretçiler sizin oraya eklemiş olduğunuz gmail adresinizden sizlere ulaşabilir. Bunları çeşitlendirebilirsiniz.

Örneğin; Facebook, Twitter, İnstagram gibi sosyal medya hesaplarınızın adres linklerini iletişim sayfasına ekleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir