İş Fikirleri

İnternetten Para Kazanma Yolları

İnternetten Yolları

İnternetten Para Kazanma Yolları

Oturduğu yerden para kazanmak isteyenler için, son derece popüler olan, internetten para kazanma yolların’dan biriside makale yazarak para kazanmaktır. Her insan yazı yazabilir. Ancak; yazı yazma yeteneğiniz makale yazmaya yetebilecek kadar gelişmiş ise bu yoldan para kazanabilirsiniz.

Başlangıç Toplantı , Beyin Fırtınası

Makale Yazarak Nasıl Para Kazanılır ,  İnternetten Para Kazanma Yolları 


Blog Sitesi Açarak Para Kazanın

Hangi konuda bilgi sahibiyseniz, o konuda blog sitesi açabilir ve bloğunuza makale yazabilirsiniz. Yemek konusunda ki bilgilerinize güveniyorsanız; yemek tariflerinden oluşan makalelerinizi blog sitenizde yayınlayabilirsiniz.Açtığınız blog sitesinde makale paylaşmanız, sizi zengin etmeyecektir. Kazanacağınız miktar, sizin harcadığınız emeğe orantılı olacaktır. Kendi işiniz gibi ilgilenirseniz, güzel meblağlar kazandırması söz konusudur. Ancak; ayda bir makale yazarsanız size hiçbir getirisi olmayacaktır.

Ev Ofis İş İstasyonu Macbook

Sahipleri İçin Makaleler Yazarak Para Kazanın

Bazı website sahipleri, sitelerine makale yazmak için yeterli vakiti bulamamakta veya makale yazabilmek için yeterli bilgiye sahip değiller. Bunun sebeple website sahipleri, sitelerinin makale ihtiyaçlarını karşılamak için, makale satın alırlar. Sizlerde site sahiplerine makale yazarak para kazanabilirsiniz. Ortalama yüz kelimesi, bir buçuk Türk Lirası olarak yazılmaktadır.

Gezdiğiniz Yerleri Anlatarak Para Kazanın


Çok fazla seyehate çıkan, gezmeyi seven bir insan iseniz, gezdiğiniz yerleri anlatan bir site açarak para kazanabilirsiniz. Örneğin; Paris’e seyehate gittiniz. Paris’de, hangi mekanlara gittiğinizi, nereleri gezdiğinizi, en sevdiğiniz yerler neresiydi, insanları nasıldı gibi soruları yanıtlayan tanıtıcı seyehat makaleleri yazarak para kazanabilirsiniz.

Turist Kız Kadın

Youtube’den Para Kazanmak

Elinizde insanların güleceği videolarmı var? Gittiğiniz bi sergi’nin videosumu var? Veya belli bir alanda kendini geliştirdiniz. Bu alanda sizin çektiğiniz videolarsa bu videolardan para kazanabileceğinizi biliyormuydunuz? Youtube’ye insanların izleyeceği ve izlerken keyif alacağı videolar paylaşarak gelir elde edebilirsiniz.

Günümüzde youtuber’lik artık bir meslek haline gelmiş bulunmaktadır. Büyük bir rekabet söz konusudur. Youtube’de video yayınlamaya başladığınız anda, çok büyük paralar kazanacağınızı beklemeyin. Youtube büyük emek, devamlılık ve sıkı çalışma ister. Emek harcadığınız zaman, youtube’den büyük gelir etme şansınız yüksektir.

Youtube’de paylaştığınzı videolarınızdan para kazanmak için reklam eklemeniz gerekmektedir. Youtube yayın hayatına yeni başlayan kullanıcıların reklam verebilmesi için belli koşullar getirmiştir. Toplamda kanalınızın 1.000 abonesi ve 4.000 saat izlenmesi olması gerekmektedir. Bu koşulu yerine getirdiğiniz zaman youtube’ye yüklediğiniz videolara reklam ekleyerek para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Sinemacı Youtuber Komut Dosyası

KİTAP YAZARAK PARA KAZANIN

İçinizde bir yazar ruhu olduğunu düşünüyor ve bu ruhu dışarı yansıtarak para kazanmakmı istiyorsunuz? E-kitap yazarak para kazanabileceğinizi biliyormuydunuz? E-kitap yazarak, internette kitabınızı satabilirsiniz. Böylece hem sevdiğiniz işi yapıp, hemde ek gelir elde etmiş olacaksınız.

Satabileceğiniz kitaplar yazmalısınız, satabileceğinizden eminseniz eğer; yemek tarifi kitabı bile size ek gelir sağlayabilir. Yazdığınız e-kitap’ı satışa sunmadan önce, yakın çevrenizden kitabı okuyup, size geri dönüş yapmalarını isteyiniz. Her yazar, kitabının mükemmel olduğuna inanır. Yazdığınız e-kitap size mükemmel gelse bile durum öyle olmayabilir. Bu yüzden satışa çıkarmadan önce yakın çevrenizden yorumlar alarak kitabınız’daki eksikleri tamamlayarak, daha başarılı bir iş ortaya çıkartabilirsiniz.

Piyasa araştırması yaparak kitabınızın fiyatını belirleyin, ortalama 10 ila 90 Türk Lirası arasında bir fiyat koyulur. Sizde kitabınızın gözünüzdeki değerine göre bir fiyat belirleyerek satışa sunmalısınız. Kısa bir hikaye kitabı yazdıysanız bile, satışa sunmadan önce defalarca okuyup en iyi şekilde yazmayı deneyin. Kısa bir hikaye kitabı diye geçmeyin, bazı kısa hikaye kitapları, kalın roman kitaplarından daha başarılı olabiliyor.

Çay Saati Şiir Kahve

Yazmış Olduğum E-Kitap’ı Nerelerde Satabilirim?

E-kitabınızı xticaret.com sitesinde veya başka ticaret sitelerinde kitabınızı satışa çıkartabilirsiniz. Sizin için tavsiye ettiğimiz yollardan bir tanesi; kitabınızı xticaret.com sitesinde satmanızdır. Siteye üye olmak için başlangıçta 20 Türk Lirası istenmektedir. Üye olduktan sonra belli bir komisyon ile e-kitabınızı satışa çıkartabilirsiniz.

Sosyal ağlarda kitabınızın tanıtımını yapabilirsiniz. Sosyal ağlarda belli bir takipçiye ulaşmış sayfalarla iletişim kurup, kitabınızın tanıtımını yaparak, insanlara kitabınızı satmaya çalışabilirsiniz. 100 Adet yemek tarifi 10 Türk Lirası gibi bir başlık ile bir post paylaşılabilir. Sayfanın takipçilerine kitap satışı yapılabilir.

Dizüstü Bilgisayar Mac

Not : İnternetten para Kazanma Yolları o kadar kolay değildir aslında.

Robotloşan Yaşam Hakkındaki Düşünceniz Nedir ? 

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. Düzce şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu