Bilgi

iPhone Telefonlarda Fotoğraf İsmi Değiştirme

Eğer siz de bir iPhone kullanıcısıysanız fotoğraf ismi değiştirmeyi mutlaka öğrenmelisiniz. Evet kulağa fazlasıyla gereksiz bir bilgi gibi geliyor fakat aslında oldukça yararlı olduğunu bile söyleyebiliriz. Bu yüzden okumanızda var.

 

Herhangi Bir Uygulama Yüklemeli miyiz?

Bir iPhone kullanıcısının bu telefonu alma nedeni elbette sunduğu imkanlar ve pratikliğidir ve bunlardan biri de fotoğraf ismi değiştirme. Bildiğiniz üzere yapılan güncellemelerle Apple cihazlara “Dosyalar” adlı bir uygulama gelmişti. Bu uygulama aslında bir dosya yöneticisi. İCloud Drive’daki ögeleri ve üçüncü parti bulut programlardaki dosyalarınızı bir araya getirmenize olanak sağlıyor. Bu yönden oldukça elverişli bir uygulama olup kullanıcılara iyi bir deneyim sağlıyor. Ayrıca fotoğraf ismi değiştirmek için gereken uygulama olan “Dosyalar” cihazınız üzerinde hiçbir yazılım değişikliği veya jailbreak yapmadan işlemi tamamlamanızı sağlıyor.

 

iPhone’larda Fotoğraf İsmi Değiştirmenin En Kolay Yolu Nedir?

’larda fotoğraf ismi değiştirmek aslında oldukça basit. Yaklaşık 30 saniyesini ayıran herkesin yapabileceği bir işlem. Fotoğraf ismi değiştirmek için öncelikle bir fotoğraf seçmeniz gerekmekte. Bu fotoğraf internetten indirdiğiniz veya kendinizin çektiği herhangi bir fotoğraf olabilir. Fotoğrafa dokunduğunuzda altta çıkan imlecin sol köşesinde bulunan “paylaş” simgesine dokunmanız gerekiyor. Dokunuğunuzda karşınıza menü tarzı bir sekme çıkacak. Burada sayfayı aşağı doğru kaydırıp “Dosyalar’a Kaydet” seçeneğine dokunun. Bunu yaptığınızda karşınıza çıkan bir başka menüde iCloud Drive altında bulunan herhangi bir belgeye dokunarak seçin ve daha sonra sağ üst köşedeki kaydet butonuna dokunun. Böylece fotoğrafı Dosyalar uygulamasında bulunan istediğiniz bir klasöre kaydetmiş oldunuz. Daha sonra “Dosyalar” uygulamasına girip fotoğrafı kaydettiğiniz klasörü açmalı ve kaydettiğiniz fotoğrafın üstüne basılı tutmalısınız. Karşınıza çıkan imleçte “Adını Değiştir” seçeneğine dokunup fotoğrafa istediğiniz ismi verebilirsiniz.

 

Aynı İşlem Apple iPad’ler Üzerinde Yapılabiliyor mu?

iPad’deki fotoğrafların isimlerini değiştirmek istiyorsanız da aynı şekilde önce internetten indirdiğiniz veya kendi çektiğiniz bir fotoğrafı dosyalara kaydetmelisiniz. Daha sonra ise dosyalar uygulamasına girip, o fotoğrafın üstüne basmalı ve önünüze çıkacak imleçten “adını değiştir”e dokunmalısınız. Böylece fotoğrafa istediğiniz ismi verebilirsiniz. Ancak kullanılan tabletin güncel olması gerekmekte. Aksi takdirde “Dosyalar” uygulamasına erişim sağlanamayabilir.

İlgili Makaleler

14 Yorum

  1. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

  2. iPhone Telefonlarda Fotoğraf İsmi Değiştirme konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

  3. Yazılarınızı takip ediyorum. Hayli güzel ve özgün içerikler paylaşıyorsunuz. Benim siteme de beklerim.

  4. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

  5. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

  6. iPhone Telefonlarda Fotoğraf İsmi Değiştirme konusunda yorumlardan geldim. İyi anlatım olmuş tebrikler

  7. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu