YaşamVideo

İstanbul Anadolu Yakası Piknik Alanları

İstanbul Anadolu Yakası Piknik Alanları Nerelerdir? Yaz aylarının yaklaşmasıyla beraber, piknik mevsimi açılmış durumda. Özellikle İstanbul gibi metropol kentlerinde yoğun iş stresi ve trafik çilesinden bıkanlar için tek alternatif ormanlık, açık hava rahatlayabilecekleri ve stres atabilecekleri ayın zamanda eğlencenin doruklarına ulaşıp dinlenmek isteyenlerin tek alternatifi piknik alanlarıdır. Bizler sizler adına İstanbul Anadolu yakası piknik alanlarının en çok beğenilen ve ulaşımı kolay olanları bir araya getirdik. En sık tercih edilen alanlara kadar, nasıl ulaşabileceğiniz ve İstanbul Anadolu yakası piknik alanları özelliklerini sizler ile paylaşıyoruz. İstanbul Anadolu yakası piknik alanlarına öncelikle Kanlıca’dan başlayalım istedik.

İstanbul Piknik Yerleri

Mihribad Piknik Alanı

Kanlıca’ya gitmek isteyenler veya kanlıca tarafından piknik alanı olarak uygun görenler için oldukça güzel bir piknik alanı olan Mihribad piknik alanı mevcuttur. Yeşil yapısı, sessiz ortamı ve gürültüden uzat yapısı ile Anadolu yakasında ikamet edenlerin tercihleri arasına girmiştir.

Göztepe Piknik Alanı

Piknik Yerleri

Yine Anadolu yakasında Göztepe piknik alanı Göztepe mesire alanı olarakta adlandırılan bu bölge Göztepe ye 3 km uzaklıkta. Kolay ulaşımı ve ağaçlık bölgesi ile Anadolu yakasında piknik alanı olarak tercih edilen mekanlar arasındadır.

Hacet Deresi Piknik Alanı

İstanbul Anadolu yakasında piknik alanları olarak tercih edilen bir diğer semt tuzladır. Tuzla şehirden daha uzak denize kıyısı ile oldukça fazla gezilecek ve kafa dinleyecek mekanları içerisinde barındırıyor. Özellikle denizden kopmak istemiyorum, denizin kokusunu almak bana iyi geliyor, sahili ve sahil yürüyüşleri vazgeçilmezim diyorsanız sizlerin tercihi tuzla size iyi gelecektir. Tuzla hacet deresi piknik alanı Anadolu yakasında vazgeçilmez piknik alanlarından biridir. Anadolu yakasında tuzla ilçesinin Aydınlı Köyü içerisinde yer alan hacet deresi, doğal ortamı ile doğa tutkunlarını beklemektedir. Hacet deresi adında anlaşılacağı gibi deresi ve etrafındaki yeşil alanlar ile mangal keyfini ve dinlenmeyi aynı anda yaşayabileceğiniz bir doğal mekan. Yeşillikler arasında şehirden uzak ve kalabalıktan sıyrılmış durumda gezi düzenlemek ve dinlenmek isterseniz hacet deresini tercih edebilirsiniz.

Avcılar Koru

İstanbul Anadolu yakasında daha nezih yerleri tercih etmek isterseniz avcılar koru sizlerin hizmetinde. Avcılar koru Üsküdar da bulunan yine deniz kenarında ve ağaçlık bir piknik alanıdır. Sıkça tercih edilen ve özellikle şile, Üsküdar ve Pendik tarafında ikamet edenlerin vazgeçilmezi niteliğinde. Harem otobüsleri ile Üsküdar’a ulaşıp Üsküdar da avcılar korunda nezih bir piknik gerçekleştirebilirsiniz. Şahsi arabası ile yol almak isteyenler için Üsküdar- Şile yolu üzerinde tem otoyoldan 5 km uzaklıkta bulanan avcılar koruna ulaşmak bu kadar kolay. Avcılar koru yeşil ve temiz piknik alanı ile birçok kişinin tercihi. Yine şile ve şile yolundaki doğal mekanlarda sizlerin tercihleri arasında olabilir. Ağaçlar arasında inanlardan uzak ailem ile baş başa kalmak istiyorum diyorsanız şile ve şile yolu üzerindeki ağaçlıklarda piknik yapmanız açısından uygundur.

Piknik Alanı

Polonez Köy Tabiat Parkı

İstanbul Anadolu yakası piknik alanları arasında tercih edilenler arasındaki bir diğer isim Polonez köy. Polonez köy tabiat parkı yine tercih edilenler arasında. İstanbul Anadolu yakasında deniz ulaşımı ile denizin ortasında piknik yapmak istiyorum diyorsanız adalar vazgeçilmez nitelikte. Adalar Anadolu yakasında feribot veya deniz otobüsleri ile gidebileceğiniz, 15 TL giriş ücreti ile tüm ailece piknik yapıp eğlenebileceğiniz mekanlar arasında.

Dil Burnu Piknik Alanı

Çamların altında deniz ile içi içe, deniz havasını soluyarak piknik yapmak isteyenlerin bir alternatifte dil burnu piknik alanıdır. Büyük adada bulunan dil burnu piknik alanına ulaşmak Bostancıdan gemi veya deniz motoru ile ulaşmak çok kolay.

İlgili Makaleler

10 Yorum

  1. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

  2. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

  3. Erzincan merkezden ben Ahmet. Merhaba web sitesi harbiden dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım 23-06-2021 10:46:43

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu