YaşamVideo

İstanbul Avrupa Yakası Piknik Yerleri

İstanbul Avrupa Yakası Piknik Alanları Nerelerdedir? Yazın gelmesi ile birlikte elbette ki İstanbullu insanlar kendilerini atacak yer aradılar. Fakat hepimizin bildiği gibi bu zamana kadar kalabalık ve şehir karmaşası İstanbul’ un en büyük sorunu olmuştur. Bu sebeple de insanlar beton yığınından ve insan kalabalığından kaçarak biraz da olsa doğaya sığınmak isterler. Bu sebeple de boş vakitlerini şehrin cıvıltılı ışıkları yerine parklarda ya da ormanlarda yürüyüş yaparak, piknik yaparak ya da biraz oturarak değerlendirmek isterler.

İnsanların bu ihtiyaçları dolayısıyla da belediyeler boş durmayarak insanlar için ormanları düzenlemiş, elden geçirerek onların durumunu iyileştirmiş ve parklar yapmışlardır. Ortaya da harika yerler çıkmıştır. Yeşilin ve mavinin büyük bir uyumla buluştuğu bu yerler insanların belirli saatler aralığında da olsa rahatlamasını sağlamıştır, onları şehrin stresinden ve yapaylığından uzaklaştırmıştır.

İstanbul Avrupa Yakası Piknik Yerleri

Avrupa Yakası piknik yerleri arasında en popüler olanı şüphesiz ki Belgrat Ormanları’dır. Şehrin biraz dışında olsa da kişiyi sakinleştiren ve doğayla baş başa bırakan hali ile oldukça fazla tercih edilir. Sarıyer yakınlarında olan bu orman yaklaşık olarak on dört kilometre uzaklıktadır ve yaklaşık olarak yarım saatlik bir araba yolculuğundan sonra Belgrat Ormanları’na ulaşabilirsiniz.

Orada isterseniz ormanda yürüyüş yapabilecekken isterseniz piknik yapabilirsiniz. Hayvanlarla iç içe olan bu ortamda aynı zamanda 20 TL gibi uygun bir fiyata da ata binebilirsiniz. Piknik için gerekli olan malzemeleri Belgrat Ormanları’nda bulabileceğiniz gibi yanınızda da götürebilirsiniz ki oraya bir hamak ile gitmenizi tavsiye deriz. Çünkü sık ağaçların arasında uzanarak keyif yapmak size inanılmaz bir haz verecektir.

Doğanın bozulmamış olduğu bu ormanda geçireceğiniz birkaç saat ve bol oksijen sizin yenilenmenizi sağlayacaktır.

Belgrat Ormanları

Kurt Kemeri Piknik Yeri

Avrupa Yakası’nda bulunan bir diğer piknik alanı ise Kurt Kemeri Piknik ve Mesire Yeri’dir. Eyüp’te bulunan Kurt Kemeri Piknik Alanı’na ulaşım Eyüp’ten yaklaşık otuz dakika sürmektedir ve yirmi beş kilometrelik bir mesafe vardır.

Sevgililer Ormanı ile yan yana olan bu yer size huzur verecektir. Üstelik buradaki tesiste kahvaltı kesinlikle harikadır. Serpme kahvaltı ile pek çok çeşidi önünüze seren tesis, mükemmel denilecek bir hizmet sunmaktadır ve ikramları da harikadır. Ayrıca eğer isterseniz sizler için sizin mangal yapmanıza gerek kalmadan mangal eti de sunmaktadırlar. Yani Kurt Kemeri Piknik ve Mesire yerinde kendiniz mangalı yapabileceğiniz gibi hazır olarak yapılmış olandan da yiyebilirsiniz.

Avrupa Yakası piknik yerleri arasında oldukça popüler olan bu mesire yerinde kahvaltı yaklaşık olarak 10 TL gibi bir fiyattadır. Yani oldukça ucuzdur. Bununla birlikte eğer Kurt Kemeri Piknik Alanı’nda kendiniz mangal yapmak istiyorsanız tüm malzemelerinizi kendiniz getirmek zorundasınız. Sizlere doğa ile iç içe bir fırsat sunan Kurt Kemeri Mesire Alanı’nda geçirdiğiniz vaktin keyfine doyamayacaksınız ve tekrar tekrar gelmek isteyeceksiniz.

Kemerburgaz Piknik

Kemerburgaz Piknik

Avrupa Yakası piknik alanları arasında bir diğer popüler olan yer ise Kemerburgaz Piknik Alanı’dır. Bahçeköy Mahallesi’ne araba ile yaklaşık olarak on beş dakikalık uzaklıkta olan Kemerburgaz Piknik Alanı ile Bahçeköy Mahallesi arasındaki uzaklık yaklaşık olarak sekiz kilometredir. Oldukça huzurlu olan ortamı ve etrafta dolaşan kümes hayvanları ile size köydeymişsiniz gidi hissettirecek olan bu alan da kahvaltı da harikadır.

Sizler için harika bir kahvaltı sunan Kemerburgaz Piknik Alanı sizi oldukça rahatlatacaktır ve piknik için oldukça doğru bir yer seçtiğinizi size bir kez daha kanıtlayacaktır. Piknik alanına giderken mangal ve piknik için gerekli olan malzemeleri kendiniz getirebileceğiniz gibi mesire alanında bulunan yerlerden de temin etmeniz mümkündür.

Bir önceki yazımız olan “İstanbul Anadolu Yakası Piknik Yerleri” ile beraber bu yazımızı birleştirip güzel şehrimiz İstanbul’da çok kaliteli, güzel vakitler geçirebilirsiniz. Unutmadan piknik sonrası temizliği ihmal etmemenizi rica ederiz. Keyifli vakitler dileriz.

İlgili Makaleler

11 Yorum

  1. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

  2. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

  3. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

  4. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

  5. Yaşam kategorisinde yazmış olduğunuz İstanbul Avrupa Yakası Piknik Yerleri konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

  6. Yaşam kategorisinde yazmış olduğunuz İstanbul Avrupa Yakası Piknik Yerleri konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu