Yaşam

Kalem İle 1 Dakikada Kolay Dövme Modelleri

Dövme bazılarının için çok itici ve asla yaptırmayacakları bir şey olsa da  bazı insanlar için döve  bir yaşam biçimi ve bazen de bir kültür nişanesidir. Bazı kültürlerde ise dövme çeşitli adet ve görenekler çerçevesinde  özel günlerde  yapılan bir onur sembolüdür.

Dinimizde dövme yaptırmak vücudumuza yarar verdiğimizden ve  şeklini  bile isteye değiştirdiğimizden dolayı hoş karşılanmamıştır. Ama kişiler kendi tercihleri  ile kalıcı  ya da geçici  dövmeler yaptırmaktadırlar.

Kalıcı  Dövme Nedir  

Kalıcı  dövme özel makineler ile deri altına  boya enjekte edilmesi  ile yapılan dövme şeklidir.  İğne darbeleri  ile yapıldığı için acı ve ağrı oluşumu vardır. Dövme işlenecek görselin detay ve boyutuna göre  1 saat ile haftalar arasında işlem sürebilir. İyileşme süreci ve  dövmenin tam oturması 1 – 2 ayı alabilir. Maddi olarak da  dövmenin boyutuna ve  işçiliğine göre 100 tl  ile 100 000 tl  arasında  fiyatları vardır.

Geçici  Dövme: Genellikle yaz aylarında sahil kasabalarında transfer yöntemi ile dövme yapılacak görselin çizilerek transfer edilmesi  yolu ile olur. Hint kınası da dediğimiz mürekkep ile dövme  içi doldurulur. Yaklaşık 1 hafta kadar kalıcılığı vardır.

Kalem İle Dövme Modelleri 

Günü kurtarmak isteyen gençler kalem ile dövme yapmak konusunda başarılıdır. Kalem ile dövme yaparken en iyi şekilleri çıkarmak için sivri ve yumuşak uçlu CD üzerine yazan ya da whiteboard  kalemleri  işinizi  görecektir. Çeşitli renkte alacağınız tahta kalemleri  ile  kalem ile çok güzel dövme modelleri  çıkarabilirsiniz.

Aşağıdaki videoları izleyerek kalem  ile dövme çalışmalarını izleyebilirsiniz.

 

Kalem İle Evde Dövme Yapımı Videoları 

 

Evde Kolaylıkla Yapılabilecek 10 Dövme Modeli 

 

CD Kalemi İle Evde Dövme Nasıl Yapılır


 

Yukarıdaki videolardan da gördüğünüz gibi  evde cd kalemi ile dövme yapma son derece basittir. Siz de  bu tür dövme videolarına ve çeşitli tasarım videolarını  beğeniyorsanız sizi youtube ustası adlı youtube kanalına  bekliyoruz.

Abone olmayı unutmayın sakın…

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu