istanbul masöz
Bilgi

Kan Bağışı Nedir ?

Kan Bağışı Nedir ?

Kan bağışı, , ameliyatlar veya bazı durumlarda acil durumlar nedeniyle kan kaybı olan insanlara yardım etmek için sağlıklı insanlar tarafından yapılan insani eylemdir.

Vericinin kan bağışlayabildiğini ispatlayan bir dizi teste tabi tutulduğundan, en önemlisi hemoglobinin ölçülmesi, ardından ağırlık, sıcaklık ve basınç gibi bir dizi ölçümün yapılması ve vericinin kalp hastalığı, hipertansiyon ve böbrek yetmezliği ve tiroid rahatsızlıkları ve diğer nedenler gibi bir hastalıktan hastalık kapmamasını sağlamaktır. Üç ay önce hamilelik veya cerrahi işlem veya üç ay veya daha az kan bağışı veya dövme yaptırma gibi nedenleri olan kan bağışında bulunamaz.

Yukarıdakilere ek olarak, hastanın yalnızca bir süre sonra bağış yapmasını önleyen ilaçlardan herhangi birini almadığından emin olunmalıdır.

 

İlgili Makaleler

9 Yorum

  1. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

  2. Yalova şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu