YaşamSağlık

Kantaron Yağı Nedir ? Kantaron Yağı Faydaları Nelerdir ?

Kantaron yağı kanama durdurucu, yanık ve yara iyileştirici, iltihap önleyici ve antiseptiktir. Kantaron yağının hücre yenileyici özelliği vardır. Arıca içerisinde zeytin yağının şifasını da bulundurur.

Kantaron yağı çağlardan beri kullanılır. Uzun süre kullanılması sonucunda mikrop öldürücü olduğu ve damarları büzüştürdüğü kanıtlandı. Kantaron yağının faydaları arasında açık yaraların iyileşmesini hızlandırması da vardır.  Taze yaraları, kesikleri iyileştirir. Ezikler ve çarpmalar sonucu oluşan morlukları kısa sürede giderir. Damar büzücü etkisi sayesinde kanamayı kısa sürede durdurur.

Kantaron yağının yararları bunlarla da sınırlı değildir. Tüm yanıkları kısa sürede iyi eder. Yanığın sebep olduğu  olduğu ağrıyı dindirir. Yanıkların ve yaraların mikrop kapmasını ve iltihaplanmasını durdurur. Dindirdiği yanıklar içerisinde güneş yanığı da vardır. Derideki morlukları, lekeleri ve şişkinlikleri normalleştirir. Karın ağrılarını, sırt ağrılarını ve romatizma ağrıları kısa sürede yok eder.

Kantaron yağının içilmesi de son derece faydalıdır. Kan şekerini düşürür. Damar büzücü olduğu için iç ve dış varisleri yok eder. Ayakların ısınmasını sağlar. Mide ağrılarını ve ülseri de durdurur. Fakat günde bir tatlı kaşığını geçmemek üzere tüketilmelidir.

 

KANTARON YAĞI NASIL KULLANILIR

Kantaron yağı hazır olarak alınır ve cilde sürülerek kullanılır. Masaj yaparak, deriye yedirilerek kullanılmalıdır. İçilmesi ise günde bir tatlı kaşığını geçmemek üzere kullanılır. Sade olarak kullanılmalıdır.

 

Kantaron bitkisi ise çiçeği alınarak kullanılır. Kantaron bitkisi çiçeği ezilmelidir. 1 litre su içerisine bir yemek kaşığı atılır. Hafif ateşte 10 ile 15 dakika arasında kaynatılır. Gün içerisinde su yerine içilebilir. Veya 3 katı kadar bal ile karıştırılarak yenile de bilir.

Kantaron yağının zararları da vardır. Kantaron yağı fazla kullanılırsa vücutta kaşıntı yapar.

 

Bu yazı azbuz.org tarafından kantaron yağı faydaları yararları zararları kullanımı cilde kullanımı etkileri cilt bakımı hemoroid hastalığında kantaron yağı kullanımı sivilce sorununda kantaron yağı tedavisi kantaron çiçeği nasıl yapılır saça faydaları basura yararları fiyatı konusunda bilgi vermek amacı ile yazılmıştır.

 

İlgili Makaleler

34 Yorum

 1. Yaşam kategorisinde yazmış olduğunuz Kantaron Yağı Nedir ? Kantaron Yağı Faydaları Nelerdir ? konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 2. Erzurum merkezden ben Zül. merhaba arkadaşlar sayfanız inan ki dikkat çekici, teşekkürler 13-01-2024 21:12:03

 3. Karaman merkezden ben leman. selam arkadaşlar sayfa süper ötesi dikkat çekici, teraziye tıkladım 03-06-2023 22:54:20

 4. Kantaron Yağı Nedir ? Kantaron Yağı Faydaları Nelerdir ? konusunda anlatımınız çok iyi olmuş . İyi çalışmalar dilerim

 5. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Kantaron Yağı Nedir ? Kantaron Yağı Faydaları Nelerdir ? konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

 6. Kantaron Yağı Nedir ? Kantaron Yağı Faydaları Nelerdir ? konusunda çok yazı okudum ama Kantaron Yağı Nedir ? Kantaron Yağı Faydaları Nelerdir ? konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 7. Kantaron Yağı Nedir ? Kantaron Yağı Faydaları Nelerdir ? konusunda anlatımınız çok iyi olmuş . İyi çalışmalar dilerim

 8. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 9. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Kantaron Yağı Nedir ? Kantaron Yağı Faydaları Nelerdir ? konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

 10. Yaşam kategorisinde yazmış olduğunuz Kantaron Yağı Nedir ? Kantaron Yağı Faydaları Nelerdir ? konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 11. Kantaron Yağı Nedir ? Kantaron Yağı Faydaları Nelerdir ? konusunda anlatımınız çok iyi olmuş . İyi çalışmalar dilerim

 12. Karabük şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 13. Yazılarınızı takip ediyorum. Hayli güzel ve özgün içerikler paylaşıyorsunuz. Benim siteme de beklerim.

 14. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

 15. Kantaron Yağı Nedir ? Kantaron Yağı Faydaları Nelerdir ? konusunda anlatımınız çok iyi olmuş . İyi çalışmalar dilerim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu