Kapat

Kantaron Yağı Nedir ? Kantaron Yağı Faydaları Nelerdir ?

Kantaron Yağı Nedir ? Kantaron Yağı Faydaları Nelerdir ? 1
Abone Ol

Kantaron yağı kanama durdurucu, yanık ve yara iyileştirici, iltihap önleyici ve antiseptiktir. Kantaron yağının hücre yenileyici özelliği vardır. Arıca içerisinde zeytin yağının şifasını da bulundurur.

Kantaron yağı eski çağlardan beri kullanılır. Uzun süre kullanılması sonucunda mikrop öldürücü olduğu ve damarları büzüştürdüğü kanıtlandı. Kantaron yağının faydaları arasında açık yaraların iyileşmesini hızlandırması da vardır.  Taze yaraları, kesikleri iyileştirir. Ezikler ve çarpmalar sonucu oluşan morlukları kısa sürede giderir. Damar büzücü etkisi sayesinde kanamayı kısa sürede durdurur.

Kantaron yağının yararları bunlarla da sınırlı değildir. Tüm yanıkları kısa sürede iyi eder. Yanığın sebep olduğu  olduğu ağrıyı dindirir. Yanıkların ve yaraların mikrop kapmasını ve iltihaplanmasını durdurur. Dindirdiği yanıklar içerisinde güneş yanığı da vardır. Derideki morlukları, lekeleri ve şişkinlikleri normalleştirir. Karın ağrılarını, sırt ağrılarını ve romatizma ağrıları kısa sürede yok eder.

Kantaron yağının içilmesi de son derece faydalıdır. Kan şekerini düşürür. Damar büzücü olduğu için iç ve dış varisleri yok eder. Ayakların ısınmasını sağlar. Mide ağrılarını ve ülseri de durdurur. Fakat günde bir tatlı kaşığını geçmemek üzere tüketilmelidir.

 

KANTARON YAĞI NASIL KULLANILIR

Kantaron yağı hazır olarak alınır ve cilde sürülerek kullanılır. Masaj yaparak, deriye yedirilerek kullanılmalıdır. İçilmesi ise günde bir tatlı kaşığını geçmemek üzere kullanılır. Sade olarak kullanılmalıdır.

 

Kantaron bitkisi ise çiçeği alınarak kullanılır. Kantaron bitkisi çiçeği ezilmelidir. Daha sonra 1 litre su içerisine bir yemek kaşığı atılır. Hafif ateşte 10 ile 15 dakika arasında kaynatılır. Gün içerisinde su yerine içilebilir. Veya 3 katı kadar bal ile karıştırılarak yenile de bilir.

Kantaron yağının zararları da vardır. Kantaron yağı fazla kullanılırsa vücutta kaşıntı yapar.

 

Bu yazı azbuz.org tarafından yararları zararları kullanımı cilde kullanımı etkileri cilt bakımı hemoroid hastalığında kantaron yağı kullanımı sivilce sorununda kantaron yağı tedavisi kantaron çiçeği nasıl yapılır saça faydaları basura yararları fiyatı konusunda bilgi vermek amacı ile yazılmıştır.

 

Aradığınızı bulamadınız mı ? Sorun cevaplayalım ... Sende hemen >> Tıkla Sor

“Kantaron Yağı Nedir ? Kantaron Yağı Faydaları Nelerdir ?” üzerine 3 yorum

  1. Abone says:
  2. Nurgül says:
  3. Nedim says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam & Sponsorluk
ajax-loader