istanbul masöz
İş Fikirleri

Karantinadayken İnternet Üzerinden Ek Gelir Elde Etmenin Yolları

Karantinadayken internet üzerinden ek gelir elde etme yolları nelerdir? Koronanın ikinci dalga olarak tekrar ortaya çıkmaya başladığı şu günlerde kendi işini yapanlar olarak yeni ek gelir nasıl elde edebilirim veya nasıl evde iş yaparak para kazanabilirim gibi iş fikirleri düşünmekteyiz. Aslında bunun basit çok örneği olmakla beraber çok getirisi olan işler de değildir.

Lakin yine de evinize az da olsa bir kazanç kapısı açılacaktır. Getirisi olan işler genelde eğer bir sanatınız varsa örneğin antika saat veya el işi gibi bunların satışını internet üzerinden yapabilirsiniz. Koronanın bizi en az şekilde etkilemesi ve bu günleri atlatabilmemiz için başka işlerde denememiz gerekiyor.

Karantinadayken İnternet Üzerinden Ek Gelir Elde Etme

Kim bilir de her şerde bir hayır vardır deyip koronadan sonra da ek gelir olarak bu işleri bırakmak istemeyebilirsiniz. Burada birkaç örnekle internetten nasıl ek gelir elde edebilirsiniz onları sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Video ve Filmlere Alt Yazı Yazarak Para Kazanmak

Bunun için yabancı bir dil bilmeye gerek yoktur. Yalnız yabancı diliniz varsa tabi bu sizin için artı olacaktır. Çünkü yabancı ajanslar Euro üzerinden çalıştıkları için daha iyi para veriyor. Eğer yabancı diliniz varsa, yabancı bir filmi veya diziyi alt yazı olarak çevirerek bol kazanç elde edebilirsiniz.

Yabancı dil bilmeyenler için çoğu firmalar videolarına veya filmlerine alt yazı girilmesini istiyor. Örneğin belgeseller, reklamlar gibi. Sizde alt yazıları yazarak ek gelir sağlayabilirsiniz. Bunun için internetten iş başvuru sitelerinden reklam ve film ajanslarına yazı yazarak başvurabilirsiniz.

Antika Saat Canlı Mezat

Dediğimiz gibi eğer bir sanatınız varsa bunu internet vasıtasıyla kârlı bir iş hâline getirebilirsiniz. Burada saat dedik ama özellikle antikacılar internetten canlı mezat yaparak satış yapabilir ve ürünlerini kargoyla gönderebilirler.

Normalde dükkânınızda az kâr elde ettiğiniz ürünleri, sosyal medya aracılığıyla canlı mezat yaparak daha kâr elde edenler olmuş, hatta bunu daha önce neden düşünemedim diyenlerimiz bile olmuştur. Anlayacağınız teknoloji çağına ufacıkta olsa ayak uydurmak 2020’de size farklı fırsatlarda sunabilir.

Seslendirme Yaparak Para Kazanmak

Seslendirme Yaparak Para Kazanmak

İster Türkçe olsun ister yabancı olsun her ikisinin de seslendirmesini yapmanız mümkün. Sizde ses tonunuza güveniyorsanız belgesellerin, videoların vb. Birçok alanın seslendirmesini yaparak ek kâr elde edebilirsiniz. Bu iş için başvurunuzu internetin arama butonundan arayarak yapmanız gerekiyor.

Yazı Yazarak Para Kazanmak

Son zamanların en çok aranan iş alanlarından biri. İnternette bazı sitelerde makale, reklam yazıları yazarak para kazanabilirsiniz. Yine arama butonunuza yazı yazarak para kazan yazıp siteleri bulmanız mümkün. Buralarda kelime sayısına ücret alabilir, kendi güncel makalenizi yayınlayarak müşteri çekebilirsiniz. Tek yapmanız gereken özgün, yani kendinizin yazdığı bir yazı olmasıdır.

El İşiyle Para Kazanmak

Evde yaptığınız lif, makrome, ahşap oyma, vitray gibi çalışmalarınız varsa sosyal medyada hesap açarak buralarda satışa sunabilirsiniz. Şimdilerde letgo gibi yerlerde bile bu satışları görmemiz mümkün. Eğer daha çok yeteneğiniz varsa talebiniz artacaktır.

Sanal Asistanlık

Koronanın gelir, giderliği sebebiyle şirket sahipleri yeteri kadar düzenli çalışamıyor ve her geçen gün yardımcılara ihtiyaç duyuyorlar. Özellikle evde çalışmalar başladığından beri sanal asistan bulmak kaçınılmaz oluyor. Birçok şirket patronu yurtdışından işlerini takip etmek zorunda kalsa da yeterli olamadılar.

Bu sebeple sanal asistan arayışı daha da hız kazandı. Dünyanın neresinde olursanız olun patronunuzun sunumlarını düzenleyebilir, toplantılarını ayarlayabilir, hatta müşterilerine çiçek siparişi bile verebilirsiniz. Bunun için sadece lisanınızın ve insan ilişkilerinizin iyi olması yeterli. Başvuru icin iş başvuruları sayfasına cv bırakarak işe başlayabilirsiniz.

Bunlar dışında ayrıca evlere iş veren firmalar listesi içinde özel olarak hazırladığımız konularımıza, iş fikirlerine bakabilirsiniz.

Karantinadayken internet üzerinden ek gelir elde etme yolları ile ilgili yorumlarınızı iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu