Bilgi

Klavyeden Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır ?

Klavyeden sonsuzluk (∞ ) yapmak  mümkündür. Bir çok webmaster  ya da  tasarımcı  klavye sonsuzluk kısayolu  aramaktadır. Sonsuzluk  işareti, yatık sekiz , ters sekiz, ve ya lemniskat eğrisi olarak da bilinmektedir.

Klavyeden Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır ?

Sonsuzluk işareti kısayolu  ALT + 8734 tuşlarına basarak elde edilir.   Bazı bilgisayarlarda sonsuzluk işareti yaparken  ALT + 8734 tuşlarına  bastığımızda  içi dolu üçgen (▲ ) işareti  çıkmaktadır.  Bu durumda da aşağıdaki  yolu izleyerek  sonuzluk  işaretine  ulaşabilirsiniz.

Başlat > Tüm Programlar > Donatılar > Sistem Araçları > Karakter Eşlem kısmına  gelip istediğimiz karakteri elde edebiliyoruz.

Klavyeden Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır ? 2
Klavyeden Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır ?

Windows 10 ‘da Sonsuzluk İşareti Yapma

Başlat kısmının yanındaki arama kısmına Karakter Eşlem yazarsanız  tüm karakterlerin olduğu  menüye ulaşabilirsiniz.

Google Gelen Aramalar:  sonsuzluk işareti yapmak, sonsuzluk işareti kısayol tuşları, sonsuzluk işareti nasıl, sonsuzluk klavye kısayol, yatık sekiz yapma, sonsuza dek simgesi yapmak

İlgili Makaleler

51 Yorum

 1. Antalya şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 2. Yazılarınızı takip ediyorum. Hayli güzel ve özgün içerikler paylaşıyorsunuz. Benim siteme de beklerim.

 3. Merhaba bu konuda daha detaylı bir bilgi almak isterim iletişim kısmından size yazdım dönüş bekliyorum

 4. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

 5. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 6. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

 7. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

 8. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

 9. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 10. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

 11. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

 12. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 13. Bilgi kategorisinde yazmış olduğunuz Klavyeden Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır ? konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 14. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Klavyeden Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır ? konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

 15. Amasya şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 16. Klavyeden Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır ? konusunda çok yazı okudum ama Klavyeden Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır ? konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 17. Bilgi kategorisinde yazmış olduğunuz Klavyeden Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır ? konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 18. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim