Bilgi

Klavyeden Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır ?

Klavyeden sonsuzluk işareti (∞ ) yapmak  mümkündür. Bir çok webmaster  ya   tasarımcı  klavye sonsuzluk kısayolu  aramaktadır. Sonsuzluk  işareti, yatık sekiz , ters sekiz, ve ya lemniskat eğrisi olarak da bilinmektedir.

Klavyeden Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır ?

Sonsuzluk işareti kısayolu  ALT + 8734 tuşlarına basarak elde edilir.   Bazı bilgisayarlarda sonsuzluk işareti yaparken  ALT + 8734 tuşlarına  bastığımızda  içi dolu üçgen (▲ ) işareti  çıkmaktadır.  Bu durumda da aşağıdaki  yolu izleyerek  sonuzluk  işaretine  ulaşabilirsiniz.

Başlat > Tüm Programlar > Donatılar > Sistem Araçları > Karakter Eşlem kısmına  gelip istediğimiz karakteri elde edebiliyoruz.

Klavyeden Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır ? 2
Klavyeden Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır ?

Windows 10 6;da Sonsuzluk İşareti Yapma

Başlat kısmının yanındaki kısmına Karakter Eşlem yazarsanız  tüm karakterlerin olduğu  menüye ulaşabilirsiniz.

Google Gelen Aramalar:  sonsuzluk işareti yapmak, sonsuzluk işareti kısayol tuşları, sonsuzluk işareti nasıl, sonsuzluk klavye kısayol, yatık sekiz yapma, sonsuza dek simgesi yapmak

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Tokat şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

  2. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu