istanbul masöz
BilgiEğitim

Kod yürütülmesi devam edemiyor çünkü MSVCP140.dll bulunamadı. Programı yeniden yüklemek bu sorunu çözecektir.

EBA Canlı Ders MSVCP140.dll Hatası Çözümü

[infobox color=21;#dd3333″]Kod yürütülmesi devam edemiyor çünkü MSVCP140.dll bulunamadı. Programı yeniden yüklemek bu sorunu çözecektir.[/infobox]

Bilindiği üzere EBA canlı  ders uygulaması nisan ayında  öğrenci ve öğretmenlerin  kullanımına açıldı . Zoom Meting altyapısı ile  hazırlanan  sistemde bazı kullanıcılar  MSVCP140.dll bulunamadı ,  ve  ya VCRUNTIME140.dll hatası gibi  problemlerle  karşılaşmaktadırlar.   Çeşitli kaynaklardan derlediğimiz bu yazımızda  MSVCP140.dll bulunamadı hatası ve  VCRUNTIME140.dll hatası hatasının  çözümü hakkında  bilgiler  paylaşacağız.

 

Kod yürütülmesi devam edemiyor çünkü MSVCP140.dll bulunamadı. Programı yeniden yüklemek bu sorunu çözecektir. 2

MSVCP140.dll Hatası Çözümü

 • Bilgisayarınızdan  Komut istemcisini (cmd) yönetici olarak çalıştırıp sfc/scannow komutunu çalıştırın.
 • Üstteki işlem bittiğinde  bu adresteki yazılımı indirip yönetici olarak çalıştırıp kurun. Her iki işlem de tamamlandıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın.
 • Eğer  yukarıdaki iki maddeyi harfiyen tamamladıysanız  probleminiz çözülecektir. Fakat hata almaya devam ediyorsanız…
 •  İlk Önce bilgisayarınızın  işletim sistemi türünü  öğrenin. Bilgisayarıma sağ tıklayıp Özellikler  kısmını seçtiğinizde ekranda göreceksiniz.
 • Eğer işletim sisteminiz 64 bit ise buraya tıklayarak vcruntime140.dll dosyasını indirin. İndirdiğiniz .dll dosyasını C:/Windows/System32 ve C:/Windows/SysWOW64 klasörlerinin her ikisine de kopyalayın. Zaten bu dosya var uyarısına “Hedefteki dosyayı değiştir” diyerek kopyalamayı tamamlayın.
 •  Eğer işletim sisteminiz 32 bit ise buraya tıklayarak vcruntime140.dll dosyasını indirin. (yukarıdaki .dll dosyası ile aynı değildir.) İndirdiğiniz .dll dosyasını C:/Windows/System32 klasörüne kopyalayın. Zaten bu dosya var uyarısına “Hedefteki dosyayı değiştir” diyerek kopyalamayı tamamlayın.
 • Önemli: 32 Bit işletim sistemi için indireceğiniz dosyanın ismi  vcruntime140-.dll şeklindedir. Bu dosyayı  ilgili alana kopyalamadan önce uzantıdan önceki – ( Tire) işaretini silip  o şekilde kaydedin. vcruntime140.dll   yanda kırmızı ile belirttim.
 • Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

MSVCP140.dll  bu şekilde  çözülmüş olacaktır.

 

İlgili Makaleler

46 Yorum

 1. Kod yürütülmesi devam edemiyor çünkü MSVCP140.dll bulunamadı. Programı yeniden yüklemek bu sorunu çözecektir. konusunda anlatımınız çok iyi olmuş . İyi çalışmalar dilerim

 2. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 3. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

 4. Kod yürütülmesi devam edemiyor çünkü MSVCP140.dll bulunamadı. Programı yeniden yüklemek bu sorunu çözecektir. konusunda anlatımınız çok iyi olmuş . İyi çalışmalar dilerim

 5. Denizli merkezden ben Melissa. Slm bu web sitesi yeminle dikkatimi çekti, tebrikler 05-01-2022 02:29:38

 6. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Kod yürütülmesi devam edemiyor çünkü MSVCP140.dll bulunamadı. Programı yeniden yüklemek bu sorunu çözecektir. konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

 7. Kod yürütülmesi devam edemiyor çünkü MSVCP140.dll bulunamadı. Programı yeniden yüklemek bu sorunu çözecektir. konusunda yorumlardan geldim. İyi anlatım olmuş tebrikler

 8. Kod yürütülmesi devam edemiyor çünkü MSVCP140.dll bulunamadı. Programı yeniden yüklemek bu sorunu çözecektir. konusunda bizi çok iyi bilgilendirdiniz teşekkür ederiz.

 9. Kod yürütülmesi devam edemiyor çünkü MSVCP140.dll bulunamadı. Programı yeniden yüklemek bu sorunu çözecektir. konusunda çok yazı okudum ama Kod yürütülmesi devam edemiyor çünkü MSVCP140.dll bulunamadı. Programı yeniden yüklemek bu sorunu çözecektir. konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 10. Sivas merkezden ben Nisan. selam arkadaşlar sayfanız süper ötesi dikkat çekici, facebookta paylaştım 19-10-2021 15:55:08

 11. Kod yürütülmesi devam edemiyor çünkü MSVCP140.dll bulunamadı. Programı yeniden yüklemek bu sorunu çözecektir. konusunda bizi çok iyi bilgilendirdiniz teşekkür ederiz.

 12. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

 13. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Kod yürütülmesi devam edemiyor çünkü MSVCP140.dll bulunamadı. Programı yeniden yüklemek bu sorunu çözecektir. konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

 14. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 15. Kod yürütülmesi devam edemiyor çünkü MSVCP140.dll bulunamadı. Programı yeniden yüklemek bu sorunu çözecektir. konusunda anlatımınız çok iyi olmuş . İyi çalışmalar dilerim

 16. Erzurum merkezden ben Haşim. Selamın aleyküm web siteniz inan ki hayran bıraktı, şukuladım 12-04-2021 16:25:53

 17. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

 18. Yazılarınızı takip ediyorum. Hayli güzel ve özgün içerikler paylaşıyorsunuz. Benim siteme de beklerim.

 19. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 20. Kod yürütülmesi devam edemiyor çünkü MSVCP140.dll bulunamadı. Programı yeniden yüklemek bu sorunu çözecektir. konusunda bizi çok iyi bilgilendirdiniz teşekkür ederiz.

 21. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 22. Kod yürütülmesi devam edemiyor çünkü MSVCP140.dll bulunamadı. Programı yeniden yüklemek bu sorunu çözecektir. konusunda bizi çok iyi bilgilendirdiniz teşekkür ederiz.

 23. Kod yürütülmesi devam edemiyor çünkü MSVCP140.dll bulunamadı. Programı yeniden yüklemek bu sorunu çözecektir. konusunda bizi çok iyi bilgilendirdiniz teşekkür ederiz.

 24. Muş şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu