Bilgi

Kömür Maskesini Keşfedin

Yüzünüze Tıbbi Kömür Sürün

Aşırı soğuklardan dolayı neredeyse bütün gün kullandığımız ısınma yöntemlerinin cildimize pek de iyi geldiği söylenemez. Bir sıcak, bir soğuk derken, üzerine eklenen kuru hava cildimizin nemini yok edip mahvediyor. Bunun çözümünü ünlüler bulmuş, daha doğrusu ünlenmesini sağlamış.

Çözüm kömür maskesi. Evet, doğru okudunuz. Tabii burada sobada yaktığımız kömürden bahsetmiyoruz. Bahsi geçen ürün aktif kömür, nam-ı diğer tıbbi kömür.

Bu kömürle yapılan birçok peeling maskesi . Ürünün kullanıcıları arasında Gwyneth Paltrow ve Ronaldo gibi isimler başta geliyormuş.

 

Peki ne işe yarar ve nasıl uygulanır bu kömür maskesi?

Öncelikle eğer kendiniz yapacaksanız eczaneden veya tıbbi kömürü satan herhangi bir yerden tablet veya toz halinde temin edebilirsiniz. Bu maskeyi yapmak için farklı tarifleri internetten bulabilirsiniz.

Eğer ben bununla uğraşamam hazır satılanı yok mu derseniz sizlere bir Danimarka firması olan JorgObé ürünlerini tavsiye ederim. Burada aktif kömür içeren ürünler bulmanız mümkün. Çoğu kişinin bu firmayı seçmesinin nedeni ise, tamamen doğal ürünler kullanıyor olmaları. Fiyatlar da gayet normal.

 

Bu maske ve peelinglerin ciltteki ölü derileri ve toksinleri atıp cildi nemlendirdiği söyleniyor. Ayrıca çoğu vücut peelinginde esmer şeker ve deniz tuzu da bulunuyor.Ev yapımı bir peeling maskesinde cildin maskeden sonra hemen canlandığı gözlemlendi.

Aktif kömürü başka ürünlerde de bulmanız mümkün. Mesela Los Angeles’ta kömürlü limonata modası varmış. Uzak doğu ise kömürlü sosis ve burgerler satıyor.

 

Sağlık ve güzellik açısından satılan diğer ürünlerden bazıları ise şunlar: Diş macunları, şampuanlar, duş jelleri, deodorantlar vs.

Diş macununun dişleri beyazlattığı söylenirken, deodorantların ise terlemeyi durdurduğu iddia ediliyor. Bu konuyla ilgili bir kaç deney yaptılar ve tüm bu ürünlerin arasından en iyi notu alan ürün peeling oldu.

Bakalım bizim ülkemizde de kömür çılgınlığı mı?

Eğer maske için düşünmüyorsanız tıbbi kömürün özellikle gıda zehirlenmelerinde, zehrin vücuttan atılması için kullanıldığını da söyleyeyim.

Şimdiden herkese sağlıklı bir yıl dilerim.

İlgili Makaleler

23 Yorum

  1. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

  2. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

  3. Yazılarınızı takip ediyorum. Hayli güzel ve özgün içerikler paylaşıyorsunuz. Benim siteme de beklerim.

  4. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

  5. Muş şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

  6. Kars şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

  7. Batman şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu