FinansVideo

Kredi Kartımı Kaybettim Ne Yapabilirim?

Kredi Kartımı Kaybettim Ne Yapabilirim? Kredi kartı artık günümüz zamanında bizlerin en çok kullandığı kart türüdür ve hemen hemen neredeyse bütün işlerimizi onun sayesinde gerçekleştirmekteyiz.

Kredi Kartımı Kaybettim Ne Yapabilirim?

Gündelik hayat sırasında kullanırken her eşyada olduğu gibi Kredi Kartını kaybetme ihtimalimiz bulunmaktadır ve böyle bir durum başa geldiği zaman gerekli önlemleri almamız gerekmektedir. Aksi halde başımız ciddi bir belaya girebilir ve yıllarca uğraşacağımız bir sorunun ortaya çıkmasına neden olabiliriz. Peki, Kredi kartını kaybettikten sonra neler yapılmalı veya yapabiliriz? Açıklayalım.

Kredi Kartı Kaybolduğu Zaman Banka Şubesinden Yapılması Gerekenler

İlk olarak yapmamız gerekenleri sizlere sırasıyla maddeleme yapalım.

  • Kredi kartını kaybettiğimizi anladıktan sonra hemen kartın yönetildiği banka şubesine gitmeliyiz ya da bankanın müşteri hizmetlerini aramalıyız.
  • Banka üzerinden görevli tarafından kartının kaybolduğunu ve hemen iptal edilme talebini bildirmeliyiz.
  • Bu şekilde kart kullanıma kapatılır ve sizin için herhangi bir sorun yaratmaz.

Kredi Kartımı Kaybettim Ne Yapabilirim? 1

Kredi Kartı Kaybolduğu Zaman Çağrı Merkezinden Yapılması Gerekenler

Kredi kartının kaybolduğunu bildirmek için bulunan ikinci yöntem ise banka tarafından hizmet veren çağrı merkez hizmeti.

  • İlk olarak Banka Numarasını arayarak herhangi bir tıklama yapmadan sesli mesajları beklemeliyiz.
  • Daha sonra Kayıp / Çalıntı / İhbar mesajı geldiğinde sesli mesaj tarafından söylenen tuşa basmalıyız buradan direk müşteri hizmetlerine bağlanılacaksınız.
  • Gerekli durumu anlattıktan sonra kartın kaybolduğunu ve iptal talebini verirsiniz. Kartın iptal talebini bankadan onaylamanız istense bile kartınız kullanılamaz hale gelir.
  • Son olarak müşteri temsilcisi banka şubesine gitmenizi talep ederse, gitmeniz gerekmektedir. Ama her zaman bu durum geçerli olmamaktadır.

Kredi Kartı Kaybolduktan Sonra Mobil Şubeyi Kullanma

Kredi kartınız kaybolduktan sonra mobil şubeyi kullanabilirsiniz ve mobil şube üzerinden de kartınızın kullanımı kapatabilirsiniz. Yeni bir yöntem olarak bankalar tarafından sunulan bu durum ile yine aynı şekilde güven içerisinde olursunuz.

Kredi Kartı Bilgilerini Gizleme

Sizi Arayan Kişilere Kredi Kartı Özel Bilgilerinizi Vermemeniz Gerekmektedir. Bu şekilde kartın kullanımı ikinci kişiler tarafından mümkün olmaz. Herhangi bir yanlış işlem yapmaları halinde kart direk bloke olabilir.

İlgili Makaleler

9 Yorum

  1. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

  2. Kredi Kartımı Kaybettim Ne Yapabilirim? konusunda çok yazı okudum ama Kredi Kartımı Kaybettim Ne Yapabilirim? konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu