Bilgi

Kristianstad Nerededir, Kısa Bilgi

İsveç’in güney kesiminde il (lön) Kattegat adlı boğazın kıyısındaki Hano Körfezi (bukten) arasında uzanır. Yüzölçümü 6.089km2 olan il, geleneksel Skane yönetim bölgesinin (landskap) bir bölümünü kaplar. Alçak ve engebeli topraklarında tahıl, şeker pancvarı ve patates yetiştirilir: balıkçılık da önemlidir. Başlıca sanayi dalları taşocakçılığı ve dökumacılık ile tuğla, mobilya ve deri eşya üretimidir. İl merkezi Kristianstad dışındaki önemli kentler Hassleholm, Angelholm ve Simrishamn’dır. İlde çok sayıda eski şato ve malikane vardır. Nüfus (1984 tahmini)208,380.

İlgili Makaleler

50 Yorum

 1. Kristianstad Nerededir, Kısa Bilgi konusunda anlatımınız çok iyi olmuş . İyi çalışmalar dilerim

 2. Elazığ şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 3. Bilgi kategorisinde yazmış olduğunuz Kristianstad Nerededir, Kısa Bilgi konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 4. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

 5. Bilgi kategorisinde yazmış olduğunuz Kristianstad Nerededir, Kısa Bilgi konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 6. Kristianstad Nerededir, Kısa Bilgi konusunda çok yazı okudum ama Kristianstad Nerededir, Kısa Bilgi konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 7. Kayseri merkezden ben mirza. Selamın aleyküm paylaşım vallaha billaha iyi, twitter da paylaştım 11-07-2021 00:53:12

 8. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

 9. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 10. Yazılarınızı takip ediyorum. Hayli güzel ve özgün içerikler paylaşıyorsunuz. Benim siteme de beklerim.

 11. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

 12. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz