Bilgi

Kriyofit Nedir ? ( Kriyoflora )

Kriyofit Nedir ? ( )

KRİYOFLORA olarak da bilinir, kar buz içinde yaşayan ve genellikle bulundukları ortamı renklendiren alg toplulukları.Yaygın olarak rastlanan kanlıkar(*) Chlamydomonas türleri ve diyatomele; kahverengikar kavuşu algler,diyatmeler ve mavi-yeşil algler; yeşilkar Euglena ve Chlamydomonas; sarıkar Protoderma ve mavi-yeşil alglar; karakar ise nivalis ve Raphidonema tarafından oluşturulur.

İlgili Makaleler

13 Yorum

  1. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

  2. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Kriyofit Nedir ? ( Kriyoflora ) konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

  3. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

  4. mrh her gün bu tür konular okuyama çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

  5. Amasya şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu