Bilgi

Krizantem Nişanı Nedir ?

Japonca: 大勲位菊花章 Dai-kunÙi kikka-shō (DAİ-KUN-İ KİKA-ŞO KUBİKAZARİ.)

Japonya’nın en yüksek ve seçkin nişanı. İlk kez Meici döneminde imparator tarafından verilmiştir (1877).

Yalnızca Japon kraliyet ailesi üyeleri ile yabancı hükümdarlara ya da devlet başkanlarına . Nişanın tek bir sınıfı vardır ve yalnızca erkekler içindir.

Madalya altın kenarlı 32 ışını bulunan beyaz mineli bir yıldız ile ortasında altın bir çember içinde duran yuvarlak kesimli bir grenadan oluşur. Grenanın çevresindeki yeşil yaprakların arasına, dört küçük gümüş krizantem yerleştirilmiştir. Madalya büyük altın kenarlı bir krizanteme asılıdır.

İlgili Makaleler

12 Yorum

  1. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

  2. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

  3. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

  4. Tokat şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu