istanbul masöz
Bilim

Kulağı Gıdıklama Terapisi Yaşlandırmayı Yavaşlatıyor

Kulağı Gıdıklama Terapisi Yaşlandırmayı Yavaşlatıyor

Yeni bir araştırmaya göre, kulağı gıdıklayacak şekilde küçük elektrik akımları yollamak, 55 yaş üstü için otonom sinir sistemini yeniden dengeliyor ve yaşlanmanın etkilerini yavaşlatıyor.

Bilim adamları iki hafta boyunca verilen kısa  bir günlük tedavinin daha iyi bir yaşam kalitesi, ruh hali ve uyku dahil lmak üzere hem fizyolojik hem de refah iyileştirmelere yol açtığını buldular.

Transkutan vagus sinir stimülasyonu adı verilen terapi, kulağa vagus siniri yoluyla vücudun sinir sistemine sinyaller gönderen, ağrısız küçük bir elektrik akımı iletir.

Leeds, Üniversitesi’nde yapılan yeni araştırma, tedavinin yaşlanma ile ilgili önemli bir etkene sahip olduğunu öne sürüyor.

İlgili Makaleler

23 Yorum

 1. Bilim kategorisinde yazmış olduğunuz Kulağı Gıdıklama Terapisi Yaşlandırmayı Yavaşlatıyor konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 2. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

 3. Kulağı Gıdıklama Terapisi Yaşlandırmayı Yavaşlatıyor konusunda yorumlardan geldim. İyi anlatım olmuş tebrikler

 4. Kulağı Gıdıklama Terapisi Yaşlandırmayı Yavaşlatıyor konusunda çok yazı okudum ama Kulağı Gıdıklama Terapisi Yaşlandırmayı Yavaşlatıyor konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 5. Kulağı Gıdıklama Terapisi Yaşlandırmayı Yavaşlatıyor konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

 6. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

 7. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

 8. Bilim kategorisinde yazmış olduğunuz Kulağı Gıdıklama Terapisi Yaşlandırmayı Yavaşlatıyor konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 9. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 10. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 11. Şırnak şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu