Kapat

Kürk Mantolu Madonna Kitap İnceleme

Kürk Mantolu Madonna  Kitap İnceleme 1
Abone Ol

Türkiye son zamanlarda kitap okuma konusunda bir hayli yol kat etmiş bulunmaktadır. Bu ilerleyişin en temel nedenleri ise okul çağındaki çocuklara kitap okumanın aşılanması ve kitapların tanıtımıdır. Düzenlenen etkinlikler ve fuarlar sayesinde yazarlar ve yayınevleri kitaplarını çok geniş kitlelere ulaştırabilmektedir. Bu etkinliklerde yazarlar okuyucular ile buluşup onların kitaplarını imzalayarak okuma konusunda motive etmektedirler.  Bu sayede okuyucular kitaplarını taşıma konusunda eskisi gibi ketum davranmamaktadırlar.

Okullar sayesinde ise öğretmenler öğrencilere gerek zorunlu olarak gerekse de sevdirerek kitap okuma alışkanlıklarını kazandırmaktadırlar.  Kitaplar okul düzeylerine göre ayrışabilmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı ilköğretim-ortaöğretim ve liselere farklı kitaplar önermektedir. Bir öğrencinin liseyi bitirene kadar 100 temel eseri bitirmesi tavsiye edilmektedir. Özellikle Türkçe, dil anlatım ve edebiyat gibi derslerde kitap okuma oranları bir hayli yüksektir.

100 temel eser arasında yer alan bu kitaplar arasında belki de en çok okunanıdır. Sabahattin Ali’nin en çok satan eseri olan bu kitap son zamanlarda oldukça popülerdir. Okuyucuların çoğu kitaba başlamadan önce şarkıcı olan Madonna ile kitap arasında bir bağ olduğunu düşünseler de kitabın içeriğinde şarkıcı olan Madonna’ya ait hiçbir şey yoktur.  Zaten kitabın yayımlandığı 1943 yılında şarkıcı olan Madonna hayatta bile değildi.  Bu vesile ile kitabı henüz okumamış olanlara bu ince bilgiyi verelim ve bulundukları ortamlarda rezil olmalarını engelleyelim.

Normalde bir aşk romanı olmasına karşın okurlarına huzur vermesi ile tanına bu kitap zamanında bir gazetede 48 bölümlük bir hikâye olarak yayımlanmıştı. Daha sonraları ise yazar Sabahattin Ali bu hikâyeleri birleştirip ortaya bu mükemmel eseri çıkarmıştır.  Kitabın bu denli popüler olmasında bir başka neden ise günlük insan yaşantısından parçalar sunmasıdır. Bu sayede okuyucular bu kitapta kendilerini bulmaktadır.  Kitabın ana konusu ise ikili insan ilişkileridir. Bir insanı ne kadar tanıdığımızı sorgulamamıza sebep olabilmektedir.  Acaba yanımızda bulunan insanları ne kadar tanıyoruz diye sorgulatabilecek bir kitap olan Kürk Mantolu Madonna Türkiye’de en fazla baskısı olan kitaplardan biridir. Bu özelliğine karşın fiyatı da oldukça uygundur.

Aradığınızı bulamadınız mı ? Sorun cevaplayalım ... Sende hemen >> Tıkla Sor

“Kürk Mantolu Madonna Kitap İnceleme” üzerine 6 yorum

  1. Mustafa says:
  2. Nurgül says:
  3. Cemil says:
  4. leman says:
  5. Ferit says:
  6. madalya burda says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam & Sponsorluk
ajax-loader