Eğitim

Kürk Mantolu Madonna Kitap İnceleme

Türkiye son zamanlarda kitap okuma konusunda bir hayli kat etmiş bulunmaktadır. Bu ilerleyişin en temel nedenleri ise okul çağındaki çocuklara kitap okumanın aşılanması kitapların tanıtımıdır. Düzenlenen etkinlikler ve fuarlar sayesinde yazarlar ve yayınevleri kitaplarını çok geniş kitlelere ulaştırabilmektedir. Bu etkinliklerde yazarlar okuyucular ile buluşup onların kitaplarını imzalayarak okuma konusunda motive etmektedirler.  Bu sayede okuyucular kitaplarını taşıma konusunda eskisi gibi ketum davranmamaktadırlar.

Okullar sayesinde ise öğretmenler öğrencilere gerek zorunlu olarak gerekse de sevdirerek kitap okuma alışkanlıklarını kazandırmaktadırlar.  Kitaplar okul düzeylerine göre ayrışabilmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı ilköğretim-ortaöğretim ve liselere farklı kitaplar önermektedir. Bir öğrencinin liseyi bitirene kadar 100 temel eseri bitirmesi tavsiye edilmektedir. Özellikle Türkçe, dil anlatım ve edebiyat gibi derslerde kitap okuma oranları bir hayli yüksektir.

100 temel eser arasında yer alan Kürk Mantolu Madonna bu kitaplar arasında de en çok okunanıdır. Sabahattin Ali’ en çok satan eseri olan bu kitap son zamanlarda oldukça popülerdir. Okuyucuların çoğu kitaba başlamadan önce şarkıcı olan Madonna ile kitap arasında bir bağ olduğunu düşünseler de kitabın içeriğinde şarkıcı olan Madonna’ya ait hiçbir şey yoktur.  Zaten kitabın yayımlandığı 1943 yılında şarkıcı olan Madonna hayatta bile değildi.  Bu vesile ile kitabı henüz okumamış olanlara bu ince bilgiyi verelim ve bulundukları ortamlarda rezil olmalarını engelleyelim.

Normalde bir aşk romanı olmasına karşın okurlarına huzur vermesi ile tanına bu kitap zamanında bir gazetede 48 bölümlük bir hikâye olarak yayımlanmıştı. Daha sonraları ise yazar Sabahattin Ali bu hikâyeleri birleştirip ortaya bu mükemmel eseri çıkarmıştır.  Kitabın bu denli popüler olmasında bir başka neden ise günlük insan yaşantısından parçalar sunmasıdır. Bu sayede okuyucular bu kitapta kendilerini bulmaktadır.  Kitabın ana konusu ise ikili insan ilişkileridir. Bir insanı ne kadar tanıdığımızı sorgulamamıza sebep olabilmektedir.  Acaba yanımızda bulunan insanları ne kadar tanıyoruz diye sorgulatabilecek bir kitap olan Kürk Mantolu Madonna Türkiye’de en fazla baskısı olan kitaplardan biridir. Bu özelliğine karşın fiyatı da oldukça uygundur.

İlgili Makaleler

19 Yorum

 1. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

 2. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

 3. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

 4. Eğitim kategorisinde yazmış olduğunuz Kürk Mantolu Madonna Kitap İnceleme konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 5. Yazılarınızı takip ediyorum. Hayli güzel ve özgün içerikler paylaşıyorsunuz. Benim siteme de beklerim.

 6. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

 7. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

 8. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

 9. Eğitimde Öğretmenlerin Yeri

  Eğitimde Öğretmenlerin Yeri;Bir çok dalda/branşda) üniversite okumuş genç öğrenci kardeşlerimizin zamanı geldiğinde atanacakları yerler,memuriyet olmaları hasabi ile görev yerlerine giderek işlerine başlarlar.
  Bunlardan biri de branş olarak öğretmenlik mesleğidir. Atama bekleyen öğretmen adayları eğitim için görev aldıkları takdirde görev yerlerine giderek öğretmenlik mesleği ni
  icra ederler.Öğretmen bilgi ve becerisini tüm öğrencilerine öğreterek onu geleceğin mimarları olarak yetiştirir.

  Öğretmenler için gerekli bilgiler ; öğretmen haber,öğretmen bilgi,öğretmenler diyarı,öğretmenler için,öğretmenler buraya,öğretmenler burda,öğretmenler ağı,öğretmen için ödül,öğretmenler günü,öğretmenler bilgi platformu,öğretmence,memur öğretmenler,okul öğretmenleri,öğretmen bilgi defteri,sınıf öğretmenleri gibi bir çok çalışma gurupları ve İnternet adresleri oluşturularak
  öğretmenler topluluğu altında bilgi alışverişi yapılarak faydalı konularda birbirlerine yardımcı olmak, her hangi bir konuda bilgi sahibi olabilmesi için bu sosyal platformlardan birbirlerine ulaşarak,tanışarak kendilerine bir yer edinebilmektedirler.
  Sonuc olarak öğretmenler eğitimin en temel başlangıcı olması ve toplumun eğitimine en büyük katkıyı sağlaması şüphesiz öğretmenlerimizdir. öğretmenler geleceğimizdir.küçük yaşta bizlere bilgileri sunan onlardır.bizleri geleceğe en iyi şekilde onlar hazırlar..
  öğretmen olmak ne büyük bir onur ve gururdur.Tüm Öğretmenlerimize ve iyiyi öğretenlere selam olsun..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu