Sağlık

Magnezyum Yağının Faydaları…

Ağrılarınıza Etkili Çözüm

 

Magnezyum yağını daha önceden duymuş muydunuz hiç? Hemen hemen her türlü ağrınıza iyileştirici bir çözüm sunan magnezyum yağı, deri tarafından masaj yolu ile hızlı bir şekilde emilerek, sorunlu bölgeyi tedavi ediyor.

 

Magnezyum yağı, yeryüzü kabuğunun neredeyse 20 bin metre kadar derinliğinden, Kuzey Avrupa’da bulunan genç permiyan döneminden kalan bir jeolojik oluşumdur. Geçen 250 milyon yıldır izole olan hakiki magnezyum yağının her şişesi üzerinde bir saflık işareti bulunmaktadır.

 

Magnezyum yağı, uygulayıcı hekimler tarafından hücresel magnezyum düzeyini hızlı bir şekilde geri kazandırılması ve altındaki doku tarafından kolayca emilmesi açısından, ALTIN STANDART olarak kabul edilmiştir. Bir çay kaşığına takriben, 560 mg. Magnezyum bulunmaktadır. Güçlü kemikler, eklemler, kaslar, diskler, parlak ciltler, dengeli hormonlar, sağlıklı sinir sistemi ile çok daha fazlası tümü magnezyum içeren hücreler ile sağlanır. Kokusuz ve lekesizdir. Cilt tarafından hızla emilir.

 

HIZLI VE KALICI SONUÇ

Neden deriden geçen magnezyum yağı, ağızdan alınan magnezyumdan üstün görülmelidir?

Deri geçişli kullanım bize sağlıklı, güvenli ve etkili bir alternatif sunar. Diğer uygulamaların aksine deriden uygulama acı vermez ve enfeksiyon riski azdır. Direkt olarak deriye yapılan uygulamada, ilaç karaciğeri geçer ve değişime uğramadan hedeflenen dokuya en iyi sonucu alacak şekilde ulaşır. Araştırmalara deriye uygulamada %95’in ihtiyaç duyulan hücrelere ulaştığını göstermiştir. Magnezyum uygulamaları etki ve başarısını bütün bedeni saran dolaşım sistemi ve cildin maddeleri emme vasfı ile açıklanmaktadır.

Bedenin ihtiyacından fazla magnezyumu emmesinden dolayı zararsızdır. Aynı zamanda magnezyum yağı masaj uygulaması genellikle önerilen magnezyum takviyelerinin ağızdan alınması yönteminden daha etkili ve üstündür. Magnezyumun uygun düzeylerde alınması için en pratik yoldur. Cildimize magnezyum kullanırken, “doku uyumu” denen şeyi üretiriz. Bu besleyicilerin tam olarak nereye gitmesini istiyorsanız, oraya yönlendirme yeteneğidir. Çünkü bu yolla magnezyum herhangi bir kayba uğramadan terapik olarak etkili düzeylerde beden dokularımızın erişimine sahip olduğu dolaşıma doğrudan girer.

 

AĞRILARINIZIN ÇÖZÜMÜ MAGNEZYUM YAĞI HANGİ DURUMLARDA KULLANILIR?

 • Diz ve eklem ağrılarında
 • Bel fıtığı ve boyun ağrılarında
 • Boyun fıtığı ve boyun ağrılarında
 • Migren ağrılarında ve diğer baş ağrılarında
 • Romatizma ağrıları ve kireçlenmede
 • Adele ve mafsal ağrılarında
 • Sırt, ayak ve el ağrılarında
 • Spor yaralanmalarında
 • İncinme ve burkulmalarda
 • Kramplar ve kulunçlarda
 • Siyatik ağrılarda
 • Aşırı faal sinirlerde
 • Hamilelik dönemi kramp ve ağrılarında
 • Çocukların büyüme ağrılarında
 • Halsizlik ve yorgunlukta

Kullanımı tercih edilir.

Magnezyum Yağının Faydaları… 2

UYGULAMA VE KULLANIM

En iyi sonucu elde edebilmek için, rahatsız ve ağrı olan bölgeye temiz cilde günde iki kez akşam 5 dakika masaj yaparak uygulayın. Cildiniz hassas ise 1/1 oranında su ile yoğunluğunu azaltın.

 

MİGRENDE NASIL KULLANILMALI?

Boyun bölgesine, alın bölgesine ve şakaklara hafif masaj yapınız. Saç diplerine de friksiyon yapınız.

 

BEL VE BOYUN FITIĞINDA NASIL KULLANMALI?

Boyundan kuyruk sokumuna kadar bele omurgaların üzerine 5 dakika hafif masaj yapınız. Doktorunuzun verdiği egzersiz hareketleri mutlaka yapılmalıdır.

Magnezyum yağı kokusuz ve lekesiz olduğundan herhangi bir rahatsızlığa yol açmaz. Cilt tarafından 20 dakika içinde emildiği için, 20 dakika yıkayabilirsiniz.

Önemli: Haricen kullanılır. Göz, burun içi ve diğer duyarlı alanlara doğrudan temas etmesini engelleyin.

Dünyaca Ünlü Magnezyum Uzmanı Dr. Dean’ınTheMagnesiumMiracle (Magnezyum Mucizesi) adlı kitabına göre;

 

 • Magnezyum yağı kullanımı ile ağrılar yok olur. Hormon üretimi desteklenir, enerji artışı sağlanır, adele ağrıları giderilir. Karın bölgesindeki yağlar azalır ve kalp sağlığı arttırılır.
 • Magnezyum insülin üretimi, işlevi ve taşınması için gereklidir.
 • Magnezyum kas oluşumu için zorunlu olan protein sentezi için önemlidir.
 • Kendini iyi hissetme hormonu seretonin üretimi ve işlevi magnezyuma bağlıdır.
 • Magnezyum en yüksek stres yönetimi besinidir ve stres yüzünden bitkin düşmüş adrenalin salgı bezlerini destekler, zindelik ve canlılık verir.
 • Magnezyum kalsiyumu hücrelerin dışında tutar; magnezyum düşük olduğundan kalsiyum hücre içine hücum eder, hücre ölümüne yol açar.
 • Kalsiyum emilimi ve güçlü kemikler için yeterli seviyelerde magnezyum zorunludur.
 • Magnezyum kalsiyum emilimine yardım edebilmesi için D vitaminin aktif hale getirir.
 • Magnezyum trigliseridi düşürür ve HDL’i (iyi kolestrolü) yükseltir.
 • Magnezyum doğal bir kas gevşeticidir.
 • Adet öncesi ve adet sonrası ağrı ve sancıları giderir.

İlgili Makaleler

33 Yorum

 1. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 2. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 3. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 4. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

 5. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

 6. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 7. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

 8. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Magnezyum Yağının Faydaları… konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

 9. Bilecik şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 10. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

 11. Merhaba bu konuda daha detaylı bir bilgi almak isterim iletişim kısmından size yazdım dönüş bekliyorum

 12. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Magnezyum Yağının Faydaları… konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu