istanbul masöz
İş Fikirleri

Makale Yazarak Para Kazanma Yolları

Makale Yazarak Para Kazanma Yolları

YAZARAK PARA KAZANMA

Makale yazarak para kazanma iş modeli birçok öğrencinin para kazanmak için yapabileceği ilk adımlardan biridir. Dil bilgisi kurallarına hakim, düşüncelerini ve fikirlerini yazıya aktarma konusunda başarılı birçok kişi makale yazarak kazanabilir. Bu iş için alıcı olan çoğu kişi kendi blog ve sitelerinde içerik üretilmesini isteyen kişilerdir. Web tarayıcılarında ön plana çıkmak, okuyucularına özgün bir bilgi kaynağı sunmak isteyen çoğu web site sahibi özgün ve  kaliteli makaleler aramaktadır. Bu alıcı profiline uygun makaleler yazarak bu iş modelinden para kazanmanız mümkün. SEO uyumlu makale yazmanız ve bu konu bilgi sahibi olmanız kazanacağınız miktarı arttıracaktır. Arama motoru optimizasyonu olarak geçen bu terim web sitelerin herhangi bir anahtar kelimede ilk sıralarda olmasını sağlamak için kullanılır. Çoğu insan arama motorlarında bir şeyler ararken genellikle ilk 5.sıradan sonrasına bakmamaktadır. Bunun için web siteleri ilk sayfalarda çıkmak için mücadele ederler. Bu mücadelenin anahtar rolunu ise özgün ve kullanıcıya gerçek bilgileri sunan içerikler almaktadır. Makale yazarak para kazanmak içi SEO uyumu makale yazımına kendinizi alıştırmalı bu konuda kendiniz geliştirmelisiniz.

MAKALE YAZARAK PARA KAZANABİLECEGİNİZ PLATFORMLAR

1.FORUMLAR: Birçok forumda website sahipleri belli bir ücret karşılığında içerik oluşturabilecek makale yazarları aramaktadır. Makale yazarak para kazanma işi için özgün bir şeyler üretmek isteyen kişi bu forumlardan yararlanarak alıcılarla iletişime geçip uygun bir pazarlık yapabilirler. Kendinize ait bir portfolyo oluşturmak, alıcıları kendinize çekmek için başarılı olacaktır. Aldığınız ve yaptığınız işleri burada yansıtarak alıcılara güvenli bir alışverişin sinyalini vermiş olursunuz.

2.Stok Siteler:  Makale yazarak para kazanmak için bir çok yol vardır. Bunlardan bir diğeride stok makalecilik yapan sitelere makalelerinizi yayınlatmaktır. En çok aranan anahtar kelimeler üzerinden yazdığınız özgün ve kaliteli içeriklerinizi bu gibi sitelerde listeleyip alıcılara sunabilirsiniz.

3. UYGULAMALAR: Freelancer sitelerinden yararlanabilirsiniz. Oluşturacağınız bir profil ve ilan ile web sitelerine içerik arayan birçok alıcıyı kendinize çekebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken bu uygulamalarda profil sahibi olup ilan vermektir. Unutmayın ki yazdığınız her makalenin özgün olması sizi daha seçilebilir kılacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu