Kapat

Maske 1TL ‘ den Satan Yerler

Maske 1TL ' den Satan Yerler 1
Abone Ol

Son  dönemde salgın hastalık COVİD – 19  salgınından sonra şüphesi en  çok aranan şey  cerrahi maske ve eldiven oldu. Sağlık Bakanlığı en son  yaptığı düzenlemede  e -devlet üzerinden yapılan başvuru neticesinde evden  çıkma yasağı  olan vatandaşlar dışında haftalık 5 maske ücretsiz dağıtmaya başlamıştı.

Bu uygulamada ülkemizde yaklaşık  190 milyon maska ücretsiz olarak vatandaşlara  ulaştırılmıştı. Fakat gerekli kişilerin daha çok maskeye  ulaşabilmesi ve dağıtımda yaşanan olumsuzlukların önüne geçilmesi adına sağlık bakanlığı  yeni bir uygulamaya geçmiş  bulunuyor.

 

Maske Tavan Fiyat 1 TL Olacak !

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medyadan yaptığı açıklamalarda  şu  satırlara yer verdi.

Cerrahi maskeler, adedi KDV dâhil en fazla 1 (bir) Türk Lirası olacak şekilde tüketicilerimize satışa sunulacaktır. Bu fiyatın üzerindeki satışlar “fahiş fiyat” olarak değerlendirilecektir.

Bu kapsamda, 8 Mayıs 2020 tarihi itibarıyla ilk etapta, salgının en yoğun görüldüğü İstanbul’da, akabinde büyükşehirlerden başlamak üzere hızlı bir şekilde diğer illerdeki marketlerde de cerrahi maskelerin satışı yapılabilecektir.

Fahiş  fiyat değerlendirmesi  de  maskeleri 1 tl nin üzerinde satan  işyerleri için uygulanacak. Sağlık konusunda kesilen cezaları göz  önünde bulundurursak bu konuya uymayan işverenleri  çok büyük cezalar ve  yaptırımlar bekliyor diyebiliriz.

 

1 tl  maskeler nerede satılacak ?

Maskeler ilk önce salgının en  yoğun bir şekilde görüldüğü İstanbul’ da marketlerde, eczanelerde, medikal malzemeler satılan işyerlerinde ve  internet ortamında satışa sunulacak.

Büyük internet zincirlerinde maskeler 1  tl ‘ den satılmaya başladı. N11, Gittigidiyor, Trendyol gibi  zincir satış mağazalarında maskeler tavan fiyat  uygulaması ile satışa başlamış durumda.

Maskeler ilk etapta  50 ‘ li paketlerde ilerleyen günlerde halkın daha  çok ulaşabilmesi  için  10 lu paketlerde de satılmaya başlacak.

 

Aradığınızı bulamadınız mı ? Sorun cevaplayalım ... Sende hemen >> Tıkla Sor

“Maske 1TL ‘ den Satan Yerler” üzerine 20 yorum

 1. Berrin Uçar says:
 2. Hasan says:
 3. Berrin Uçar says:
 4. Nesrin says:
 5. Nurgül says:
 6. Haşim says:
 7. Yaren says:
 8. Kaan says:
 9. Muhammed says:
 10. Veli says:
 11. Katibe says:
 12. leyla says:
 13. Kamil says:
 14. Muhammed says:
 15. Özgür Buğra says:
 16. Duygu says:
 17. Vurgun says:
 18. kupon says:
 19. Nurgül says:
 20. Melissa says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam & Sponsorluk
ajax-loader