SağlıkYaşam

Maske 1TL ‘ den Satan Yerler

Son  dönemde salgın hastalık COVİD Ó 19  salgınından sonra şüphesi en  çok aranan şey  cerrahi maske ve eldiven oldu. Sağlık Bakanlığı en son  yaptığı düzenlemede  e -devlet üzerinden yapılan başvuru neticesinde evden  çıkma yasağı  olan vatandaşlar dışında haftalık 5 maske ücretsiz dağıtmaya başlamıştı.

Bu uygulamada ülkemizde yaklaşık  190 milyon maska ücretsiz olarak vatandaşlara  ulaştırılmıştı. Fakat gerekli kişilerin daha çok maskeye  ulaşabilmesi ve dağıtımda yaşanan olumsuzlukların önüne geçilmesi adına sağlık bakanlığı  yeni bir uygulamaya geçmiş  bulunuyor.

 

Maske Tavan Fiyat 1 TL Olacak !

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medyadan yaptığı açıklamalarda  şu  satırlara yer verdi.

Cerrahi maskeler, adedi KDV dâhil en fazla 1 (bir) Türk Lirası olacak şekilde tüketicilerimize satışa sunulacaktır. Bu fiyatın üzerindeki satışlar “fahiş fiyat” olarak değerlendirilecektir.

Bu kapsamda, 8 Mayıs 2020 tarihi itibarıyla ilk etapta, salgının en yoğun görüldüğü İstanbul’da, akabinde büyükşehirlerden başlamak üzere hızlı bir şekilde diğer illerdeki marketlerde de cerrahi maskelerin satışı yapılabilecektir.

Fahiş  fiyat değerlendirmesi  de  maskeleri 1 tl nin üzerinde satan  işyerleri için uygulanacak. Sağlık konusunda kesilen cezaları göz  önünde bulundurursak bu konuya uymayan işverenleri  çok büyük cezalar ve  yaptırımlar bekliyor diyebiliriz.

 

1 tl  maskeler nerede satılacak ?

Maskeler ilk önce salgının en  yoğun bir şekilde görüldüğü İstanbul’ da marketlerde, eczanelerde, medikal malzemeler satılan işyerlerinde ve  internet ortamında satışa sunulacak.

Büyük internet zincirlerinde maskeler 1  tl ‘ den satılmaya başladı. N11, Gittigidiyor, Trendyol gibi  zincir satış mağazalarında maskeler tavan fiyat  uygulaması ile satışa başlamış durumda.

Maskeler ilk etapta  50 ‘ li paketlerde ilerleyen günlerde halkın daha  çok ulaşabilmesi  için  10 lu paketlerde de satılmaya başlacak.

 

İlgili Makaleler

40 Yorum

  1. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

  2. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

  3. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Maske 1TL ‘ den Satan Yerler konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

  4. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

  5. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

  6. Maske 1TL ‘ den Satan Yerler konusunda çok yazı okudum ama Maske 1TL ‘ den Satan Yerler konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

  7. Trendyol ve benzeri sitelerde güzel fiyatlar var, indirim bulmak veya indirim kuponu bulmak da mümkün. Bilgilendirici bir yazı olmuş elinize sağlık.

  8. Diyarbakır şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

  9. Bartın merkezden ben Berrin Uçar. merhaba arkadaşlar web siteniz vallaha billaha güzel, teraziye tıkladım 10-05-2020 01:55:10

  10. Merhaba bu konuda daha detaylı bir bilgi almak isterim iletişim kısmından size yazdım dönüş bekliyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu