Bilgi

Modem Şifresi Değiştirme

Modemlerimizde başkasının bağlanıp internetinizden kullanmasını istemiyorsanız ilk kurulumdan sonra  modem şifre değiştirme işlemini yapmanız gerekmektedir. Modem şifre değiştirmek için ilk önce modeminize ait  İP adresine bağlanmanız gerekmektedir . Modem İP adresinizi öğrenme konusunda isterseniz aşağıda paylaştığımız İP adreslerini deneyebilir , isterseniz de müşteri hizmetlerinden hizmet erişim ip adresinizi  öğrenebilirsiniz.

Modem şifre değiştirme modeminizin ve sağlayıcınızın markasına  göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu yüzden modem şifresi değiştirmek için ilk  önce doğru  İP adresini girmeniz gerekmektedir. Admin giriş ip adresleri aşağıdaki gbidir.

192.168.1.0

192.168.0.1

192.168.1.2

192.168.2.1

192.168.1.1

Genellikle  en  çok kullanılan İp adresi  19.168.1.0 oluyor. İnternet tarayıcınızın adres satırına bu ip adresini yazdıktan sonra  sizden  ( daha  önce değiştirmediyseniz )  bir kullanıcı  adı  ve  şifre isteyecektir. Bu  kullanıcı adı ve  şifre eğer değiştirmemiş iseniz modem varsayılan kullanıcı adı ve şifresi  olacaktır. Varsayılan fabrika çıkış modem şifrelerine  aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

 

Varsayılan Modem Kullanıcı  Şifreleri 

 

Modem Şifresi Nasıl Değişir ? 

Modem İP adresinizden  şifre  alanına ulaştıktan sonra  kullanıcı adınızı ve şifrenizi  gireceksiniz. Sizi modem paneli sayfasına ulaştıracak. Türkçe olan bu sayfada modem şifrenizi  değiştirebilir , modem kullanıcı  isminizi  değiştirebilir, ağa kimin bağlı olduğunu belirleyebilir isterseniz aile filtresi bile ekleyebilirsiniz.

 

Modem Şifresi Değiştirme 2

Modem Şifresi  Nasıl Olmalıdır ? 

Modem şifresini basit rakamlardan oluşturmayın. Çünkü random numara deneme uygulamaları sayesinde  çok rahat  internet şifrenizi  kırabilirler. Harflerden ve rakamlardan  oluşan bir şifre kullanmanızı öneririm.

Telefondan Modem Şifresi Değiştirme ? 

Modem şifresini cep telefonunuzdan çok basit değiştirebilirsiniz. Aynı şekilde internet tarayıcınıza doğru ip adresini girdikten sonra  aynı  şekilde modem arayüzüne ulaşıp şifrenizi  kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

Modem  şifre değiştirmek sanıldığı kadar zor bir  işlem değildir. Bu yazımızı okuduktan sonra  kolaylıkla wifi  şifresi değiştirme  işlemi yapabileceksiniz.

 

İlgili Makaleler

25 Yorum

 1. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 2. Modem Şifresi Değiştirme konusunda çok yazı okudum ama Modem Şifresi Değiştirme konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 3. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

 4. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

 5. Modem Şifresi Değiştirme konusunda çok yazı okudum ama Modem Şifresi Değiştirme konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 6. Bitlis şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 7. Bilgi kategorisinde yazmış olduğunuz Modem Şifresi Değiştirme konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 8. Modem Şifresi Değiştirme konusunda çok yazı okudum ama Modem Şifresi Değiştirme konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 9. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

 10. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 11. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu