Bilgi

Modem Şifresi Değiştirme

Modemlerimizde başkasının bağlanıp internetinizden kullanmasını istemiyorsanız ilk kurulumdan sonra  modem şifre değiştirme işlemini yapmanız gerekmektedir. Modem şifre değiştirmek için ilk önce modeminize ait  İP adresine bağlanmanız gerekmektedir . Modem İP adresinizi öğrenme konusunda da isterseniz aşağıda paylaştığımız İP adreslerini deneyebilir , isterseniz de müşteri hizmetlerinden hizmet erişim ip adresinizi  öğrenebilirsiniz.

Modem şifre değiştirme modeminizin ve sağlayıcınızın markasına  göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu yüzden modem şifresi değiştirmek için ilk  önce doğru  İP adresini girmeniz gerekmektedir. Admin giriş ip adresleri aşağıdaki gbidir.

192.168.1.0

192.168.0.1

192.168.1.2

192.168.2.1

192.168.1.1

Genellikle  en  çok kullanılan İp adresi  198.168.1.0 oluyor. İnternet tarayıcınızın adres satırına bu ip adresini yazdıktan sonra  sizden  ( daha  önce değiştirmediyseniz )  bir kullanıcı  adı  ve  şifre isteyecektir. Bu  kullanıcı adı ve  şifre eğer değiştirmemiş iseniz modem varsayılan kullanıcı adı ve şifresi  olacaktır. Varsayılan fabrika çıkış modem şifrelerine  aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

 

Varsayılan Modem Kullanıcı  Şifreleri 

 

Modem Şifresi Nasıl Değişir ? 

Modem İP adresinizden  şifre  alanına ulaştıktan sonra  kullanıcı adınızı ve şifrenizi  gireceksiniz. Sizi modem paneli sayfasına ulaştıracak. Türkçe olan bu sayfada modem şifrenizi  değiştirebilir , modem kullanıcı  isminizi  değiştirebilir, ağa kimin bağlı olduğunu belirleyebilir isterseniz aile filtresi bile ekleyebilirsiniz.

 

Modem Şifresi Değiştirme 2

Modem Şifresi  Nasıl Olmalıdır ? 

Modem şifresini basit rakamlardan oluşturmayın. Çünkü random numara deneme uygulamaları sayesinde  çok rahat  internet şifrenizi  kırabilirler. Harflerden ve rakamlardan  oluşan bir şifre kullanmanızı öneririm.

Telefondan Modem Şifresi Değiştirme ? 

Modem şifresini cep telefonunuzdan çok basit değiştirebilirsiniz. Aynı şekilde internet tarayıcınıza doğru ip adresini girdikten sonra  aynı  şekilde modem arayüzüne ulaşıp şifrenizi  kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

Modem  şifre değiştirmek sanıldığı kadar zor bir  işlem değildir. Bu yazımızı okuduktan sonra  kolaylıkla wifi  şifresi değiştirme  işlemi yapabileceksiniz.

 

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu