YaşamVideo

Muradiye Şelalesi Gezi Rehberi: Nerede, Nasıl Gidilir?

Muradiye Şelalesi: Bahar aylarında ve yaz aylarında yeni yerler keşfetmek isteyen serinleten, doğayı, huzuru yaşatan şelalelerden bir tanesini doğu Anadolu’nun gözdelerinden biri olan Muradiye şelalesini sizler için araştırdık ve sizlere aktaracağız. Muradiye şelalesi nerededir, Muradiye şelalesine nasıl gidilir? Hepsini aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

Muradiye Şelalesi

Muradiye şelalesi Van ilinin Muradiye ilçesinde bulunmaktadır. Muradiye şelalesi yaklaşık 20 metre yükseklikten akan suyuyla yaz ve kış aylarında yerli yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. Şelale kış aylarında donmuş haliyle yaz aylarında ise şarıl şarıl akmasıyla güzelliğine güzellik katmaktadır.

Bu doğal güzellik olan Muradiye şelalesi hem dinlenme hem eğlenme amaçlayan ziyaretçilerin tercih ettiği yerdir.

Şelale genellikle yakın doğu illerden ziyaret edilmektedir. Ziyaretçiler yazın piknik yapmak ve serinlemek için bu şelaleyi tercih etmektedir. Doğu Anadolu’nun hem tarihine hem de doğal güzelliğine kendinden bir şeyler katan bu şelale son zamanlarda çok yoğun ilgi görmektedir.

Muradiye şelalesinin çevresinde alabalık tesislerinde bulunmaktadır. Türkiye’nin en ilgi çekici mekanlarındandır. Ayrıca Muradiye şelalesi kamp severlerinde seveceği bir yerdir. Çevresinde kamp yapılabilir.

Muradiye Şelalesi

Muradiye şelalesi her mevsim ayrı bir manzaraya bürünmektedir. Bahar aylarında rengârenk çiçekler Muradiye Şelalesi’nin güzelliğine güzellik katar. Kış aylarında ise donan şelale suları buzdan kristallere dönüşmektedir. Çevresinde bulunan yeşil ağaçlar ve üzerinde bulunan kuşların cıvıltısı doğanın tüm güzelliğini gözler önüne sermektedir. Muradiye şelalesinin sesiyle bile huzur bulmanız mümkündür.

Muradiye Şelalesinde suyun üzerine kurulan asma tahta köprüden geçerken heyecanlanmamak mümkün değildir. Bu köprüden geçerken şelaleyi manzaralı, güzel anıların olacağı eşsiz fotoğraflar çekebilirsiniz. Kartpostalları aratmayan bir görüntüyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Şelaleye yaklaşık 2 km uzaklığındaki şeytan köprüsü de mutlaka gidilmesi gereken bir yerdir.

Muradiye Şelalesi Nasıl Gidilir?

Muradiye Şelalesi Nasıl Gidilir

Muradiye Şelalesine ulaşımı kendi aracınız ve otobüs ile yapmanız mümkündür. Muradiye şelalesi Van merkezine yaklaşık 80 km uzaklıktadır. Van merkez Akköprü mahallesinde bulunan ilçe terminalinden kalkan Muradiye arabaları ile bir saatte gidebilirsiniz.  Kendi aracınızla da rahatlıkla gidebilirsiniz.

Van merkezine ulaşıp Muradiye şelalesine her şekilde ulaşmanız mümkündür.

Gezi rehberi, tatil yerleri hakkında yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

25 Yorum

 1. Yaşam kategorisinde yazmış olduğunuz Muradiye Şelalesi Gezi Rehberi: Nerede, Nasıl Gidilir? konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 2. Muğla merkezden ben Kamil Sönmez. Merhaba herkese web siten harbiden hayran edici, şukuladım 12-06-2024 01:53:07

 3. Muradiye Şelalesi Gezi Rehberi: Nerede, Nasıl Gidilir? konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

 4. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 5. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Muradiye Şelalesi Gezi Rehberi: Nerede, Nasıl Gidilir? konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

 6. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

 7. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

 8. Mardin merkezden ben Hasan. Merhaba bu web sitesi ciddiyim çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 02-12-2021 10:54:09

 9. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

 10. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

 11. Muradiye Şelalesi Gezi Rehberi: Nerede, Nasıl Gidilir? konusunda çok yazı okudum ama Muradiye Şelalesi Gezi Rehberi: Nerede, Nasıl Gidilir? konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 12. Merhaba bu konuda daha detaylı bir bilgi almak isterim iletişim kısmından size yazdım dönüş bekliyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu