Bilgi

Mutlaka İzlenmesi Gereken Bilim Kurgu Filmleri

Mutlaka İzlenmesi Gereken Bilim Kurgu Filmleri

Bilim Kurgu filmleri her zaman belirli bir kitlenin vazgeçilmezi  olmuştur. Gelecek teknolojiler, robotların  ya da yeni teknolojilerin  konu alındığı o esrarengiz dünyalar. Bilim Kurgu film önerileri yaparken size en çok  izlemeyi sevdiğimiz bilim kurgu filmlerini önermeye çalıştık.

Gelecek zaman teknolojileri  ve ya bir kurgu üzerinde seri haline  gelen bilim kurgu filmleri herkesin beğenisini daha çok kazanmıştır. Bilim kurgu filmleri bazı kesimin de  hiç dikkatini çekmemektedir. Sözü uzatmadan sizi en  çok sevdiğimiz ve  tavsiye  bilim kurgu filmleri ile baş başa bırakıyoruz.

 

Top  10 Bilim Kurgu Filmleri

1. Star Trek: Bilinmeze Doğru – 2013

Mutlaka İzlenmesi Gereken Bilim Kurgu Filmleri 2

Atılgan  gemisi  dünyaya geri  çağrılıyor. Ama sonuç bekledikleri gibi  olmuyor. Güçlü bir  terör  örgütü ona  bağlı tüm birimleri yok ediyor. Kaptan Kirk’ün bitirmesi gereken şahsi bir kavgası vardır ve bu tek kişilik kitle imha silahını bulmak için aramaya koyuluyor. Hayat ile ölüm arasındaki çizgide gidiş  gelişleri anlatan bu aksiyon ve  macera dolu bilim kurgu filminde tüm duyguları  yaşama  imkanı  bulacaksınız. Star Trek  Bilinmeze doğru en iyi bilim kurgu  filmleri listemizin ilk sırasında yer alıyor.

 

2. Elysium: Yeni Cennet – 2013

Mutlaka İzlenmesi Gereken Bilim Kurgu Filmleri 3

Dünya artık  yaşanacak bir yer olmaktan  çıkmıştır. Sadece  dünyada kalan kalbur altı insanlar kalmıştır. Elysium adında yapay bir dünya kurulmuş ve  zengin insanlar  orada lüks  içinde  hayatlarını sürdürmektedir. O kadar muhteşem bir yer ki, zenginlik, hastalık yok, her şeyin tamiri ve tedavisi mümkün. Elysium gitmek zorunda  olan  bir adamın macera, gerilim ve heyecan dolu hikayesi  en iyi bilim kurgu filmleri listemizin ikinci sırasında yer alıyor.

 

3. Yenilmezler 4: Son Oyun – 2019

Mutlaka İzlenmesi Gereken Bilim Kurgu Filmleri 4

Marvel kahramanlarından yenilmez  bir ordu. Amerikan yapımı süper kahraman filmlerinin harmanlanmış şekli olan Yenilmezler 4 ncü  filmerinde  yıkılmış evreni geri almaya  çalışıyorlar. İzleyiciler tarafından çok seveilen kahramanların karma  olarak yer aldığı  filmde  gerek sahneler gerek ise  oyunculuklar  ile tam not aldıklarını görüyoruz. Bu yüzden en iyi bilim kurgu filmleri listemize  Yenilmezler serisini de  konu almak istedik.

 

4. Labirent: Ölümcül Kaçış – 2014

Mutlaka İzlenmesi Gereken Bilim Kurgu Filmleri 5

60 çocuk bir labirentin  içine hapsoluyor. Thomas ve  60 çocuğun o labirent den kurtulmak için yaptığı  mücadeleyi konu alıyor. Kapalı alan korkunuz var ise izlemeyin. Gerek sahneleri gerek ise kurgusu ile çok çok  iyi bir film.

 

5. Platform – 2019

Mutlaka İzlenmesi Gereken Bilim Kurgu Filmleri 6

Hem bilim kurgu hem korku.  İnsanı insanı psikanaliz yapmaya sürükleyen bir film karşınızda. 2019 yapımı son derece sıra dışı kurgusu  ile bilim kurgu filmleri öneri listemize girmeyi hak ettiğini düşünüyoruz.

 

6. Star Wars: Son Jedi – 2017

Mutlaka İzlenmesi Gereken Bilim Kurgu Filmleri 7

Serinin bu devam filminde: saklanan Jedi Üstadı Luke Skywalker; Rey’i yollarıyla yönlendirmeye çalışırken, direnişten geriye kalanları birinci düzenin acımasız zalimce kavgasından uzaklaştırmaya çalışması anlatılıyor.  En iyi bilim kurgu film önerileri listemize  girmeyi başarıyor.

 

7. Mad Max: Öfke Yolu – 2015

Mutlaka İzlenmesi Gereken Bilim Kurgu Filmleri 8

Zorlu tecrübeler ile geçen geçmişi  Mad Max ‘i  yaşamaya itmiştir. Yine de bir şekilde kendini Furiosa adlı liderlerinin peşinde çorak topraklardaki savaş ortamından, sürekli kaçarak hayatta kalmaya çalışan bir grubun arasında bulur. Yaşadıkları ortamı zalimce yöneten Immortan Joe’dan kaçmaktadırlar ve Joe kendisinden çalınan ve yeri doldurulamayacak derecede önemli kaybının peşindedir. İzlediğiniz en iyi bilim kurgu filmlerinden biri olacaktır.

 

8. Açlık Oyunları: Alaycı Kuş – 2015

Mutlaka İzlenmesi Gereken Bilim Kurgu Filmleri 9

Sinemaseverlerin beğenisini kazanmış olan Açlık Oyunları hem kitapları hem de  filmleri  ile son derece  Beğeni kazanmıştır. Serinin devamı olan Alaycı Kuş Filmde Genç Katniss Everdeen isyanın sembolü olmayı kabul ettikten sonra, Alaycı Kuş Peeta’yı normal durumuna döndürmeye çalışır ve Capitol’a giderken başına belalar gelmeye devam ediyor ..  Bilim kurgu filmi önerileri listemize almayı  unutmuyoruz.

 

9. Uyumsuz Serisi: Yandaş Bölüm 1 – 2016

Mutlaka İzlenmesi Gereken Bilim Kurgu Filmleri 10

Serinin devam filminde Tris ve Dört’ü daha tehlikeli olaylar bekliyor. İsyancıların dünyayı yıkıcı olaylarından sonra Tris ve Dört ilk kez sevdikleri bir yerden kaçmak zorunda kalıyorlar. Onbinlerin beğenisini kazanan film en  iyi bilim  kurgu filmleri listemize  girmeyi  başarıyor.

 

10. Fantastik Dörtlü – 2015

Mutlaka İzlenmesi Gereken Bilim Kurgu Filmleri 11

Özel bir görev için uzaya gidecek olan Reed, Sue, Ben ve Johnny yolda  beklenmedik bir kaza sonrası  yüksek miktarda radyasyona maruz kalırlar. Her biri  özel güçlerle donanan  kahramanlarımız kötülere  karşı amansızca bir savaşa içerisinde girmişlerdir.

En iyi bilim kurgu filmleri  serimizin  burada sonuna  geliyoruz. Bilim Kurgu filmlerini seviyorsanız bu filmlerden izlemediğiniz var ise  mutlaka izleyin.

İyi seyirler …

İlgili Makaleler

17 Yorum

  1. Mutlaka İzlenmesi Gereken Bilim Kurgu Filmleri konusunda anlatımınız çok iyi olmuş . İyi çalışmalar dilerim

  2. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Mutlaka İzlenmesi Gereken Bilim Kurgu Filmleri konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

  3. Aksaray şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

  4. Artvin merkezden ben Cemil. Merhaba web siten cidden çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 23-05-2021 18:23:51

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu