Yaşam

Neden kış günlerinde arabayı çalıştırmadan önce kaputa vurmalıyız ?

Özellikle günlerinde arabanın motor sıcaklığı ile ısınmak isteyen kediler aracanızın içine saklanmış olabilir , ayrıca aracınıza binmeden çevre kontrolü yapmanız aracınızın altında veya çevresindeki canlıları kazalardan koruyacaktır.

Araç sahiplerinin bu konuda dikkatlice uyarıyoruz malum kış günü yaklaşıyor arabaya binmeden önce etrafında dolaşıp hayvanların ölmesini önlemiş olabilirsiniz.

Kışın çok soğuk olduğu ve arabaların motoru ise sıcak olduğu için kedilerin ısınmak için kaportaya girdiğini anlatan oto tamircisi, “Ancak sabah insanlar marşa bastığında canlarından oluyorlar. Kediler arabaya girdiğinde arabaların kayışlarını ve elektrik tesisatlarını kemiriyorlar. Bazen arabaya marşa bastığınızda çalışmıyor ve arıza veriyor.” diye konuştu.

Kedilerin soğuktan dolayı arabaya girdiğini anlatan oto tamircisi Coşkun Aynacı da, şu uyarıyı yaptı: “Sürücüler arabaya vurabilir, ses yapabilir. geldi, bir ay geçmedi iki kere aynı arabaya gittik. İkisinden de kurtulmuş ama üçüncüsünde kurtulmayabilir. Fabrika ne kadar muhafaza yapsa da yine de kediler giriyor. Ayrıca çalıştırmadan önce adam bir iki kere kornaya bassa yeter.”

İlgili Makaleler

65 Yorum

 1. Neden kış günlerinde arabayı çalıştırmadan önce kaputa vurmalıyız ? konusunda yorumlardan geldim. İyi anlatım olmuş tebrikler

 2. Neden kış günlerinde arabayı çalıştırmadan önce kaputa vurmalıyız ? konusunda anlatımınız çok iyi olmuş . İyi çalışmalar dilerim

 3. Neden kış günlerinde arabayı çalıştırmadan önce kaputa vurmalıyız ? konusunda çok yazı okudum ama Neden kış günlerinde arabayı çalıştırmadan önce kaputa vurmalıyız ? konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 4. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

 5. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

 6. Bolu şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 7. Neden kış günlerinde arabayı çalıştırmadan önce kaputa vurmalıyız ? konusunda bizi çok iyi bilgilendirdiniz teşekkür ederiz.

 8. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 9. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 10. Neden kış günlerinde arabayı çalıştırmadan önce kaputa vurmalıyız ? konusunda bizi çok iyi bilgilendirdiniz teşekkür ederiz.

 11. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

 12. Yazılarınızı takip ediyorum. Hayli güzel ve özgün içerikler paylaşıyorsunuz. Benim siteme de beklerim.