istanbul masöz
Yaşam

Neden kış günlerinde arabayı çalıştırmadan önce kaputa vurmalıyız ?

Özellikle kış günlerinde arabanın motor sıcaklığı ile ısınmak isteyen kediler aracanızın içine saklanmış olabilir , ayrıca aracınıza binmeden çevre kontrolü yapmanız aracınızın altında veya çevresindeki canlıları kazalardan koruyacaktır.

Araç sahiplerinin bu konuda dikkatlice uyarıyoruz malum kış günü yaklaşıyor arabaya binmeden önce etrafında dolaşıp hayvanların ölmesini önlemiş olabilirsiniz.

Kışın çok soğuk olduğu ve arabaların motoru ise sıcak olduğu için kedilerin ısınmak için kaportaya girdiğini anlatan oto tamircisi, “Ancak insanlar marşa bastığında canlarından oluyorlar. Kediler arabaya girdiğinde arabaların kayışlarını ve elektrik tesisatlarını kemiriyorlar. Bazen arabaya marşa bastığınızda çalışmıyor ve arıza veriyor.” diye konuştu.

Kedilerin soğuktan dolayı arabaya girdiğini anlatan oto tamircisi Coşkun Aynacı , şu uyarıyı yaptı: “Sürücüler arabaya vurabilir, yapabilir. Başımıza geldi, bir ay geçmedi iki kere aynı arabaya gittik. İkisinden de kedi kurtulmuş ama üçüncüsünde kurtulmayabilir. Fabrika ne kadar muhafaza yapsa da yine de kediler giriyor. Ayrıca çalıştırmadan önce adam bir iki kere kornaya bassa yeter.”

İlgili Makaleler

47 Yorum

 1. Neden kış günlerinde arabayı çalıştırmadan önce kaputa vurmalıyız ? konusunda bizi çok iyi bilgilendirdiniz teşekkür ederiz.

 2. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 3. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 4. Neden kış günlerinde arabayı çalıştırmadan önce kaputa vurmalıyız ? konusunda bizi çok iyi bilgilendirdiniz teşekkür ederiz.

 5. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

 6. Yazılarınızı takip ediyorum. Hayli güzel ve özgün içerikler paylaşıyorsunuz. Benim siteme de beklerim.

 7. Yalova şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 8. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

 9. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

 10. Neden kış günlerinde arabayı çalıştırmadan önce kaputa vurmalıyız ? konusunda bilgilendirmeniz için teşekkürler.

 11. Neden kış günlerinde arabayı çalıştırmadan önce kaputa vurmalıyız ? konusunda anlatımınız çok iyi olmuş . İyi çalışmalar dilerim

 12. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

 13. Neden kış günlerinde arabayı çalıştırmadan önce kaputa vurmalıyız ? konusunda çok yazı okudum ama Neden kış günlerinde arabayı çalıştırmadan önce kaputa vurmalıyız ? konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 14. Neden kış günlerinde arabayı çalıştırmadan önce kaputa vurmalıyız ? konusunda bizi çok iyi bilgilendirdiniz teşekkür ederiz.

 15. Mersin şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 16. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

 17. Bartın şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 18. Merhaba bu konuda daha detaylı bir bilgi almak isterim iletişim kısmından size yazdım dönüş bekliyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir