Kapat

Neden kış günlerinde arabayı çalıştırmadan önce kaputa vurmalıyız ?

Anasayfa
Yaşam Neden kış günlerinde arabayı çalıştırmadan önce kaputa vurmalıyız ?
Kedi Araba

Özellikle kış günlerinde arabanın motor sıcaklığı ile ısınmak isteyen kediler aracanızın içine saklanmış olabilir , ayrıca aracınıza binmeden çevre kontrolü yapmanız aracınızın altında veya çevresindeki canlıları kazalardan koruyacaktır.

Araç sahiplerinin bu konuda dikkatlice uyarıyoruz malum kış günü yaklaşıyor arabaya binmeden önce etrafında dolaşıp hayvanların ölmesini önlemiş olabilirsiniz.

Kışın çok soğuk olduğu ve arabaların motoru ise sıcak olduğu için kedilerin ısınmak için kaportaya girdiğini anlatan oto tamircisi, “Ancak sabah insanlar marşa bastığında canlarından oluyorlar. Kediler arabaya girdiğinde arabaların kayışlarını ve elektrik tesisatlarını kemiriyorlar. Bazen arabaya marşa bastığınızda çalışmıyor ve arıza veriyor.” diye konuştu.

Kedilerin soğuktan dolayı arabaya girdiğini anlatan oto tamircisi Coşkun Aynacı da, şu uyarıyı yaptı: “Sürücüler arabaya vurabilir, ses yapabilir. Başımıza geldi, bir ay geçmedi iki kere aynı arabaya gittik. İkisinden de kedi kurtulmuş ama üçüncüsünde kurtulmayabilir. Fabrika ne kadar muhafaza yapsa da yine de kediler giriyor. Ayrıca çalıştırmadan önce adam bir iki kere kornaya bassa yeter.”

0 0 0 0 0 0
Abone Ol

“Neden kış günlerinde arabayı çalıştırmadan önce kaputa vurmalıyız ?” üzerine 8 yorum

  1. Muhammed says:
  2. Katibe says:
  3. Muhammed says:
  4. Muhsin says:
  5. Fisun Öne says:
  6. Hakan says:
  7. Berrin says:
  8. mirza says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir