Bilgi

Nostradamus’un Kehanetleri

Nostradamus’un Kehanetleri

Nostradamus, 1555 tarihinde gelecekteki olayları tahmin ettiği iddia edilen 942 kehanet içeren bir kitap yayınladı .

Gözlemciler, gerçek dünya olaylarını yansıtıyor gibi görünen bir avuç tahminlere rastladılar.
Gerçekte, Nostradamus’un kehanetlerinin çoğu zayıf bir şekilde tercüme edilmiştir spekülasyonları teşvik etmek için yeterince betimlenmiştir.

Nostradamus’un isminin anlamı, geleceği tahmin eden adam anlamına geliyor.

İddia edilen kehanet, 1555 yılında ünlü, şifreli kehanetleri yayınlamaya başladı. Ama bunlar sıradan şeyler değildi. Nostradamus’un iddia edildiği gibi gelecekteki haberleri tahmin edebilen bir divan olduğu iddia edildi.

16. yüzyıl eczacı ve astrolog’un tanınmış bir “görücü” olarak statüsü, Fransa’nın kraliçesi Catherine de Medici gibi zengin ve tanınmış bireylerin himayesini almasına izin verdi.

Nostradamus’un yıldızı 1566’da ölümünden sonra kaybolmadı. Eserleri, Adolf Hitler’in ve 11 Eylül saldırılarının yükselişi gibi olayları dünya olaylarına bağlayan kehanetleri dikkat çekmeye devam etti.

Ancak, burçlar gibi, tahminlerin kendileri belli belirsiz bir ifadeye sahiptir ve bu nedenle okuyucunun yorumları ve önyargılarına açıktır.

” Nostradamus, Bibliomancer: İnsan, Efsane, Hakikat ” biyografisi Peter Lemesurier, Nostradamus’un “tarihin kendisini tekrar ettiğine inandığını” söyler ve gerçekçi olayların ortaya çıkması için geçmiş olayları geleceğe yansıtma tekniğini kullandı. Dahası, araştırmacılar Nostradamus’un yazılarının modern çevirilerinin özensiz ve güvenilmez olduğunu savundular.

Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda, Nostradamus’un en ünlü tahminlerine bir bakalım:

1-II Henry’nin ölümü

II Henry'nin ölümü

Tahmin:

Genç aslan yaşlı olanı yenecek.
Tek savaşta alanında;
Gözlerini altın bir kafesin içinden delecek.
İki yara bir, daha sonra da acımasız bir ölümden öldü.

Ne oldu:
Fransa’nın 1559 Kralı Henry II. Yazında (altı yaşında olan ) , altı yaşında olan Gabriel, Comte de Montgomery, ( genç aslan) mızıkaladı. Turnuva, kralın kızının yaklaşan düğününü kutlamak için düzenlendi.

Son geçişinde, Montgomery’nin mızrağı, kralın zayıf bir şekilde bağlanmış siperliği boyunca patladı, ( altın bir kafesin içinden gözlerini deldi) ve ” II . Henry’nin Ölümü Üzerine ” adlı kitabına göre parçalandı.

Nöroşirürji Dergisi’nde , Kamilah Dowling ve James Goodrich, bolca akan kralın bilinçli olduğunu ve “dengesiz bir yürüyüşle bazı basamaklara doğru yürüyebildiğini” yazdı.

Ancak mızraktan çıkan kıymıklar, kralın gözüne, boğazına ve tapınağına ( iki tane yaralı) girmişti. Kraliyet cerrahlarının en iyi çabalarına rağmen, Henry II, 11 gün sonra yatağında ölmeden önce acı veren acı, nöbetler ve kısmi felç geçirdi ( o zaman acımasız bir ölümden ölür) .

Hepsi yüzeyde oldukça hassas geliyor. Ancak, ” Nostradamus: Resimli Kehanetler ” e göre, peygamberliğin doğruluğu şüphe uyandırmaktadır çünkü 1614’e kadar baskıda görünmemiştir.

2-Londra’nın Büyük Ateşi

Londra'nın Büyük Ateşi

Tahmin :

Londra’daki kan, bir hata yapacak.
Yirmi üçüncüsü yıldırım çarptı:
Kadim hanım yüksek yerden düşecek.
Aynı mezhebin bir kısmı öldürülecek.

Ne oldu:

Tarihe ilişkin olarak, 20 kez üçü 60’tır. Buna altı ekleyin ve 66’nız ya da 66’ncı yılınız var. Londra’nın ünlü üç günlük yangını 2 Eylül 1666’da başladı.

Bununla birlikte, yangın yıldırım tarafından kapatılmadı. Sıcak, kurak bir yaz ve Pudding Lane’de Thomas Farriner’in fırında bir kıvılcım cehennem için sahne hazırladı.

Smithsonian Dergisi’ne göre , köylü ve orta sınıf ölümleri kaydedilmedi, ancak yüzlerce hatta binlerce insanın alevlerde öldüğü sanılıyor.

BBC’nin bildirdiğine göre , Londralılar quatrain’in “aynı tarikat” kısmına ilişkin olarak Katolikler ve Hollandalılar arasındaki çatışmayı suçladılar ve bir dizi linç ve saldırının şehre içtiği ortaya çıktı. Fakat “aynı tarikat” mensuplarının üyeleri, aynı zamanda, Londra’ya atıfta bulunacak şekilde yorumlanabilecek olan “eski hanımefendi” ile bağlantılı olarak da bahsedilmektedir.

Nostradamus’un sözleri ile Londra’nın Büyük Ateşi’nin tarihsel olaylarını birbirine bağlayan bir gerçektir, çünkü bu tahmin daha zayıf kehanetlerden biridir.

3-Fransız Devrimi

Fransız Devrimi

Tahmin:

Köleleştirilmiş halktan şarkılar
Tezahüratlar ve talepler
Prensler ve lordlar cezaevlerinde esir tutulurken.
Bunlar gelecekte başsız salaklarla olacak
İlahi dualar olarak alın.

Ne oldu:

1789’da Bastille’in fırtınasıyla başlayan Fransız Devrimi, monarşinin devrilmesini ve yeni bir cumhuriyetin kurulmasını gördü.

Üçüncü Mülkiyet ( köleleştirilmiş halk ) Paris’in kontrolünü ele geçirdi ve taleplerini krallığa ( prensler ve lordlar) zorladı .

Sonuçta, devrim kanlı oldu. Soylulara ve ortaklara, devrim için hain ilan edilmiş ve giyotin ( başsız salaklar) başını kesmişlerdi.

Britannica’ya göre , daha sonra Terör Saldırısı sırasında 17 bin kişi infaz edilirken, 10.000 kişi hapishanede öldü. Bu rakamlar sadece aristokratlar değil, ilk Fransız Cumhuriyeti’nin tüm mağdurlarını da hesaba katıyor.

4-Louis Pasteur

Louis Pasteur

Tahmin:
Kaybolan şey keşfedildi, yüzyıllar boyunca gizlendi.
Papaz neredeyse Tanrı benzeri bir figür olarak kutlanacaktır.
Bu, ayın büyük döngüsünü tamamladığı zaman,
Fakat diğer söylentiler tarafından o şerefsiz olacaktır.

Ne oldu:
Bu tahminin etrafındaki heyecanın çoğu “pastörün” “papaz” ya da “çoban” için Fransızca kelimesi olduğu gerçeğine dayanıyor.

Louis Pasteur ( Pastor kutlanacak) mikrobiyal çürüme ( kayıp yüzyıllarca keşfedildi, keşfedildi, keşfedildi ) ile tanınır. Onun atılımı, tarih boyunca sayısız hayat kurtarmaya borçludur.

5-Adolf Hitler

Adolf Hitler

Tahmin:
Batı Avrupa’nın derinliklerinden
Genç bir çocuk fakir insanlardan doğacak,
Onun diliyle büyük bir toprağı baştan çıkaracak;
Şöhreti Doğu’nun alanına doğru artacaktır.

Ayrıca …
Açlıktan vahşi hayvanlar balığa geçecekler,
Savaş alanının büyük kısmı Hister’e karşı olacak.
Bir demir kafese, büyük olanı çizecek,
Almanya’nın çocuğu hiçbir şey gözlemlemediğinde.

Ne oldu:
20 Nisan 1889’da Adolf Hitler, Batı Avrupa’da bulunan Avusturya’da doğdu. Fakat ailesi orta sınıftı , fakir değildi.

Hitler kısmen kendi hitabet yetenekleri nedeniyle ( dilini baştan çıkararak ) iktidara yükseldi ve İkinci Dünya Savaşı’nı ( büyük bir asker ) Polonya’yı işgal ederek başlattı.

Bazı Nostradamus taraftarları, Hister’in Hitler’in bir hilesi olduğunu, ama aslında Tuna’nın Latince dönemini ifade ettiler.

6-Charles de Gaulle

Charles de Gaulle

Tahmin:

Roma ve Annemark’ın Herkül Kralı,
Üçlü Galyalı şefin soyadı ile,
İtalya ve St Mark’ın titremesinden biri,
İlk hükümdar, her şeyden önce tanınmış.

Ne oldu:
Charles de Gaulle, Fransa’nın üç kez lideri ( üçlü Galya şefi) oldu.

İlk olarak, De Gaulle İkinci Dünya Savaşı sırasında Özgür Fransız Kuvvetleri yol açtı. Ardından, İkinci Dünya Savaşı sonrası hükümetinin başbakanı oldu. Son olarak, De Gaulle Fransız Beşinci Cumhuriyet’in ilk cumhurbaşkanıydı.

Bunun dışında, bu quatrain’in ünlü Fransız politikacıyla ilgisi yok.

7-Hiroşima ve Nagazaki’nin bombalanması

Hiroşima ve Nagazaki'nin bombalanması

Tahmin:
Kapıların yakınında ve iki şehir içinde
Asla görülmeyen benzerleri vardır.
Veba içinde kıtlık, insanlar çelikle söndürüldü,
Kabartma için büyük ölümsüz Tanrı’ya ağlıyorum.

Ne oldu:
1945 yılının Ağustos ayında Amerika Birleşik Devletleri, Japonya adasında, Hiroşima ve Nagazaki’de ( iki şehir dahilinde ) iki atomik silah düşürdü. Kentler harap olmuştu ve patlamadan sağ kalan pek çok kişi radyasyon zehirlenmesinden ( kabartma için büyük ölümsüz Tanrı’ya ağlamaktan) muzdaripti.

Savaşın sonunda, Japonya da bir gıda kıtlığı krizinden ( veba içinde kıtlık) geçti.

8-John F. Kennedy ve Bobby Kennedy’nin suikastları

John F. Kennedy ve Bobby Kennedy'nin suikastları

Tahmin:
Büyük adam gün içinde bir yıldırım çarptı.
Bir dilekçenin hamili tarafından önceden bildirilen bir şeytan.
Tahminine göre, başka biri gece vakti düşer.
Reims, Londra’da çatışma ve Toskana’da bir huzursuzluk.

Ne oldu:
Başkan John Kennedy ( büyük adam) başkanlığı süresince çok sayıda ölüm tehdidi ( dilekçe ) aldı. 22 Kasım 1963’te Dallas’ı ziyaret ederken, cumhurbaşkanı vuruldu ( yıldırım ). Suikast, ülkeyi sarstı ve harap etti.

Kardeşi Bobby Kennedy daha sonra 5 Haziran 1968’de gece yarısından sonra suikast düzenledi ( gece saatlerinde bir başka düşüş) .

Reims ve Londra’daki çatışma ve Toskana’daki hastalık, ancak Kennedys’in suikastına uymuyor.

9-11 Eylül 2001

11 Eylül 2001

Tahmin:
Yeryüzünün merkezindeki deprem ateşi
Yeni Şehir etrafında titremelere neden olacak.
İki büyük kayalar uzun süre savaşacak,
Arethusa yeni bir ırmağı kızdıracak.

Ne oldu:
11 Eylül 2001 sabahı, New York City’deki ( New City ) Dünya Ticaret Merkezi’nin iki büyük gemisi ( iki büyük kayalar ) El Kaide teröristleri binalara kaçırılmış yolcu uçaklarını çarptığında yıkıldı.Nostradamus’un “Dünyanın merkezinden ateş” hakkındaki tahmini, 11 Eylül ile ilgili hiçbir şeyle bağlantı kurmuyor.

İlgili Makaleler

16 Yorum

  1. Adıyaman merkezden ben Nedim. merhaba arkadaşlar bu web sitesi inan ki dikkat çekici, facebookta paylaştım 29-06-2023 18:17:45

  2. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

  3. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

  4. Nostradamus’un Kehanetleri konusunda çok yazı okudum ama Nostradamus’un Kehanetleri konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

  5. Bolu şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

  6. Elazığ şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

  7. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu