istanbul masöz
Finans

Öğrencilere Düşük Faizli Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Öğrenciler gerek  eğitim giderleri karşılamak gerek ise eğitim süresince barınma ihtiyaçlarını karşılamak  için paraya  ihtiyaç duyarlar. Bu durumda aileden gelen desteklerin ve bursların  yetersiz kalması durumunda öğrenciler bankalara  yönelmektedir. Öğrenciler kefilsiz  kredi veren bankalar hakkında araştırma yaparak öğrenciye en düşük faizli  krediler konusunda  yardım aramaya  çalışırlar. Burada en çok tercih edilen devlet bankalarıdır.

Öğrenciye Kefilsiz  Kredi Veren Bankalar 

Konumuz her ne kadar öğrenciye düşük faizli kefilsiz kredi  veren bankalar olsa da bir  çok banka öğrenciye belirli limite kadar kredi  vermektedir. Özellikle şu içinde  bulunduğumuz dönem neticesinde  öğrenciye kefilsiz kredi  veren banka sayısı daha fazladır.

 

 • Halkbank:  10000 TL üst  limite kadar öğrencilere kefilsiz kredi vermektedir.
 • Vakıfbank: 12 Ay vade ile 40 000 TL kadar öğrenim destek kredisi  verebilmektedir.
 • Garanti: Eğitim masrafları için %1,32 faiz oranı ile  öğrencilere kredi vermektedir.
 • Odeabank: 60 Ay vade ve 20 000 TL üst limit ile öğrencilere kredi vermektedir.
 • Denizbank: 48 Ay vade  2000 limit ile %0,99 faiz oranı ile öğrenci kredisi  vermektedir.
 • Ziraat : Ziraat bankası ihtiyaç kredisi  çatısı altında öğrencilere  36 aya kadar eğitim destek kredisi  vermektedir.
 • Yaı Kredi: 50 000 TL üst  limite kadar  48 ay geri ödeme vadesi ile öğrencilere kredi  veren bankalar arasında yer almaktadır.

Öğrenci Kredisi  Çekerken Gerekli Evraklar 

Öğrenci olarak kredi  almak isteyenlerin yerine getirmesi  gereken bazı  koşullar vardır. Kredi  alırken de sizden bazı evraklar isteyebilmektedirler. Daha önceden kredi  çekeceğiniz banka ile bir ticari  geçmişiniz var ise iş daha kolay olacaktır. Yine de  başvuru yaparken;

 • Kimlik belgesi
 • Eğitim Durumu Gösteren Belge
 • E Devlet Şifresi

Bu yukarıda  belirttiğimiz belgeleri  bulundurmanız gerekebilir. Her bankanın prosedürü farklıdır.

 

Öğrencilikte Kredi Kullanmak 

Öğrenci iken kredi kullanmak  o  kadar da mantıklı bir şey değildir. Yapılan araştırmalara  göre öğrenci iken çekilen kredilerin büyük bir bölümünü  öğrencinin okulu bittikten sonra ebeveynleri  tarafından ödenmiştir. Bir çoğu da icralık  olmuştur. Çünkü öğrencilikten  çıktıktan sonra hemen  iş bulamayan ve bazen de  eğitimine devam etmek zorunda  olan öğrenciler , öğrenci  iken  çektikleri  kredileri  ödeyememişlerdir.

 

İlgili Makaleler

16 Yorum

 1. Öğrencilere Düşük Faizli Kefilsiz Kredi Veren Bankalar konusunda yorumlardan geldim. İyi anlatım olmuş tebrikler

 2. Öğrencilere Düşük Faizli Kefilsiz Kredi Veren Bankalar konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

 3. Öğrencilere Düşük Faizli Kefilsiz Kredi Veren Bankalar konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

 4. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 5. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Öğrencilere Düşük Faizli Kefilsiz Kredi Veren Bankalar konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu