Kapat

Öksürüğe ve Ses Kısıklığına İyi Gelen Doğal Tarifler

Öksürüğe ve Ses Kısıklığına İyi Gelen Doğal Tarifler 1
Abone Ol

Bitkilerle  Daha Dirençli Hale Gelebilirsiniz

Malum virüslerin kol gezdiği bir zamandayız. Öksürük, grip ve ses kısıklığına ilaç kullanmadan atlatmak için doğadan gelen pek çok şifalı bitki mevcut. Özellikle çocuklarda ilaç kullanımı bağışıklık sistemini zayıflattığı için mecbur kalınmadıkça önerilmiyor. Havanın soğuduğu bu günlerde hastalıkları hafif atlatmanızı sağlayacak, sıklıkla kullandığım birkaç tarifi sizlerle paylaşmak istedim.

Öksürüğe ve Ses Kısıklığına İyi Gelen Doğal Tarifler 2

Ses kısıklığı İçin:

Ses kısıklığı özellikle iletişim sektöründe olanlar için oldukça tatsız ve sıkıntılı bir durumdur. Bu sıkıntıyı gidermek ve boğazınızı yumuşatmak için iki elmayı kabuklarıyla beraber doğrayın ve çekirdeklerini de ekleyerek bir litre suda birkaç diş karanfil ile birlikte elmanın çekirdekleri yumuşayana kadar kaynatın. Karışımı ılındıktan sonra günde iki üç bardak tüketin. Sıcak ya da soğuk içmek boğazları tahriş edeceği için ılık tüketmek özellikle önemli.

 

Öksürüğe ve Ses Kısıklığına İyi Gelen Doğal Tarifler 3

İnatçı öksürük ve alerjik tıkanıklıklar için:

Taze zencefili ince rendeyle rendeleyip suyunu süzün ve bu suya bal katarak iyice karıştırın. Yarım saat beklettikten sonra tok karnına bir ila iki tatlı kaşığı için. Özellikle küçük çocuklar için bronş tıkanıklığına iyi geliyor. Ayrıca gece tutan inatçı öksürükler için okaliptüs içeren bir merhem ya da yağı çocuğunuz veya kendinizin ayaklarının altına masaj yaparak iyice yedirin ve ardından çorap giyerek yatın. Yarım saat içinde öksürüğün kesildiğini fark edeceksiniz.

 

 Boğaz enfeksiyonları için:

Bir limonun suyunu sıkın ve içine taze zencefil dilimleri koyarak bir saat bekletin. Ardından bu sudan birkaç tatlı kaşığı için. Ayrıca bir ayvanın kabuklarını soyup doğrayın. Çekirdekleriyle beraber kaynatarak ılıyınca günde bir iki bardak tüketin. Ayva boğazları yumuşatarak rahatlatmakta çok etkili.

 

Öksürüğe ve Ses Kısıklığına İyi Gelen Doğal Tarifler 4

 Ağrıyan eklemler ve inatçı bel ağrıları için:

Yağmurlu havalar özellikle eklem problemlerini ve ağrıları şiddetlendiriyor. Bu da basınçla beraber hastalara büyük sıkıntılar yaşatabiliyor. Ağrılarınızı hafifletmek için eşit miktarda çörek otu yağı ve nane yağını karıştırın ve ağrıyan bölgeye iyice masaj yaparak yedirdikten sonra sarın. Ağrılarınızın hafiflediğini fark edeceksiniz.

 

Ağız içi yaraları ve diş enfeksiyonları için:

Ilık tuzlu suyla gargara yaptıktan sonra bir tatlı kaşığı çörek otuyla gargara yapın ve daha sonra bir tatlı kaşığı çörek otu yağı için.

 

Romatizma ağrıları için:

Bir tutam karabaş otunu kaynar suda beş dakika demledikten sonra bir çay kaşığı bal katarak sabah ve akşam yemeklerden önce tüketin. Kiraz sapı ve ısırgan otu karışımı kürü de aynı şekilde tüketilerek ağrılarınızı hafifletebilir.

Aradığınızı bulamadınız mı ? Sorun cevaplayalım ... Sende hemen >> Tıkla Sor

“Öksürüğe ve Ses Kısıklığına İyi Gelen Doğal Tarifler” üzerine 3 yorum

  1. Adıl says:
  2. Nesrin says:
  3. Alexsiz says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam & Sponsorluk
ajax-loader