İş FikirleriSosyal Medya

Pinterest İle Para Kazanmanın 3 yolu

Pinterest İle Para Kazanmanın 3 yolu

Pinterest İle Para Kazanmak

Pinterest ile para kazanmak birçok sosyal ağ aracılığıyla para kazanmak kadar mümkün bir şey. Hatta diğer bazı sosyal ağ mecralarına göre daha basit bir para kazanma yöntemi bile olabilir. Pinterest paylaşım yapma sitesidir. Güzel fotoğraflarınızı, insanları bilgilendirmek veyahut eğlendirmek adına pinterestte paylaşırsınız. Paylaştığınız görseller insanların hoşuna giderse fotoğrafınızı kendi profillerinde paylaşırlar veyahut sizi takip etmeye başlarlar. Pinterest ile para kazanmak için ilgi çekici fotoğraflar paylaşmalısınız veyahut insanlara bilgilendirici fotograflat veya videolar ile sizleri takip etmesini sağlamalısınız. Pinterestte bir ürünün satışını da yapabilirsiniz. Affiliate marketing denilen bu olay, ürün satılan bir yerden topluluğunuza ürün satmak demektir. Yani arada ki komisyonu siz alırsınız. Topluluğunuzun ihtiyacı olduğunu düşündüğünüz ürünleri bulup ilgi çekici bir şekilde satarakta para kazanabilirsiniz. Farklı yöntemler ile pinterest ile para kazanmak mümkündür.

Pinterest ile Para Kazanmak İsteyenler İçin Tavsiyeler


1. Blog Açın: İnsanların ilgisini çekecek bilgiler paylaşarak hem adsenseden hem de pinteresttan  gelir sağlayabilirsiniz. Pinterestte en çok takip edilen içerekler genellikle moda, dekarasyon, saç stilleridir. Bunları içeren bir blog açtığınızda pinterestten sitenizi  ziyaret eden sayısı oldukça artacaktır.

2.İlgi Çekin: Pinterest ile para kazanmak istiyorsanız insanların ilgisini çekmeniz şart. Onların dikkatini çekecek canlı fotoğraflar ve bilmek isteyeceğini bilgileri onlara sunmalısınız. Pinterestte genel olarak büyük boy ve dikey oranı yüksek olan fotoğraflar daha fazla dikkat çekmektedir. 600×1200 px boyutunda olan fotoğraflar insanların daha fazl fotoğraflarınıza bakmasını sağlayacaktır.

3.Dikkat Edin: Pinterest insanları sitenize yönlendirmenize kurallar dahilinde sıkıntı çıkarmayan bir platformdur. Fakat siz sürekli spam yapıp aynı şeyleri paylaşırsanız bu hesabınızın banlanmasına ve tüm emeklerinizin boşuna gitmesine neden olacaktır. Bu yüzden paylaştığınız link ve fotoğrafınızın uyumlu olmasına, sürekli aynı fotoğrafı paylaşmamaya, fotoğraflarınızın özgün olmasına dikkat edin. Bazen diğer kullanıcılar ile etkileşime girip, bazı panolara yorumlarınızı belirterek dikkatleri üzerinizden çekebilirsiniz.

Pinterest ile para kazanmak birçok ağından para kazanmak ile benzerdir. Bir konuya ilgili kişileri bir arada toplayın ve onlara uygun içerikler üreterek para kazanın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu