istanbul masöz
Oyun

PUPG En Etkili Silah Seçimi

Pubg mobile, emulatör ya da PC versiyonunda  oynayanların en önemli önceliği  pubg silah seçimi  konusudur.  Çünkü oyunda  başarılı olmak ve  rakipleri alt etmek için ilk en önemli olan unsur silah  seçimi’ dir.

Oyun haritasına ilk  atladığınızda  silah seçimi  için  çok bir alternatifiniz olmuyor. İlk yapmanız gereken hızlı bir şekilde  hedefinize inip bulabildiğiniz ilk silahı alarak gardınızı almak . Daha sonra  yelek kask vs. Ama ilk  kritik dakikaları atlattığınızda  loot yapmak için daha çok vaktimiz oluyor. Bu noktada çeşitli silah kombinasyonlarını  seçiyoruz. Burada daha  önceki deneyimler ve uzmanların görüşleri  çok önemli. Çünkü alabileceğimiz 2 silah ve 1 tabanca  grubundan ( Tabanca kullanımı genelde olmuyor ama ) .  Burada hangi  silah kombinasyonlarının daha  iyi olabileceğini inceleyeceğiz.

PUBG Silah Seçimi

Silah seçimi yaparken genelde haritaya göre ve kullanım kolaylığınıza  göre hareket etmeniz daha  doğru  olacaktır. Size aşağıda birbiri  ile uyumlu ve  etkinliği kanıtlanmış silah  kombinasyonları göstermeye çalışacağım.

En iyi PUBG Silah Kombinleri 

 

PUPG En Etkili Silah Seçimi 2

Şüphesiz  PUBG de milyonlarca  oyuncunun kullandığı en iyi silah  kombini M416 ve M24 ikilisidir. Silahların parçalarını eksiksiz bir şekilde topladığınızda  3 seviye kask ve yelek ile birlikte Pubg ‘de alamayacağınız oyun  yoktur. M416 verdiği hasar ve serilik bakımından size  üst düzey bir performans sağlayacak, M24 de uzak mesafe atışlarda sizin yardımınıza koşacaktır. M24 daha zor bulunduğundan bu kombini KAR98 ile de  tamamlayabilirsiniz. Ama  M416 ve M 24 ikilisi  sizi  en iyi  pubg silah kombinine kavuşturacaktır.

PUPG En Etkili Silah Seçimi 3

Bir  diğer kombinimiz ise  DP28 ile M 416 .  M416 5,56mm  mermi  ile size yakın ve orta mesafelerde  seri bir atış   kazandırırken, DP28 ile 4X dürbün kullanarak uzak mesafelerdeki düşmanları  bile alt edebilirsiniz. DP28 40 üzerinde mermi kapasitesi ile 7,62 mm merminin  gücünü size fazlası ile hissettirecektir.

Dezavantajı şarjör yenileme süresinin yavaşlığı da olsa  M416 ile yapacağınız kombinde  direk silah değiştirerek  bu dezavanjı ekarte edebilirsiniz. DP 28 çatal ayaklı bir  model olduğundan  yatarak  yapacağınız taaruzlar daha etkili olacaktır.

 

M762  ve  Kar98  

PUPG En Etkili Silah Seçimi 4

Bu ikilinin tek dezavantajı  iki silahın da  7,62 mm  mermi  kullanmasındır. Bu  kombini  yoparsanız daha çok mermi  bulmanız gerekecektir. Ama KAR98 sadece 5 mermi aldığı  için ona ayırdığınız mermi çok az olacaktır. M762 ve Kar98 kombini pubg  mobile de sizi en hızlı bir  şekilde  liderliğe  çıkarabilir.

 

PUPG En Etkili Silah Seçimi 5

Oyunda  bir diğer silah seçim  kombini de  AKM ile MİNİ ‘dir. Biri tüm zamanların en stabil çalışan silahı, diğeri de hem seri hem şarjör kapasitesi iyi olan  güçlü bir  5,56 mm.  AKM ‘de doğru eklentileri  bulduğunuzda verdiği hasar ile rakipleriniz kolaylıkla alt edebilirsiniz. Mini 14  ile de 4x yada  6x dürbün ile uzak mesafelerde etkili sonuçlar alabileceksiniz.

Pubg en iyi silah seçimi konumuzu hazırlarken herkes tarafından en çok  kullanılan silah kombinlerini anlatmaya çalıştık. Tabi her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır. Sizin de  kombinleriniz ya da silah seçim kritlerleriniz farklı olacaktır.

Pompalı + M24

UMP + SKS

vb bir çok kombin ile oyunda savaşabilirsiniz. Ama  en çok kullanılan ve pubg için en iyi silah seçimleri  yukarıda  belirttiklerimiz gibidir. Biz  genellikle normal gezinimde  bulabileceğimz silahlar üzerinden gittik ama pubg en iyi  silah kombinlerinde  air droplardan çıkan M249 Groza ve AVM de unutmamak lazım.

Siz de en çok başarılı olduğunuz silah kombinlerinizi  yorumlardan bize  belirtebilirisiniz. 

İlgili Makaleler

15 Yorum

  1. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. PUPG En Etkili Silah Seçimi konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

  2. Oyun kategorisinde yazmış olduğunuz PUPG En Etkili Silah Seçimi konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

  3. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

  4. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu