istanbul masöz
YaşamSağlık

Radyasyondan Koruyan Doğal Taşlar Nelerdir ?

İşyerinizde ve Evinizde Radyasyonun Olumsuz Etkilerinden Doğal Taşlar ile Korunun

Radyasyondan Koruyan Doğal Taşlar

Sayısız elektronik cihaz ve eşyaların arasında yaşıyoruz artık. Evlerimizde, iş yerlerimizde, her yerde elektronik eşyalar içeren ortamlardan yayılan radyasyon ve ışıklara maruz kalıyoruz. Organizmanın işleme düzenini bozan radyasyon ve serbest radikaller, fiziksel ve ruhsal açıdan bizleri olumsuz olarak etkiliyor. Teknolojinin giderek geliştiği ve telefon pazarının sınır tanımadığı dünyamızda, gelişmelere paralel olarak artan radyasyonun sağlığımız üzerindeki negatif etkileri azaltabilmek için bazı küçük ama önemli önlemler alabiliriz. Bu konuda da doğal taşların gücünden faydalanılabiliyor. Aragonit, Dağ Kristali, bakır taşı, azurit taşları günlük hayatta maruz kaldığımız radyasyona karşı koruma sağlıyor. Bu taşlar sadece radyasyona değil, uzun süre araba ve bilgisayar kullanan, ışınlardan gözleri ve zihni yorulmuş kimselere de iyi gelir. Taşların diğer faydaları yazıda belirtilmiştir.

Radyasyondan Koruyan Doğal Taşlar Nelerdir ? 2

ARAGONİT TAŞI 

Yapılan araştırmalar sonucunda 2.7 milyar yaşında bilge bir taş ortaya çıkan Aragonit, çok uzun bir zamandır dünyada bulunduğundan şifa gücü çok fazla olan biri taştır.

Milyar yıllık olanları İspanya’nın Aragon kentinden çıkarılır. Ülkemizde ise Toros dağlarından çıkarılır. Fakat bunlar diğerlerine oranla 30 milyon yıllık olan daha genç taşlardır.

 

Argonit Taşı Faydaları

 • Günlük hayatta maruz kaldığımız radyasyona (bilgisayar, cep telefonları vs…) karşı da belli bir oranda koruma sağlar.
 • Uzun süre tok tutma özelliği olduğu söylenir.
 • Ağrı, sızılarda, ilaç tedavisiyle birlikte sürekli vücudunuzda taşıdığınızda tedaviye yardımcı olur.
 • Bağışıklık sistemini kuvvetlendirip enerji verir.
 • Üzerinde taşıyan kişiye sakinlik ve huzur verir.

 

Dağ Kristali Faydaları Nelerdir ?

DAĞ KRİSTALİ

Beyaz ve siyah renklerde veya renksiz olarak, saydam ve yarı saydam şekilde bulunur. Kristal kuvarsın bir türüdür. Eğer kristalinizi çok uzun süre kullandıysanız enerjisi tükenebilir. Toplamış olduğu negatif enerjiyi size aktarmaya başlar. Bunu baş ağrısı ve mide bulantısı olarak hissedebilirsiniz. Bu durumda kristalinizi tekrar kullanmadan önce toprağa gömüp bir gece boyunca bekletilerek temizlemeniz gerekir. Ayrıca kristalinizi bir ametistin yanında bırakmanız da temizlenmesini sağlar.

 

Dağ Kristali Faydaları

 • Cep telefonu, telsiz gibi cihazlardan yayılan radyasyonu toplar.
 • Beyin fonksiyonlarını uyarır.
 • Göze faydalıdır.
 • Güç ve canlılık kaybına karşı koruma sağlar.
 • Zihinsel konsantrasyonu kuvvetlendirir.
 • Tene temas ettirerek kıyafet altında taşındığı takdirde, kişiyi diğer insanların negatif enerjisinden korur. Pozitif insanlar içindeyseniz taşınızı görünür şekilde takın. Böylece çevrenizdeki insanların pozitif enerjisini toplar.
 • Baş ağrısını hafifletici özelliği vardır.
 • Sindirim ve kan dolaşımı sistemini sağlıklı tutar, hastalıkların iyileşme sürecini hızlandırır.

 

Not: Hangi amaçla kullanılırsa kullanılsın, yeni satın aldığınız bir kristali kullanmadan önce mutlaka bir gece toprağa gömerek üzerindeki negatif enerjiden arındırın. kristaller onun enerjisine alışık olmayanlarda ilk başlarda baş ağrısına sebep olabilir. Böyle bir durumda ara sıra kristalinizi çıkarın. Ancak enerjisine alıştığınız zaman sürekli olarak takabilirsiniz.

 

Radyasyondan Koruyan Doğal Taşlar Nelerdir ? 3

AZURİT TAŞI

Azurit, bir çeşit bakır cevheridir. Kristal yapısı birbirine dik ama farklı uzunlukta olan eksenlerden oluşur. Çoğunlukla bakır yataklarında bulunur. Çıkarıldığı ülkeler arasında Rusya, Amerika ve Avustralya bulunur.

 

Azurit Taşı Faydaları

 • Uzun süre araba kullanan ya da bilgisayar başında çalışmaktan dolayı gözleri yorulanlara iyi gelir.
 • Sinir sistemindeki enerji akışını artırır, oksijenin daha iyi kullanılmasını sağlar.
 • Düşünceleri berraklaştırır.
 • Azurit taşı dönemi kramplarında ya da yumurtalık sancılarını gidermekte kullanır.
 • Duyguların ve düşüncelerin rahatça ifade edilebilmesini sağlar.
 • Kişinin, iç dünyasını hissedip onu dışa vurma yeteneğini artırır.

Radyasyondan Koruyan Doğal Taşlar Nelerdir ? 4

MALAKİT (BAKIR TAŞI)

Malakit Taşı’na, ‘Bakır Taşı’ veya ‘Tavus Kuşu Taşı’ da denir. Işıltılı yeşil veya siyahımsı koyu yeşil renklere sahip sahip olan Malakit’in soluk yeşil çizgileri vardır. Zaire, Namibya, Rusya, İngiltere ve Amerika’da çıkarılır. Malakit, bakır yataklarında oluşan bir çeşit mineraldir. Kolay kırılan bir yapıya sahiptir. Gerçek Malakit taşı, aşırı duygulanmalara karşı kırılgandır. Aşırı duygusal kişilerin sürekli kullanması sakıncalıdır.

 

Bakır Taşı Faydaları

 • Radyasyonun etkilerinden korur.
 • Bedeni ve ruhu arındırır.
 • Yaydığı enerji canlılık verir, hücreleri yeniler.
 • Hoşgörüyü artırır.
 • Fiziksel ağrıları, özellikle diş ağrısını, doğum sancısını, romatizmal ağrıları ve eklem ağrılarını hafifletir. Ağrıları dindirmek için taşlar o bölgeye masaj yapılması daha iyi sonuç verir.
 • Sıkıntılı ruh halini geçirir, neşe verir.
 • Kalbi ve kan dolaşım sistemini korur.
 • İlk bakışı çektiğinden nazara karşı koruma sağlar.

Radyasyondan Koruyan Doğal Taşlar Nelerdir ? 5

 

ALEKSANDRİT TAŞI 

Aleksandrit taş ilk çıkarıldığında rengi yeşil olduğundan dolayı zümrüt zannedildi. Ancak Aleksandrit taşı güneş ışığına tutulduğunda mavimsi yeşil bir renk alır. Mum ışığına tutulduğunda ise kırmızımsı mor bir renk alır. Loş ışıkta kahverengi renk alır. Bu taşın farklı renkler almasının sebebi bileşiğinde bulunan titanyum kromdur. Aleksandrit taşının çıkarıldığı başlıca ülkeler: Rusya, Burma, Madagaskar, Sri Lanka ve Brezilya’dır.

 

Aleksandrit Taşı Faydaları

 • Cildi zararlı ışınlara karşı koruduğuna inanılır.
 • Kişiler üzerinde yatıştırıcı ve iyileştirici etkileri vardır.
 • Merkezi sinir sisteminde meydana gelen problemlere karşı iyi gelir.
 • Kişideki yeteneği ve özgüveni geliştirmeye yardımcı olur.

İlgili Makaleler

21 Yorum

 1. Radyasyondan Koruyan Doğal Taşlar Nelerdir ? konusunda anlatımınız çok iyi olmuş . İyi çalışmalar dilerim

 2. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 3. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Radyasyondan Koruyan Doğal Taşlar Nelerdir ? konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

 4. Merhaba bu konuda daha detaylı bir bilgi almak isterim iletişim kısmından size yazdım dönüş bekliyorum

 5. Kırıkkale şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 6. Merhaba bu konuda daha detaylı bir bilgi almak isterim iletişim kısmından size yazdım dönüş bekliyorum

 7. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

 8. Radyasyondan Koruyan Doğal Taşlar Nelerdir ? konusunda anlatımınız çok iyi olmuş . İyi çalışmalar dilerim

 9. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 10. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 11. Yaşam kategorisinde yazmış olduğunuz Radyasyondan Koruyan Doğal Taşlar Nelerdir ? konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

 12. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

 13. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu