istanbul masöz
YaşamSağlıkVideo

Saç Bakım Maske ve Kremleri

Saç bakımının en çok kullanılan ürünü olan şampuandan sonra saçı kaybeden nemine tekrar kavuşturmak ve daha yumuşak olmasını sağlamak gibi nedenlerden dolayı kullanılan saç kremleri saçın yapısına uygun olarak seçilmelidir. Kremlerden sonra çok yıpranmış saçlara yoğun bakım yapabilmek için saç maskeleri kullanılmaktadır.

Saç Bakım

Saça yoğun bakım yapan saç bakım maskelerine örnek olarak, içeriğinde bitkisel ve hyaluronik asit içeren Phytonkertine Saç Maskesi verilebilir. İçeriğinde yer alan seramidler sayesinde saçın tabakasının sağlıklı ve canlı görünmesine yardımcı olur.

Formülize edildiği bileşenleri sayesinde saça yoğun bakım uygulayarak saçın yeniden yapılanmasına ve canlanmasına yardımcı olmaktadır. Maskeyi saçınızı şampuanladıktan sonra durulayıp parmak uçlarınızla masaj yaparak saç uçlarına ve tam diplerine gelmeyecek şekilde saçın tamamına uygulayın.

İnce telli ve normal saçlar 3 ile 5 dakika, kalın telli ve çok kuru saçlar 10 dakika saçında beklettikten sonra saç durulanır. Verimli bir sonuç elde edebilmek adına bakım maskesi, uygun bakım kremi ve şampuanı ile birlikte kullanılmalıdır.

Saç Bakım Maskeleri
Saç Bakım Maskeleri

Saç Bakım Maskeleri

John Frieda Frizz- Ease Yoğun Nemlendirici Besleyici Bakım Maskesi, içeriğinde yer alan Avokado Yağı ile kuru, yıpranmış, kırılmış ve boyalı saçlara yoğun bakım yaparak saçları eski sağlığına kavuşturmaya yardımcı olur.

Kurumuş saçların eski nemine tekrar kavuşmasını sağlayarak, saçların sağlıklı ve canlı görünmesini destekler. Boyalı ve yıpranmaya meyilli saçlarında kullanılması için uygundur. Şampuanlanan ve durulanan temiz saçların uç kısımlarına yedirilerek uygulanır, 3 ile 5 dakika arası bekletilir ve durulanır.

Saç bakımında kullanılan bir diğer ürün, Cashılan ve Hyalorıce bileşenleri ile formüle edilmiş Cosmed Canlandırıcı saç kremi olmaktadır. İçeriğinde bulunan bileşenler sayesinde saçın, daha kolay taranmasını, çabuk ve kalıcı olarak şekil almasını sağlayarak saçın kırılmasının ve elektriklenmesinin önüne geçmektedir. Saç şampuanlanıp yıkandıktan sonra, nemli saça uygulanır yaklaşık 5 dakika beklettikten sonra durulanır.

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

  2. mrh her gün bu tür konular okuyama çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu