Kapat

Sadece 5 adımda instagram takipçi sayınızı arttırın!

instagram-takipci-sayını-artır-zanalab-zanalabcom
Abone Ol
’ın 2020 yılına kadar ABD’de 26,9 milyon kullanıcıya ulaşılacağa tahmin ediliyor. Bu tahmin, Facebook, Twitter veya diğer sosyal medya platformlarından çok daha fazlası anlamına geliyor. Sosyal medya platformları, gençler arasında popülerliğini korurken, artan mobil reklam stratejileri sayesinde çok daha popüler bir hal almış durumda. Sosyal medya siteleri resmen altın çağını yaşıyor. Bunların arasında en popüler olan ise Instagram. Gelin Instagram takipçi sayınızı beş adımda arttıralım.
Instagram hesabınızı büyütmek ve bu platformdan daha fazla yararlanmak için fikirler arıyorsanız, zamanınızı sizi takip edenlerin ayak izlerini takip ederek boşa harcamayın. Instagram hesapları için hayati öneme sahip sekiz öneriye beraber bakalım.

1. Yasaklanan etiketleri kullanmayın.

Instagram aktif şekilde kullanılan etiketlerin birçoğunu yasaklıyor. Yasaklanan etiketler arasında #singlelife gibi masum görünenler bile var. Bu nedenle gönderilerinizde etiket kullanırken iyi araştırma yapmanız gerekmektedir.

2. Hikayelerinizde ve gönderilerinizde konum yani yer etiketi özelliğini kullanın.

Instagram gönderilerinde ve hikayelerinde yer etiketleri kullanmak, yerel kullanıcıların sizin gönderilerine erişmesine olanak sağlayacaktır. Buda yeni kişilerin sizin profilinizi keşfetmesine büyük katkıda bulunacaktır. Günümüzde Instagram üzerinde gönderilerin %15’i yer etiketleri üzerinden keşfedilmektedir.
Sadece 5 adımda instagram takipçi sayınızı arttırın! 1

3. Popüler etiketler yerine yeni çıkan etiketler kullanmaya özen gösterin. Bu sizi Öne Çıkarılan gönderiler arasına girdirecektir.

Gönderileriniz açıklamalarını #fotoğraf, #deniz, #güneş gibi popüler etiketlerle doldurmak çok çekici gelebilir. Bu etiketlerin milyonlarca kullanıcıya ulaştığı doğrudur, ancak uzun vadede hesabınızın büyümesi için daha fazla çaba göstermeniz gerekecektir. İhtiyacınız olan, daha fazla etkileşim sağlayacak ve bir marka oluşturmanıza yardımcı olacak topluluk odaklı, özel etiketler. Az popüler etiketleri bulmak için; INK361 uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu araç sayesinde, popüler olmaya başlayan içerikleri ücretsiz bir şekilde bulabilirsiniz. Hesabınızın takipçi sayısı 50.000’den küçükse arama hacmi 50.000’den küçük olan etiketleri kullanmaya özen gösterin.

4. Biyografinizi güncellemeyi unutmayın.

Potansiyel yeni takipçilerin ilgisini çekmek için 160 karakter sınırınız var. Biyografinizde, kim olduğunuzu, ne tür içerikler ürettiğinizi ve gelecekte neler üreteceğinizi açıklayıcı bir şekilde belirtmeyi unutmayın.

5. Yaratıcı bir isim seçin. (kullanıcı adı değil)

Hesaplarınızda eğer ünlü bir kişi değilseniz, kendi adınızı kullanmayın. İnsanların ilgisini çekecek ve aradıklarını tam olarak bulabilecekleri anahtar kelimeleri kullanmaya önem gösterin. Örneğin; kadın giyim ürünleri ile ilgili bir sayfa oluşturuyorsanız, sizin için en iyi Instagram ismi; Kadın Giyim Dünyası olmalıdır.
Bu makalede sizinle paylaştığım özelliklere dikkat ederseniz, Instagram takipçi sayınızın gün geçtikçe daha kaliteli ve hızlı bir şekilde arttığını gözlemleyeceksiniz.
Aradığınızı bulamadınız mı ? Sorun cevaplayalım ... Sende hemen >> Tıkla Sor

“Sadece 5 adımda instagram takipçi sayınızı arttırın!” üzerine 5 yorum

  1. Hasan says:
  2. Seyda says:
  3. Neşet says:
  4. Pakize Su says:
  5. Fisun Öne says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam & Sponsorluk