istanbul masöz
Sosyal Medya

Sadece 5 adımda instagram takipçi sayınızı arttırın!

Instagram’ın 2020 yılına kadar sadece ABD’de 26,9 milyon kullanıcıya ulaşılacağa tahmin ediliyor. Bu tahmin, Facebook, Twitter veya diğer sosyal medya platformlarından çok daha fazlası anlamına geliyor. Sosyal medya platformları, gençler arasında popülerliğini korurken, artan mobil reklam stratejileri sayesinde çok daha popüler bir hal almış durumda. Sosyal medya siteleri resmen altın çağını yaşıyor. Bunların arasında en popüler olan ise Instagram. Gelin Instagram takipçi sayınızı beş adımda arttıralım.
Instagram hesabınızı büyütmek ve bu platformdan daha fazla yararlanmak için fikirler arıyorsanız, zamanınızı sizi edenlerin ayak izlerini takip ederek boşa harcamayın. Instagram hesapları için hayati öneme sahip sekiz öneriye beraber bakalım.

1. Yasaklanan etiketleri kullanmayın.

Instagram aktif şekilde kullanılan etiketlerin birçoğunu yasaklıyor. Yasaklanan etiketler arasında #singlelife gibi masum görünenler bile var. Bu nedenle gönderilerinizde etiket kullanırken iyi araştırma yapmanız gerekmektedir.

2. Hikayelerinizde ve gönderilerinizde konum yani yer etiketi özelliğini kullanın.

Instagram gönderilerinde ve hikayelerinde yer etiketleri kullanmak, yerel kullanıcıların sizin gönderilerine erişmesine olanak sağlayacaktır. Buda yeni kişilerin sizin profilinizi keşfetmesine büyük katkıda bulunacaktır. Günümüzde Instagram üzerinde gönderilerin %15’i yer etiketleri üzerinden keşfedilmektedir.
Sadece 5 adımda instagram takipçi sayınızı arttırın! 1

3. Popüler etiketler yerine yeni çıkan etiketler kullanmaya özen gösterin. Bu sizi Öne Çıkarılan gönderiler arasına girdirecektir.

Gönderileriniz açıklamalarını #fotoğraf, #deniz, #güneş gibi popüler etiketlerle doldurmak çok çekici gelebilir. Bu etiketlerin milyonlarca kullanıcıya ulaştığı doğrudur, ancak uzun vadede hesabınızın büyümesi için daha fazla çaba göstermeniz gerekecektir. İhtiyacınız olan, daha fazla etkileşim sağlayacak ve bir marka oluşturmanıza yardımcı olacak topluluk odaklı, özel etiketler. Az popüler etiketleri bulmak için; INK361 uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu araç sayesinde, popüler olmaya başlayan içerikleri ücretsiz bir şekilde bulabilirsiniz. Hesabınızın takipçi sayısı 50.000’den küçükse arama hacmi 50.000’den küçük olan etiketleri kullanmaya özen gösterin.

4. Biyografinizi güncellemeyi unutmayın.

Potansiyel yeni takipçilerin ilgisini çekmek için 160 karakter sınırınız var. Biyografinizde, kim olduğunuzu, ne tür içerikler ürettiğinizi ve gelecekte neler üreteceğinizi açıklayıcı bir şekilde belirtmeyi unutmayın.

5. Yaratıcı bir isim seçin. (kullanıcı adı değil)

Hesaplarınızda eğer ünlü bir kişi değilseniz, kendi adınızı kullanmayın. İnsanların ilgisini çekecek ve aradıklarını tam olarak bulabilecekleri anahtar kelimeleri kullanmaya gösterin. Örneğin; kadın giyim ürünleri ile ilgili bir sayfa oluşturuyorsanız, sizin için en iyi Instagram ismi; Kadın Giyim Dünyası olmalıdır.
Bu makalede sizinle paylaştığım özelliklere dikkat ederseniz, Instagram takipçi sayınızın gün geçtikçe daha kaliteli ve hızlı bir şekilde arttığını gözlemleyeceksiniz.

İlgili Makaleler

30 Yorum

 1. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

 2. Sadece 5 adımda instagram takipçi sayınızı arttırın! konusunda anlatımınız çok iyi olmuş . İyi çalışmalar dilerim

 3. İzmir şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 4. Sadece 5 adımda instagram takipçi sayınızı arttırın! konusunda çok yazı okudum ama Sadece 5 adımda instagram takipçi sayınızı arttırın! konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 5. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

 6. Sadece 5 adımda instagram takipçi sayınızı arttırın! konusunda bizi çok iyi bilgilendirdiniz teşekkür ederiz.

 7. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

 8. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 9. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 10. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Sadece 5 adımda instagram takipçi sayınızı arttırın! konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

 11. Sadece 5 adımda instagram takipçi sayınızı arttırın! konusunda çok yazı okudum ama Sadece 5 adımda instagram takipçi sayınızı arttırın! konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 12. Sadece 5 adımda instagram takipçi sayınızı arttırın! konusunda yorumlardan geldim. İyi anlatım olmuş tebrikler

 13. Çankırı şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 14. Sadece 5 adımda instagram takipçi sayınızı arttırın! konusunda bizi çok iyi bilgilendirdiniz teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu