Finans

Sanal Kart Çeşitleri Nelerdir?

Sanal kart oluşturmak, günümüzde internet alışverişi yapmak için kişiler tarafından sık tercih edilen bir ödeme yöntemi haline geldi. Fiziksel kredi kartı yerine sanal kart kullanımının giderek artması, kişiler için internetten alışveriş sırasında kart bilgilerinin kaydedilmesi veya yaşanacak sorunların önüne geçebilmesi adına güven de sağlıyor. Peki hangi sanal kartlarını kullanabiliriz? Sanal kart çeşitleri nelerdir? Bizlere kolaylık sağlayan bu güvenli kartlara birlikte göz atalım.

Sanal Kart Çeşitleri Nelerdir?

İninal Sanal Kart

İninal sanal kart, en çok araştırılan ve kullanılan sanal kartladan biridir. İninal sanal kart oluşturma işlemi, ininal cüzdan aracılığıyla kolay bir şekilde yapılabilmektedir. İninal kart, sadece internet alışverişleri için kullanılabilir ve nakit çekme özelliği taşımaz.

İninal sanal kart kullanıcıları arasına dahil olacaksınız, İninal cüzdan uygulaması üzerinden işlemi gerçekleştirmeniz gerekiyor. Bahsi geçen uygulamayı indirdikten sonra, uygulamaya girip karşınıza çıkacak kart görselinin üzerine tıklayın ve görüntüleyin. Görüntülenen bilgiler ile sanal kartınızı oluşturun ve internette güvenli alışveriş yapmaya başlayın.

Başarıyla oluşturduğunuz sanal kartınıza bakiye yüklemek istiyorsanız, uygulama aracılığıyla bakiye yükleme kısmını kullanmanız gerekiyor. Bununla beraber, sanal kartın barkod numarası ile yükleme noktalarından da bakiye yükleyebiliyorsunuz.

İş Bankası Sanal Kart

İş Bankası, en çok müşteriye sahip ve Türkiye’nin en büyük bankalarından bir tanesidir. İş Bankası sanal kart ise Maximum sanal kart ismiyle karşımıza çıkıyor. İnternet kullanarak yapmak istediğiniz alışverişlerde, sahip olduğunuz kredi kartınızın bilgilerini paylaşmadan, Maximum sanal kart ile bu işlemi gönül rahatlığı ile yapabiliyorsunuz.

Maximum sanal kart, Maximum karta bağlı bir şekilde çalışır. İnternet dışındaki alışverişlerinizde kullanamazsınız. Bankanızdan talep etmeniz üzerine çıkarılır, tamamı ile ücretsiz bir işlem özelliği taşır. Limiti sıfır olduğu için oldukça güvenli bir tercih olacaktır.

Sanal Kart Çeşitleri Nelerdir? 1

İş Bankası sanal kart oluşturma için yapmanız gereken ilk şey, İşcep uygulamasına sahip olmaktır. Uygulamayı indirdikten sonra, uygulamayı açarak kartlarım kısmına girilir, sanal kartlarım sekmesi seçilir. Başvuru kısmına girilerek asıl kart seçilir, bu işlem sonrasında ise sanal kartınız, asıl kartınızın üzerinden tanımlı hale gelerek kullanıma açılır.

İş bankası sanal kart ismen var olsa bile somut bir şekilde bulunmayan bir karttır. Bu sebeple sanal kart bilgileri kullanılarak yalnızca internet üzerinden alışveriş yapabilmeniz mümkün. Sanal kart başvurularınızı uygulama harici yapabileceğiniz yerler; şubeler, internet şubesi ve bankamatiklerdir.

Garanti Sanal Kart

Garanti Bankası da ülkemizde en sık tercih edilen bankalardan biridir. Müşterilerine sanal kart hizmeti sunan Garanti, Bonus sanal kart kullanarak yapacağınız internet alışverişlerinizi güvenli bir hale getiriyor. Garanti Sanal Kart limitinizi kendiniz belirleme şansına sahipsiniz. Telefon ya da internet gibi araçlar üzerinden risksiz alışveriş yapabiliyorsunuz.

Garanti sanal kart oluşturmak için Garanti BBVA İnternet Bankacılığı ve Garanti BBVA Mobil aracılığıyla sanal kart ya da sanal kredi kartı talebinde bulunabiliyorsunuz. Başvuru esnasında hesap seçiminizde Sanal Kart’a, kredi kartı seçiminizde sanal kredi kartına sahip olursunuz.

İnternette alışverişine başlamadan önce Garanti sanal kartınıza sahip olduğunuz herhangi bir hesabınızdan para transfer etmeniz gerekiyor. Garanti BBVA sanal kartın limiti ise siz ne kadar bakiye yüklerseniz o kadar oluyor. Garanti sanal kart kullanarak online alışverişinizi tamamladıktan sonra kalan bakiyeyi, çektiğiniz hesaba geri aktarabilmeniz de mümkün.

Yapı Kredi Sanal Kart

Yapı Kredi sanal kart uygulaması karşımıza World Sanal Kart adı ile çıkmaktadır. World sanal kartınız, sahip olduğunuz kredi kartınıza bağlı olarak çalışır ve başlangıçta limiti 0 TL’dir. İnternet şubesi aracılığıyla ya da Yapı Kredi mobil uygulaması ile sanal kartınıza bakiye aktarımı yapabilirsiniz. Belirlediğiniz limitin tanımlanmasını sağlayarak, Yapı Kredi sanal kart ile güvenli alışverişe adım atabilirsiniz.

İnternet üzerinden güvenli alışveriş yapmak amacı içerisindeyseniz; World Mobil, Yapı Kredi Mobil ya da İnternet şubesinden giriş yaparak, kartlarım menüsünde yer alan kredi kartlarım kısmını seçip, sanal kart tanımlamaya basmanız halinde sanal kart başvurunuzu yapmış oluyorsunuz.

Yapı Kredi Sanal Kart ile yapacağınız harcamaları, kredi kartı hesap özetinden, World Mobil, Yapı Kredi Mobil ya da internet şubesinden inceleyebilir, ödemelerinizi ise kredi kartınızı kullanarak yapabilirsiniz. Sanal kartınızın numarası, son kullanım tarihi ve güvenlik kodu, fiziki kullandığınız kartınızdan farklı olacaktır.

İlgili Makaleler

26 Yorum

  1. Gayet ayrıntılı ve faydalı bir yazı olmuş. Etiketler üzerine araştırma yapıyordum ve karşılaştım. Umarım burada yazanlar her site acan yeni kullanıcıların işine yarar. İyi çalışmalar

  2. Finans kategorisinde yazmış olduğunuz Sanal Kart Çeşitleri Nelerdir? konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

  3. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

  4. Sanal Kart Çeşitleri Nelerdir? konusunda çok yazı okudum ama Sanal Kart Çeşitleri Nelerdir? konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

  5. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

  6. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

  7. Sanal Kart Çeşitleri Nelerdir? konusunda soru cevap sitenizden yazdım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim

  8. Finans kategorisinde yazmış olduğunuz Sanal Kart Çeşitleri Nelerdir? konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

  9. Sitenizde editör olmak istiyorum. Güncel yazılar yazabilirim. İletişim formundan da yazdim. Yazar aliminiz var mıdır ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu