İslam

Sehiv Secdesi Nedir ve Nasıldır ? Yanılma Secdesi Nedir ve Nasıldır ?

Sehiv Secdesi Nedir ve Nasıldır ? Yanılma Secdesi Nedir ve Nasıldır ?

Sehiv secdesi, yanılma secdesi anlamındadır. Yanılarak unutarak namazın farzlarından birini geciktirmek, ya da vaciplerden birini terk etmek veya geciktirmekten dolayı namazın sonunda yapılması vacip olan iki secdedir.

Namazda böyle hata yapan kişi, selam verdikten sonra kıbleden dönmeden ve dünya kelamı konuşmadan tekrar iki secde daha yapıp oturur, ‘ettahiyyatü’yü, salavat ve duaları okuyup selam verir, namazdan çıkmış .

İlgili Makaleler

17 Yorum

  1. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

  2. Niğde merkezden ben Kırımlı. Selamlar web sitesi yeminle güzel, linkedinde paylaştım 23-03-2024 17:35:05

  3. İslam kategorisinde yazmış olduğunuz Sehiv Secdesi Nedir ve Nasıldır ? Yanılma Secdesi Nedir ve Nasıldır ? konusunda detaylı olarak herşeyi anlatmışssınız. Teşekkür ederim. Sosyal medya hesaplarımda paylaştım. Kendi sitemde link kaynak göstererek yayınlamak için sizden izin istiyorum.

  4. Sehiv Secdesi Nedir ve Nasıldır ? Yanılma Secdesi Nedir ve Nasıldır ? konusunda çok yazı okudum ama Sehiv Secdesi Nedir ve Nasıldır ? Yanılma Secdesi Nedir ve Nasıldır ? konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

  5. Sehiv Secdesi Nedir ve Nasıldır ? Yanılma Secdesi Nedir ve Nasıldır ? konusunda yorumlardan geldim. İyi anlatım olmuş tebrikler

  6. Sehiv Secdesi Nedir ve Nasıldır ? Yanılma Secdesi Nedir ve Nasıldır ? bu yazınızı çok beğendim. Tebrikler azbuz

  7. Sehiv Secdesi Nedir ve Nasıldır ? Yanılma Secdesi Nedir ve Nasıldır ? konusunda çok yazı okudum ama Sehiv Secdesi Nedir ve Nasıldır ? Yanılma Secdesi Nedir ve Nasıldır ? konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

  8. Mardin şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

  9. Sehiv Secdesi Nedir ve Nasıldır ? Yanılma Secdesi Nedir ve Nasıldır ? konusunda bizi çok iyi bilgilendirdiniz teşekkür ederiz.

  10. Samsun şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu