istanbul masöz
İslam

Sehiv Secdesi Nedir ve Nasıldır ? Yanılma Secdesi Nedir ve Nasıldır ?

Sehiv Nedir ve Nasıldır ? Yanılma Secdesi Nedir ve Nasıldır ?

Sehiv secdesi, yanılma secdesi anlamındadır. Yanılarak veya unutarak namazın farzlarından birini geciktirmek, ya da vaciplerden birini terk etmek veya geciktirmekten dolayı namazın sonunda yapılması vacip olan iki secdedir.

Namazda böyle bir hata yapan kişi, selam verdikten sonra kıbleden dönmeden ve dünya kelamı konuşmadan tekrar iki secde daha yapıp oturur, ‘ettahiyyatü’yü, salavat ve duaları okuyup selam verir, namazdan çıkmış olur.

İlgili Makaleler

12 Yorum

  1. Sehiv Secdesi Nedir ve Nasıldır ? Yanılma Secdesi Nedir ve Nasıldır ? konusunda yorumlardan geldim. İyi anlatım olmuş tebrikler

  2. Sehiv Secdesi Nedir ve Nasıldır ? Yanılma Secdesi Nedir ve Nasıldır ? bu yazınızı çok beğendim. Tebrikler azbuz

  3. Sehiv Secdesi Nedir ve Nasıldır ? Yanılma Secdesi Nedir ve Nasıldır ? konusunda çok yazı okudum ama Sehiv Secdesi Nedir ve Nasıldır ? Yanılma Secdesi Nedir ve Nasıldır ? konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

  4. Mardin şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

  5. Sehiv Secdesi Nedir ve Nasıldır ? Yanılma Secdesi Nedir ve Nasıldır ? konusunda bizi çok iyi bilgilendirdiniz teşekkür ederiz.

  6. Samsun şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu