Yaşam

Şık elbiseler için 10 tüyo

1.İyi Bir Terzi

En iyi kıyafetlerin bile ince ayarlara ihtiyacı vardır ve gerçekten yetenekli bir terzi danışmanınız olarak hareket edebilir. Sadece ceket kılıflarını kısaltmayacak ve beline girmeyecek (ama tabii ki bunu da yapacak), ayrıca uzman gözüyle daha iyi bir üslupta size rehberlik edecektir.

2.Ve Ölçümlerinizi İnçlerde Tutun

Terzinizi bulduktan sonra, ölçümlerinizi almasını ve kendinize saklamasını sağlayın. Bu, özellikle çevrimiçi kıyafet satın alırken size yardımcı olacaktır, ancak aynı zamanda mağazadaki zavallı satış görevlilerini savuşturmaya da yardımcı olabilir ve daha iyi uyuşmalar daha az değişiklik anlamına geleceğinden, paradan tasarruf etmenizi sağlar. Bu ölçümleri (en azından) tanıyın: boyun, omuzlar, manşonlar (her iki kol için gömlek ve ceket), bel, inseam ve koltuk.

3.İyi Bir Temizleyici Bul

Güvenebileceğiniz bir temizleyici çok önemlidir. Giysilerinizin onları bıraktığınızdan daha iyi döneceğini bilmek harika, ama geri döneceklerini bilmek daha iyi. İyi bir temizlikçi, en sevdiğin tişörtünüzü küçümsemez ve Hermes kravatından şarap lekeleri almak için gizli numaralar olacaktır. Bir kere sahip olduktan sonra asla bırakma.

4.Kuru Temizleme ve Aklama Arasındaki Farkı Bilmek

İyi temizleyiciler, ince bir gömlekin kuru temizleme değil (yağları ve terleri temizlemek için) yıkamaya ihtiyaç duyduğunu ve yaz aylarında paketlendiklerinde güve deliklerini önlemek için her kıştan sonra kazaklarınızı kurutabileceklerini hatırlatır.

5.Nasıl Ütüleyeceğinizi Öğrenin

Üniformanızı nasıl ütüleyeceğinizi öğrenmenize dair bir sebep var; Kıyafetlerinizi tazeler ve keskin görünmelerini sağlamanın en kolay yolu. Bunu nasıl yapacağınızı bilmek de size kazandırır, gömleklerinizi ve takımlarınızı her yıl biraz daha az temizlemenizi ve bastırmanızı gerektirir. Pantolon kıvrımının kırılması en zorudur, bu yüzden bu tekniği öğrenirken hafifçe basın. Neyse ki, modern bir dekorum, kırışık pantolonlara sahip olmanızı gerektirmiyor, ancak keskin görünüyor.

6.Dikiş yapmayı öğrenin

Bu, giysilerinizin ömrünü uzatmanın en kolay yoludur ve ceket düğmelerinizin bir iş seyahatinde patladığında kıçınızı kurtarabilir. Her şeyi nasıl yapacağınızı bilmenize gerek yok, ama en azından bölünmüş bir dikişi nasıl kapattığınızı ve bir düğmeyi nasıl diktiğini öğrenin. Seyahat ederken daima bir dikiş seti taşıyın ve eğer sizinkini unutursanız, çoğu otel ücretsiz olarak bir tane sağlayacaktır.

7.Kravat düğümünü öğrenin

Çok, basit, çok yönlü ve şık dörtlü düğümü nasıl bağlayacağınızı bilmelisiniz, ki bu çoğu durum için ihtiyacınız olan her şeydir. Ama zaman zaman, arkadaşınızın düğününde, sıska bir kravat ya da yayılmış bir yaka giymeniz ve cephanenize yarım Windsor düğümü eklemeniz, o ekstra boşluğu doldurmanıza ya da o ince boyunlukları giymenize yardımcı olacaktır. Ve, sadece sağdıçların geri kalanını aptal görünmekten kurtarabilirsin.

8.Ahşap Askıları Kullanın

Takım elbise ve gömleklere para harcamak ve tel askıda asılı tutmak, bir Dorito’nun havyarını yemek gibidir.  Ceketlerinizin ve gömleklerinizin şeklini korumaya yardımcı olacaklar ve yatak odası şirketiniz olduğunda yasallıklara bakacaklar. Ayrıca sedir askıları güveleri uzak tutar ve en ufak hoş kokuları giysilerinize ekler.

9.Vücudunuzun Şekli Hakkında Dürüst Olun

Sahip olduklarınla ​​çalışmalısın , Kendine karşı dürüst ol. Daha büyük bir göbeğinizin, zayıf bir göğsün veya geniş kalçalarınızın olduğunun bilinmesi sadece doğru kıyafetleri almanıza yardımcı olacaktır, ayrıca iyi bir terzi bu problem alanlarını en aza indirecek değişiklikler yapabilir. Ve unutmayın, siyah ve lacivert her zaman vücudu uzatır ve inceler.

10.Sana uygun renk , ton

Bu biraz zorlayıcı ve moda arkadaşlarından veya satış elemanlarından tavsiye almanız gerekebilir. Lacivert, siyah ve gri tonları herkese iyi görünür, ancak daha parlak renkler problemleri ortaya çıkarabilir. Ilık, koyu tenli bir ciltle, daha ince tenli bir erkeği yıkayan ya da bunaltan parlak turuncuları, kırmızıları ve sarıları çekebilirsiniz. Serin, açık ten rengi tonları, zümrüt, blues ve purples ile en iyi şekilde çalışır. Deney yapın ve tavsiye isteyin.

İlgili Makaleler

67 Yorum

 1. Şık elbiseler için 10 tüyo konusunda çok yazı okudum ama Şık elbiseler için 10 tüyo konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.

 2. Kastamonu merkezden ben Vurgun. Merhabalar paylaşım cidden çok iyi, sosyal medyada paylaştım 09-07-2023 08:24:57

 3. Artvin şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 4. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 5. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 6. Hakkari şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 7. Bu konuda daha detaylı bilgi almak isterim. Şık elbiseler için 10 tüyo konusu her zaman ilgimi çekmiştir.

 8. Çok güzel bir yazı olmuş. Bu Konuda çok aydınlandım. Yazılarınızı sürekli takip ediyorum teşekkürler azbuz

 9. Bolu şehrinden yazıyorum. Blog yazılarınızı sürekli takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Sürekli güncel yazılar için teşekkürler.

 10. Azbuz.Org güncel blog ve güncel içerikler paylaşıyor. Herkesi Azbuz okumaya davet ediyorum. Yorumumu beğenirseniz sevinirim.

 11. mrh her gün bu tür konular okumaya çalışıyorum googlede gezerken sizin sitenize denk geldim bir kaç konu okudum ve bazı konular bir kaç tekrar tekrar okudum konular rast gele yazılmamış doğru yerde doğru bilgiler tane tane yazılmış bundan dolayı emeği gecen herkese çok tşk ederim başarınız daim olsun tebrik ediyorum takip edeceğim

 12. Şık elbiseler için 10 tüyo konusunda çok yazı okudum ama Şık elbiseler için 10 tüyo konusunu sizin kadar iyi anlatan olmamış.